15
Наш екип посети Дома в Русокастро и след апела за подкрепа от страна на директора Любчо Марков и зам. директорката Кристина Терзиева, БНР Бургас инициира едномесечна кампания за събиране на дрехи, обувки и завивки за обитателите на социалното заведение.
Домът за възрастни хора с умствена изостаналост в Русокастро съществува от 1973 година, разположен е на 30 км от Бургас и се намира в община Камено. В Дома са настанени 130 мъже, над 18 години с различна степен на умствена изостаналост. Те са от цялата страна, много от тях нямат близки, на други роднините им са социално слаби и не могат да заделят средства за издръжката им.
Изненадани и щастливи сме от широкия отзвук на кампанията ни и сме безкрайно благодарни на всички наши слушатели и дарители, които откликнаха и помогнаха!
Стотици хора се включиха с дарения и целия месец октомври сградата на БНР Бургас на ул. „Филип Кутев“ 2, беше затрупана от чували с дрехи, обувки и завивки. Пренесохме ги на 4 транша с микробуса на Дома. Други наши слушатели занесоха помощи директно на място, включително и мебели. Болницата в Поморие също се включи в кампанията и ще предостави на социалното заведение специализирано оборудване, което ще е от полза за медицинския кабинет на дома в Русокастро.
Получихме дарения освен от бургазлии и от София, Ямбол, с.Кости, с.Писменово, Елхово, Поморие, Несебър, св. Влас и др.
Записахме имената на някои от дарителите, но много от тях пожелаха да останат анонимни:
Никола Русинов, София Попова, Милена Коларова, Кирил Стамов, Иванка Ефтимова, Иван Бакалов, Донка Пеева, Владислава Паунова, Пенка Дичева, Камелия Георгиева, Ташо Мурджев, Стоян Стоянов, Иван Бодуров, Магдалена Атанасова, Златина Димова, Недялка Динева,Тинка Славчева, Иван Бакърджиев,Теодора Кършева, сем. Вълчеви, Калин Попов, Янка Стайкова, Пепа Вълева, Стоян Димитров, Иван Скопчанов, Георги Иванов, Петя Влашева, Ани Георгиева, Паула Миленкова „Сороптимист – Интернационал клуб Бургас“, Кремена Йовчева,Тодор Ченгелиев, Миглена Янева, Диляна Господинова, Евгения Димитрова, Сдружение "Понтика", Светослав Червенков,Тодор Карабинов, Елена Томасян, Манол Славчев, Добромир Манев Теодора Стоянова, Красимира Петрунова, Стоян Димитров, Живко Данов, Михаил Стоянов, Гергана Калоянова, Петко Тодоров, Веселин Статев, Мирослав Тодоров, Радослав Николов, Софка Стоянова,Таньо Милев, Дафина Облакова, Радомир Казаков, Никола Русинов, Катерина Йорданова, Цвета Бъчварова, Керка Ненчева, Велко и Христина Даневи, Мария Василева, Кирил Пейчев, Еди Рейхан, Лиляна Костадинова,Теодора Христова, Църква на адвентистите, Димитър Русев, Росица Гърмова, сдружение „Понтика“, сем. Стоянови -Несебър, Мария Пенчева, Румен и Светла Йорданови и много други!
БЛАГОДАРИМ ВИ, МИЛИ ХОРА ЗА СЪПРИЧАСТНОСТТА! БЛАГОДАРИМ ВИ ЗА ДОБРОТО, КОЕТО НАПРАВИХМЕ ЗАЕДНО!
повече за резултатите от кампанията може да чуете в интервюто със зам. директора на Дома в Русокастро Кристина Терзиева, в звуковия файл:В Ямбол Международният ден за борба с насилието над жени ще бъде отбелязан общоградско шествие и дискусия. Инициативите са на местния „Инър Уийл клуб“, с подкрепата на общината в Ямбол. По повод 25 ноември активистите приканват гражданите да „Оцветят света в оранжево”, като от 12:00 часа, те ще се съберат пред сградата на общината, откъдето по..
Както още вчера БНР Бургас информира - от 8 до 17 часа няма да има вода днес в Бургас на ул. "Дебелт", в участъка от ул. "Цар Самуил" до ул. "Любен Каравелов". Също без вода ще бъде част от ул. "Македония", в участъка от ул. "Цар Калоян" до бул. "Княгиня Мария Луиза". Както и на ул. "Пробуда", от ул. "Дебелт" до ул. "Цар Калоян" и по ул...
Община Бургас дари на Регионалната дирекция за пожарна безопасност и защита на населението високотехнологичен дрон с термокамера, опции за нощно виждане и 3D заснемане. Той ще помогне за по-бърза и ефективна реакция при пожари, ще е в помощ и на полицията при издирването на хора или автомобили. Идеята да го дарим дойде след поредния голям..
В Бургас 140 са случаите на жени, жертви на домашно насилие от началото на годината до момент. Това каза в Международния ден срещу насилието над жени Радослава Неделчева - управител по заместване в Центъра за превенция срещу подобен вид насилие. Днес там ще има и Ден на отворените врати, а инициативата ще премине под мотото „Заедно срещу..
39 докладни записки и 4 питания ще бъдат обсъдени на днешното заседание на общинските съветници в Бургас. То е 31-вото по ред и ще започне в 9 часа в Дома на НХК. Повечето точки са свързани с инфраструктурни промени, продажба на терени и промяна на ПУП-ове, парцели за отчуждаване. Става въпрос за места в кварталите Черно море,..
Инър уийл клуб Бургас организира днес шествие под надслов „Нейната безопасност - наш приоритет“ по повод 25 ноември - Международния ден за елиминиране на насилието срещу жените. От организацията канят всеки да се включи в инициативата им, като се облече в нещо оранжево. "Нека заедно да кажем „Не!“ на насилието и „Да!“ на сигурността и..
Облачността и на изток ще се увеличи днес, ще е разкъсана средна и висока, съобщават от НИМХ. В сутрешните часове на места в равнинната част от страната видимостта ще е намалена. Вятърът от юг ще се усили. Максималните температури ще са предимно между 10° и 15°. Над Черноморието ще духа умерен южен вятър, който още вдига температурите до..
Както още вчера БНР Бургас информира - от 8 до 17 часа няма да има вода днес в Бургас на ул. "Дебелт", в участъка от ул. "Цар Самуил" до ул. "Любен..
Подписка против въвеждането на синя зона в Айтос е обявена в интернет. В началото на месеца стана ясно, че от следващата година в града ще се организира..
Община Несебър извърши дезинфекция на почистени тротоари и улици в района на Елените. Обработката е направена с професионална техника, предназначена за..