Пети месец не могат да бъдат установени нарушителите, унищожили дюните на къмпинг „Оазис“. Докато новият концесионер на плажа вече подготвя ивицата за летния сезон, институциите си прехвърлят отговорността за природните образувания едни на други. Снимки, показващи следи от багери, заравняващи плажа на къмпинга отново се появиха в социалните мрежи. Въпреки това, кметът на Община Царево Георги Лапчев обясни, че от началото на годината не са постъпвали сигнали за нередности на плажа и съответно проверки не са извършвани.
„Такава проверка имаше през зимата, когато имаше сигнал за подобно действие. Геодезистите от Община Царево замериха мястото, за да може конкретно да кажем в чие територия се намира – дали е в изключително държавната собственост,дали е в общинските имоти, или в частните имоти зад плажа. Оказа се, че е в плажа, който е собственост на Мнистерството на туризма“.
По казуса дали на къмпинга е имало дюни, трябва да се произнесе Министерството на регионалното развитие и благоустройството, уточни директорът на бургаската екоинспекция Тонка Атанасова.
„Специализираните карти, които са изработени от ведомството са налични в Министерството на регионалното развитие и в Агенцията по кадастъра. Те могат да определят дали там е имало дюни или не.“
Атанасова допълни, че Къмпинг „Оазис“ не е защитена зона по Натура 2000 и Закона за биологичното разнообразие. От Министерството на туризма обясниха, че предстои да бъде извършена проверка по случая.
Чуйте в звуковия файл репортажа на Петя Михова:Със символична първа копка започват строително-ремонтните дейности по обновяване на административната сграда на Община Болярово. Те се реализират с проект за подобряване на енергийната ефективност на сградата. Ремонтните дейности трябва да приключат в рамките на 4 месеца. Проектът е финансиран от Националния план за възстановяване и..
Поради авария на Районната отоплителна централа в жк. "Меден рудник", захранваща ОУ "Елин Пелин", СУ "Константин Петканов" и детска градина "Чайка", учениците на двете училища ще учат днес в онлайн режим. Детска градина "Чайка" разполага с достатъчно отоплителни уреди и ще продължи да работи. Фирмата, отговаряща за поддръжката на централата работи..
22 снегопочистващи машини обработват пътищата в Бургаска област. Сняг в момента вали в общините М. Търново, Карнобат и Айтос. Заснежени участъци има и по АМ "Тракия". Пътната настилка е мокра, видимостта е добра. Няма затворени пътища в региона, информираха от Областното Пътно управление в Бургас. На проходите "Шипка" и "Република"..
Сдружението на занаятчиите и творците в Несебър организират поредно благотворително събитие, този път то е под надслов „Мартеници за Петя и Петя“. Целта е да се помогне на две деца, които са с детска церебрална парализа и имат нужда от денонощна грижа и рехабилитация, разказа председателят на организацията Надежда Трифонова: "Петя Желева е..
"Един Процент Промяна" е сдружение за хора, които искат да правят добрини в България и които са готови да случват осезаема промяна в обществото. Вече близо 10 години дейността им доказва, че доброто го има и то се случва около нас. 7 души стоят за дейността на тази организацията, която всеки месец подкрепя различна кауза. Над 200..
През нощта срещу 17 февруари валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и през деня, сочи прогнозата на НИМХ. С продължаващото застудяване в повечето райони ще вали сняг, в Югоизточна България - дъжд. Ще се образува и ще се задържи снежна покривка, най-много в Централна Северна и в Източна България, където и валежите ще бъдат по-значителни...
Доброволците от „Бъди човек“ – Айтос провеждат кампания в подкрепа на 9 – годишния Виктор, който се бори със синдром на Жубер и бъбречна недостатъчност. Кулминацията на инициативата бе благотворителен концерт под надслов „С любов за Виктор“, който се проведе през тази седмица в айтоското читалище „ Васил Левски 1869“. В проявата се..
Поради авария на Районната отоплителна централа в жк. "Меден рудник", захранваща ОУ "Елин Пелин", СУ "Константин Петканов" и детска градина "Чайка",..
През нощта срещу 17 февруари валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и през деня, сочи прогнозата на НИМХ. С продължаващото застудяване в..
Доброволците от „Бъди човек“ – Айтос провеждат кампания в подкрепа на 9 – годишния Виктор, който се бори със синдром на Жубер и бъбречна..