Болните с меланом ще са едни от най-засегнатите от мораториума на новите лекарства, смята Невена Манолова, член на редица фармацевтични организации. През следващата година се подготвят около 15 нови медикамента за тях, но по този начин, пациентите у нас няма да имат достъп до тях.
„Медицината и фармацията се развиват ежегодно, особено за важни социално значими заболявания каквито са онкологичните, редките и някои ревматични заболявания. Това означава, че догодина нашите, българските пациенти и ние като граждани, ще бъдем лишени от новините лекарства. За пациента мораториумите означават ограничаване на достъпа, доплащане на все повече, а за някои хора това може да означава дори гибел.“
Друго решение за болните е те да търсят лечение в чужбина. Според Манолова здравната система у нас трябва да се промени - пациентът да стои в нейния център, а парите да следват него.
Повече по темата чуйте в звуковия файл:
Общински съвет Созопол прие промени в Наредба за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на община Созопол, които касаят цените за паркиране в град Созопол в режим на „Локално платено паркиране“. Промяната се отнася до броя на автомобилите, притежавани от едно семейство. Цената за всяко първо паркомясто..
Изплащането на пенсиите за март в пощенските станции ще започне в петък, съобщават от Националния осигурителен институт. Хората, които получават средствата по банков път, ще получат средствата си на 7 март. Ден по-рано ще се изплащат обезщетенията за бременност, раждане и отглеждане на дете за февруари, а обезщетенията за безработица ще се изплащат на..
Близо 60% от възрастните и една трета от децата в света ще бъдат с наднормено тегло или затлъстяване до 2050 г., ако правителствата не вземат мерки, показват данните на ново мащабно проучване. В изследването, публикувано в медицинското списание Lancet, са използвани данни от 204 държави, за да се очертае мрачната картина на едно от най-големите здравни..
Общинският съвет в Бургас ще проведе извънредно заседание по искане на кмета Димитър Николов. Поводът е да се разгледа негова докладна записка, която трябва да бъде одобрена, за да се реализира важна инвестиция за града. Проектът е пряко обвързан с реализирането на инвестиционна инициатива на „Електра Транс Глобъл" ООД за изграждане на хангарен..
Земеделски производители от крайграничната община Болярово настояват да бъде променен срокът за почистването на ливади и пасища. Рискът от пожари в региона е изключително висок, категорични са и от общинската администрация. Вероятна причина за големите пожари през лятото на миналата година, в землищата на селата Воден и Крайново е почистването на..
С ритуал по издигане на националното знаме Сливен отбеляза 147-години от Освобождението на България от османско иго. Негово Високопреосвещенство сливенският митрополит Арсений отслужи благодарствен молебен за здраве и добруване на българския народ. Венци и цветя в знак на признателност бяха положени пред паметника на войводата Хаджи Димитър и..
Граждани на Болярово развяха националния флаг по повод 147 години от Освобождението на България от Османската империя. И големи и малки боляровци поднесоха венци и цветя пред паметника на освободителите, за да почетат паметта на загиналите български и чуждестранни войници. Всички присъстващи паднаха на колене в знак на уважение и дълбоко преклонение..
С тържествено издигане на националния флаг под звуците на химна на републиката, несебърската общественост отбеляза 147 години от Освобождението на..
Закриват кариерата край Каменар, община Поморие. Това дава възможност за ново развитие на региона, съобщават от местната администрация. Министърът на..
За 8-ми път от Бургас стартира Българовско шествие, което е посветено на 3 март. Пламен Карашев и Стоян Кацаров: Да почетем героите си, да вдигнем..