Автомобилният ас на клуб „Вромос" - Радко Петров се занима с този спорт още от 2 - ри клас. По професия е пожарникар, но признава, че "бензинът му е в кръвта". Увлечението му по високите скорости е още от дете, започнал е като картингист, а после сяда и зад волана на високоскоросните коли. Участвал е в десетки състезания, поне по 7 са те на година. Обръщал се е с автомобила си, но казва, че се помнят положителните емоции и разбира се най - много победите.
„Когато десетки автомобили изреват в един глас на старта, чувството е неописуемо. Разкошно е да седнеш зад волана, да сложиш каската, обезопасителния колан и да забравиш за всичко друго. Адреналинът те държи часове наред! Но най - важното е по време на състезание да има феърплей!“
За поредна година Радко Петров отговаря за подготовката и организацията на състезанието „Писта Бургас“, тази година е 15-тото му издание. То е част от националния шампионат на затворен маршрут.
"За тези години, това е 8 -мото трасе. Стараем се да предлагаме нещо ново и интересно. Пистата е уникална, навсякъде асфалтът е положен наведнъж, без кръпки, а това е много важно за пилотите, защото неравностите нанасят вреди на автомобилите."
Още за чувството да си зад волана при подобна надпревара, защо тези състезания събират десетки хиляди зрители и какво трябва да знаят шофьорите, като участници в пътното движение може да чуете в звуковия файл:
Близо 9 000 лв са събрали дамите от Инър Уийл Клуб Бургас до момента в подкрепа на ДТ „Адриана Будевска“. Целта е закупуване на осветителна и озвучителна техника за външни събития на театъра. В подкрепа на каузата от организацията откриха благотворителна фотоизложба през тази седмица. Тя представя фотографии на Надя Драгиева от остров..
Стефка Делчева е фотограф от Бургас. Обича да снима природата и е сред първите, които са завършили фотографския курс към бургаската фотографска общност през 2015 година. През тази година започва неговото 11 издание, в което любителите на фотообектива ще могат да научат повече за тайните на хубавите снимки. Делчева обича да снима пейзажи и..
Президентът на Българската федерация по ушу Стефан Колев преговаря в Китай със звездата на Холивуд Джет Ли за евентуална визита в България. 62-годишният актьор е посланик на ушу по света, специалист по бойни изкуства и действителен шампион по ушу. Сред запомнящите се роли на Джет са „Манастирът Шао Лин“, „Смъртоносно оръжие 4“,“Ромео трябва да умре“,..
Ротари клуб Бургас – Приморие дари пейка за кърмещите майки в Бургас.Тя се намира в Морската градина близо но културен център „Морско казино“ и привлича вниманието с формата си на пеперуда. Нейн автор е Таня Анестиева, която е създател и на пейките книги популярни както в Бургас, така и в много градове на страната. Пейката за кърмачки..
Търговци и организатори на събития вече се подготвят за тазгодишния Halloween, което личи по витрините, рафтовете на магазините и онлайн рекламите. Това подсеща хората, които планират да станат част от тематичната нощ на костюмите, да започнат с пазаруването за предстоящия 31 октомври. Нощта на Вси светии набира все по-голяма популярност у..
Конкурсът „Мис Сливен 2025“ се провежда тази вечер от 18:30 часа в зала „Сливен“. Надпреварата е част от националната верига „Мис България“ и събира на една сцена десет талантливи участнички от града и региона. Водеща на събитието е Мис България 2018 Теодора Мудева – родом от Сливен и позната на местната публика. В програмата са включени танцови..
"Операция: Плюшено мече" търси двама доброволци, които да се включат в тазгодишната коледна кампания. Тя е за събиране на подаръци и раздаването им на деца и младежи, лишени от родителска грижа, в риск, с увреждания, от социално слаби семейства, както и възрастни с умствени увреждания. Инициативата е вече на 18 години и започна именно от Бургас,..
Президентът на Българската федерация по ушу Стефан Колев преговаря в Китай със звездата на Холивуд Джет Ли за евентуална визита в България. 62-годишният..
Стефка Делчева е фотограф от Бургас. Обича да снима природата и е сред първите, които са завършили фотографския курс към бургаската фотографска..
Близо 9 000 лв са събрали дамите от Инър Уийл Клуб Бургас до момента в подкрепа на ДТ „Адриана Будевска“. Целта е закупуване на осветителна и..