Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Три блока в "Меден рудник" поискаха изграждане на инфраструктура пред домовете им

За изграждането на улична инфраструктура се обявиха живущите в три кооперации в „Меден рудник“. Пред блокове 199, 332 и 333 се простира почти 800м. поляна, която сега се използва за паркинг. При всеки дъжд обаче калта прави истинско изпитание прибирането в домовете им. 
Хората споделят, че трябва да излизат с Ботуши от домовете си, за да преодолеят калта. "Трябва да се направи елементарна инфраструктура за района. В XXI век не е нормално в тези калища да сме всеки ден. Сутрин и вечер няма абсолютно никакво осветление. Това е претекст за безбройните кражби в района. Ден през ден има разбити апартаменти и мази", споделят те.
Живущите в трите блока в „Меден рудник“ се обръщат към община Бургас, за да разберат дали има проект за улица с осветление и паркинг, или в пространството пред блоковете им ще бъде построена страга, каквито слухове има. 

Подробностите в звуковия файл:



Отговорът на община Бургас можете да прочетете ТУК.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

Свързани новини

Вместо улица и паркинг - три нови сгради в "Меден рудник"

Строителството на жилищни сгради в компелкс „Меден рудник“ значително е изпреварило изграждането на инфраструктурата. Това призна Магдалена Манолова, директор на Център за административни услужи „Възраждане“ във връзка с настояването на няколко..

публикувано на 29.11.17 в 13:12
архив 2017 година

Нова улица в "Меден рудник" заменя калните алеи

Нова улица ще бъде изградена в "Меден рудник". Тя е пресечна на  булевард "А.Г. Коджакафалията" в посока бл. 333. Проектът включва още изграждане на тротоари и монтиране на ново осветление.  Още през 2017 година с БНР Бургас се свързаха..

публикувано на 18.03.21 в 13:36
ВИЖТЕ ОЩЕ

Без регистрация и гражданска отговорност за електрическите велосипеди

Регистрацията на електрическите тротинетки ще започне най-рано след Нова година, прогнозира депутатът Андрей Рунчев и председател на парламентарната комисия по безопасност на движение по пътищата. Общинските съвети имат четири месеца, за да изготвят..

публикувано на 04.08.25 в 12:30

Следете дали коректно вписват данните в електронните трудови книжки

Служителите е важно да следят дали всички данни в електронните им трудови книжки са въведени коректно и навреме. Това съветват от Националния осигурителен институт по повод промените в удостоверяването на трудовия стаж. Припомняме, че от 1..

публикувано на 04.08.25 в 08:40

Васил Големански: Въвеждането на еврото не налага преподписване на съществуващи договори

Въвеждането на еврото не налага преподписване на съществуващи договори, предупреди в интервю за БНР председателят на Комисията за финансов надзор Васил Големански.  По думите му сред най-честите измами, свързани с финансови продукти, са..

публикувано на 04.08.25 в 08:16

В с. Денница отбелязаха 141 години от създаването на храм "Св. Пророк Илия"

С празнична литургия в с. Денница отбелязаха 141 години от създаването  на храм "Св. Пророк Илия"  – духовната и историческа опора на селото. Тя бе отслужена от отец Янко, в присъствието на кмета на община Болярово Христо Христов, както и кметове и..

публикувано на 03.08.25 в 15:30
Снимката е илюстративна

В пожароопасния сезон - гасиха няколко огнища в Бургаско

Няколко пожара гасиха днес огнеборците в Бургаско, съобщиха от областната служба "Пожарна безопасност и защита на населението". В района на с. Банево край Бургас днес по обед са се запалили сухи треви и храсти, пламнали са и стари гуми до бившите..

публикувано на 03.08.25 в 15:03

Нова финансова подкрепа от Агенцията по заетостта

Агенцията по заетостта вече ще предоставя нова финансова подкрепа - транспортна надбавка на заети, които са включени или завършили обучения с ваучери по проекти, финансирани от Програма "Развитие на човешките ресурси". Приемът на заявленията за..

публикувано на 03.08.25 в 16:30

Чудотворна икона пристига днес в Ямбол

Чудотворната икона на Пресвета Богородица „Предвъзвестителка“ (позната още като „Пожарна“) ще бъде изложена за поклонение в ямболския храм „Успение на Пресвета Богородица” днес с благословението на негово високопреосвещенство Арсений. В храма от 18.00..

публикувано на 03.08.25 в 07:46