Писателят Мартин Колев представи новия си роман „Софийски магьсници“ в Бургас. Това е ново предизвикателство за бургаския автор след двете му поредни книги с разкази. Колев разказа, че изграждането на романа е започнало от описанието на столицата.
„Обикалях и гледах мои любими места в София. След това се опитвах да ги притвория по начин, подобен на емоциите, които будят в мен. След това, когато започнаха да се появяват тайнствени магически преки, места като Шестото кьоше, се появиха един по един героите. Те бяха на втори план, но също толкова важни. В продължението, което пиша в момента може да се очаква нещо свързано с родния ми край. Не толкова свързано с Бургас, колкото със Странджа. Работното заглавие е „Самодивите на Странджа“.
Фентъзи романът „Софийски магьсници“ излезе на българския пазар през май тази година, но вече има продадени над 3000 копия.
Повече по темата чуйте в интервюто на Петя Михова:Симеон Иванов от Варна е носителят на Голямата награда от Националния литературен конкурс "Петя Дубарова". Церемонията от 28-ото издание се състоя тази вечер в Морското казино на Бургас. Симеон е на 18 години, ученик от ГПЧЕ "Йоан Екзарх". Той е част от литературния клуб "Касталия" при ЦПЛР-Варна с ръководител Магдалена Маркова. Отличен бе и с първото..
Мариус Куркински гостува в Бургас с постановката си "Мъжът на жена ми", която сериозните неща от живота са погледнати от смешната им страна. Това е разказ за оцеляването на една жена, изоставена още като дете. Главната женска роля е поверена на Мария Сапунджиева, а в ролите на мъжете, които се борят за любовта й, се превъплъщават познатият ни от „Под..
Бургаските поетеси Наталия Недялкова и Роза Боянова бяха удостоени с престижни литературни награди. Отличието на Наталия Недялкова идва от Германия, където тя е удостоена с втора награда в Литературния конкурс за авторско художествено майсторство на българите в Хамбург със значително обществено значение. Наградата е за поетичната книга..
Бургаската опера ще представи симфоничен концерт посветен на Деня на Европа днес. В него ще бъде изпълнена Девета симфония на Лудвиг ван Бетовен за солисти, хор и оркестър в ре минор, оп. 125. Тя е определяна като един от шедьоврите на Бетовен и една от най-значимите композиции в музикалната история, съобщи сопраното Мария Цветкова..
Днес, по повод Деня на Европа, бюрото на програма „Творческа Европа МЕДИА“ в България съвместно с Община Бургас и водеща кино верига в България ще излъчат кино прожекции за любителите на седмото изкуство. Общо 23 български и европейски филма ще бъдат показани през целия ден в страната, но само в Експо център „Флора“ и в Центъра за съвременно..
Националният литературен конкурс на името на бургаската поетеса Петя Дубарова отбелязва своето 28-о издание с рекорден брой участници. Тази година 199 талантливи творци от цялата страна са подали проза и поезия за конкурса. Журито е с председател поетът Бойко Ламбовски и членове Кристин Димитрова, Диана Петрова, Елка Стоянова и Мартин Колев...
В Сливен започнаха майските дни на културата „Сливенски огньове“. Началото бе дадено със запалването на символния огън пред паметника на Хаджи Димитър и сливенските възрожденци. „Емблема и неизменна част от културния живот на Сливен“ – така кметът Стефан Радев определи създадените през далечната 1967 година „Сливенски огньове“. „Щастлив съм,..
Яна Панова ще представи днес в Бургас дебютната си книга “Мигове по детските ми пръсти”. Издаването й има статут на присъдената й награда за..
Симеон Иванов от Варна е носителят на Голямата награда от Националния литературен конкурс "Петя Дубарова". Церемонията от 28-ото издание се състоя тази вечер..
Бургаската опера ще представи симфоничен концерт посветен на Деня на Европа днес. В него ще бъде изпълнена Девета симфония на Лудвиг ван..