Бургаският окръжен съд разреши екстрадицията на руския йога Митредевананда Свами. Той е обвинен от Руската федерация в изтезания и блудство с две непълнолетни момичета. Решението може да бъде обжалвано.
Около 10-ина привърженици на Свами очакваха делото му пред съда.
„Ние сме срещу лошото правосъдия в Русия, против репресиите, Моят приятел е йога, той е затвора по политически причини от руското правителство“, каза един от руснаците
Митрадевананда Свами, сочен за водач на руска секс – секта, а официално представящ се за учител по йога бе обвинен първоначално в отвличане и убийство на момиче. В последствие, от Руската федерация промениха обвинението в блудство. Адвокатите му бяха категорични, че има свидетелски показания, че той и неговите последователи са преследвани и малтретирани в Русия и не може да се гарантира неговата сигурност.
„Бланкетни и декларативни твърдения. В тоя смисъл – на тях ще им бъдат предоставени човешки условия, ще им бъде предоставена защита, но докладите на международните организации сочат друго. Тя и гаранцията не се дава от съдебен орган. Дава се от руската прокуратура, която е субординирана и зависима“
Пред магистратите, Свами заяви, че е невинен, преследван е заради религиозните си убеждения и поиска политически убежище у нас
За три случая на блъснати пешеходци в края на миналата седмицата, съобщи днес Областната дирекция на полицията в Бургас. Те са станали от Бургас и каменското село Винарско. И при трите случая до инцидентите се е стигнало след невнимание от страна на водачите. Пешеходците са без опасност за живота, но със сериозни травми. Първият случай е от 14 март,..
Пожарникари, горски служители и доброволци от Царево, Приморско и Бургас бяха отличени за участието си в потушаването на горския пожар в местността Грънчар на 14 март. Кметът на Община Царево Марин Киров връчи грамоти в знак на признание за техните усилия и изрази благодарност за бързата им реакция. По думите на Киров, силният вятър е затруднил..
Електронни фиша на стойност 20 550 са връчени при контрола по пътна безопасност в Сливенско, това съобщи комисар Димитър Кикьов началник на отдел "Охранителна полиция" в ОДМВР Сливен. От понеделник е в ход специализирана полицейска операция по линия на ROADPOL, която се провежда на територията на целия Европейски съюз с акцент използване на..
Шофьор с 34 невръчени електронни фиша на обща стойност 4600 лева са установили полицаи от Районното управление на полицията в Котел, обяви пред БТА комисар Димитър Кикьов, началник на отдел "Охранителна полиция" в Областната дирекция на МВР в Сливен. Фишовете му са били връчени на място. Връчването на е-фишовете и плащане на глобите от водачите на..
Община Царево благодари на главен инспектор Кирил Киряков, на огнеборците и горските служители, след като тази сутрин приключи работата на терен, а пожарът в горския фонд на селата Изгрев и Лозенец е овладян напълно. По първоначална информация пожарът е предизвикан от мъж, който е запалил отпадъци. Заради силните пориви на вятъра в следобедните..
Областната дирекция на полицията в Бургас издирва Христина Христова, на 42 години. Висока е около 155 см, слаба - около 45 кг. Жената е в неизвестност от 10 март. Към момента на изчезването си Христина е била облечена с дълго черно палто с качулка с имитация на светла кожа, със син дънков панталон и черни спортни обувки. ОДМВР Бургас..
Локализиран е пожарът между селата Изгрев и Велика над град Царево. 300 дка храсти и ниска растителност изгоряха, а в гасенето на огъня участват 6 противопожарни автомобила, служители на Държавното горско стопанство и доброволци. 5 часа продължава борбата с огъня. Около 300 дка храсти горят в Странджа Огънят е на 2 км от село Велика ,..
За три случая на блъснати пешеходци в края на миналата седмицата, съобщи днес Областната дирекция на полицията в Бургас. Те са станали от Бургас и..
Пожарникари, горски служители и доброволци от Царево, Приморско и Бургас бяха отличени за участието си в потушаването на горския пожар в местността..