Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Иван Вълков:След анализ част от глобите за нарушители на пътя могат да бъдат увеличени

Част от санкциите за нарушители на пътя  може да бъдат увеличени, за да бъдат овладени произшествията, каза бургаският депутат Иван Вълков. Той бе инициатор на редица  промени, които влязоха в последния Закон за движение по пътищата:

"Определени глоби трябва да бъдат още завишени.Това показват наказанията и съответните актове и наказателни постановления.Ако те са голям брой, това означава, че не се спазват масово. Съответната глоба не е на достатъчно високо ниво, затова може да бъде завишена.Но за това се иска, да се направи анализ за конкретния случай, за конкретното нарушение. Не може така да седнем и да пишем- увеличаваме ги всичките -два или три пъти.Те трябва да бъдат високи, защото трябва да има възпитателен и възпиращ ефект.

Преди всичко, трябва да се промени манталитетът, трябва да започнем да спазваме правилата за движение, тогава ще  има намаляване  на инцидентите, подчерта Вълков.
Повече в звуковия файл




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Десислава Иванчева е на свобода

Бившият кмет на столичния район „Младост“ Десислава Иванчева излезе от затвора в Сливен малко преди 17 часа днес, след като вицепрезидентът Илияна Йотова уважи молбата й за предсрочно освобождаване. Иванчева изтърпява шестгодишна присъда за поискан подкуп от строителния предприемач Александър Ваклин.   Заедно с Иванчева беше обвинена и осъдена, и..

публикувано на 29.07.25 в 17:31

Продължава гасенето на пожара до елховското село Мелница

Усилията на ямболските огнеборци днес бяха насочени в овладяването на два големи пожара. В предобедните часове пламна вилна зона край Ямбол, в Елховско борбата с огнената стихия в землището на село Мелница продължава и към този час, предава кореспондентът ни Даниела Костова. В местността  Курткая край Ямбол, пожарът беше локализиран в рамките на..

публикувано на 29.07.25 в 17:28
архив

Гасят пожар във вилна зона в Сливен (ВИДЕО) (ОБНОВЕНА)

Пожар гори във вилната зона в Сливен, над местността „Андреева чешма“. За това съобщи във фейсбук кметът на Сливен Стефан Радев.  Екипи на пожарната, полицията, горски служители, военни и доброволци се борят с пламъците на място.  В гасенето се е включил и втори хеликоптер. Н яма пострадали хора.  Кметът на община Сливен призова  хората от..

обновено на 29.07.25 в 16:18

Откриха в жилище в Бургас наркотични вещества

Наркотичните вещества са открити от полицаи от Първо Районно управление в Бургас, при извършване на проверка в частен дом, разположен на ул. „Цар Калоян“.  Жилището е обитавано от 25-годишен мъж от Средец и 35-годишна жена. Полицаите са намерили и иззели две торбички с множество сини хапчета (екстази) с общо тегло 90 гр., свивка с кокаин,..

публикувано на 29.07.25 в 15:18

Затварят кръстовище в кв. „Ветрен“ заради ВиК ремонт

Във връзка с изграждане на ВиК мрежа в бургаския кв. „Ветрен“, от 10:00 часа утре (30.07.2025 г.) до 11 август (понеделник) се въвежда временна организация на движението на превозни средства.  Затваря се кръстовището, което е на ъгъла между ул. „Люляците“ и ул. "Емине", съобщи Община Бургас.  Шофьорите трябва да спазват временната организация,..

публикувано на 29.07.25 в 14:30

650 дървета изгоряха в землището на село Поляново

650 дървета изгоряха при пожар в землището на Айтоското село Поляново.  Насажденията - различни видове са собственост на «Бургас-цвет», съобщават от ОД на МВР.  Пожарът е обхванал площ от около 2 декара. Огънят е потушен от два противопожарни автомобила и четирима огнеборци.  Причините за инцидента, както и стойността на нанесените щети са в..

публикувано на 29.07.25 в 10:15

Овладян е пожарът в местността Бакаджика край Ямбол

Овладян е пожарът в местността Бакаджика край Ямбол, след като през целия понеделник продължи гасенето на пожарите в Ямболска област.  Малко след 18 часа беше задействана системата BG-ALERT за елховското село Мелница заради евентуално навлизане на пожар в землището на селото заради горящите огнища в хасковските села в района на селата Устрем и Срем...

публикувано на 29.07.25 в 06:30