Информацията за наличието на прекомерни количества антибиотици в месото беше използвана некоректно. Това коментира пред БНР - Бургас Румен Караманов, собственик на свинеферма край Равда. Твърде е възможно завишеният внос на месо и увеличената търговия в този сектор на големите вериги, да имат пръст в интерпретирането на данните, посочи той:
"Всичко това се контролира. Българската агенция по безопасност на храните реагира своевременно по този проблем. Тя на случаен принцип прави рутинни проверки в кланиците, без собственика да знае за това нещо. Не казвам, че не се използват антибиотици. Напротив. Те се използват тогава, когато има нужда. Спазват се карентните срокове, това са сроковете, когато организмът се изчиства от тези антибиотици, за да излязат животните на пазара напълно чисти", разказа Караманов.
Той е категоричен, че няма производител на месо, който да рискува да компрометира продукцията си с нерегламентирано използване на антибиотици.

Нови пет електрически автобуса бяха доставени в Сливен на общинския превозвач "Пътнически превози". Те са част от проект за устойчива градска мобилност, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Проектът е на стойност около 10 милиона лева, като седем милиона са за Сливен и три за Ямбол, който е партньор по инициативата...
Прекъсвания на ефирния сигнал на БНР Бургас са възможни утре - 12 ноември за района на Бургас. Причината е редовната годишна профилактика на предавателя "Медни рид" на честота 92,5 MHz. Програмата на общественото радио няма да може да се слуша ефирно в района от 9 до 18 часа. Може да слушате програмите на БНР през интернет сайта binar.bg.
70 млн. лева са инвестициите в община Царево за последните две години, съобщи днес кметът Марин Киров. Той отчете двегодишното си управление пред съгражданите си, като подчерта двете бедствия, които сполетяха общината. "Инвестициите са нещо невиждано както за 15 години назад в историята на Царево, така и по принцип за региона. Царево..
„Бъди Човек- Област Ямбол“ ще отбележи 10-годишния си юбилей с фотоизложба в края на седмицата. На събитието са поканени доброволци, дарители и приятели на сдружението, което е реализирало множество дарителски кампании в подкрепа на нуждаещи се в областта. Всяка година ние реализираме акции за Великден, Коледа и Голяма Богородица,..
В Областната администрация – Бургас се състоя заключителната конференция по проекта "Сътрудничество за планиране и мониторинг на устойчиви енергийни и климатични действия в Черноморския регион (STEP2CleanPlan)". Участваха партньорите Община Узункюпрю (Турция) като водещ партньор, Агенция за регионално развитие АНАТОЛИКИ (Солун, Гърция), Асоциация..
От днес започва втората част на акция „Зима“. Пътна полиция ще следи внимателно както шофьорите, така и пешеходците дали спазват правилата на пътя. Особено внимание ще се обръща на новите промени в Закона за движение, които са в сила от септември. Ако пешеходец пресича, докато говори по телефона или гледа в него, глобата е 100 лева. Същата санкция..
Кметът на Царево Марин Киров днес ще направи отчет за изминалите две години от управленския си мандат. Пречистването на морските води е сериозна тема, припозната от Община Царево. През настоящата година два проекта са на финала – за пречиствателни съоръжения в Синеморец и Варвара, уточни градоначалникът: "Осъзнавайки важността на проблема, водим..
Нови пет електрически автобуса бяха доставени в Сливен на общинския превозвач "Пътнически превози". Те са част от проект за устойчива градска мобилност,..
Финансовото състояние на областната болница в Бургас е добро. Няма просрочени задължения, а със собствени средства ще бъде закупена нова..
70 млн. лева са инвестициите в община Царево за последните две години, съобщи днес кметът Марин Киров. Той отчете двегодишното си управление пред..