Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бургаският апелативен съд остави в ареста шофьора, който прегази велосипедист в Приморско

Снимка: Жоро Александров

Бургаският апелативен съд потвърди мярката "задържане под стража" на 59-годишния Владимир Колев. Той е обвинен за катастрофата в Приморско, при която загина велосипедиста Евелин Дуков. Заради управление на автомобила в нетрезво състояние се очаква прокуратурата да промени обвинението срещу Колев в по-тежко.

Близки и приятели на загиналия Евелин Дуков протестираха пред съдебната палата в Бургас с искане за доживотна присъда за виновния шофьор.

За мен най-голямата вина е това, че си е позволил да се напие до такава степен и да се качи да шофира. С това си действие той тръгва да убива, той не тръгва да шофира", каза един от протестиращите.

Доказано е, че задържания за катастрофата Владимир Колев е управлявал колата с 2.7 промила алкохол в кръвта, подчерта апелативния прокурор Георги Ханджиев.

"Ще му бъде повдигнато по-тежко обвинение. Обвиняемия е с обременено съдебно минало, избягал от местопроизшествието, употреба на алкохол и предполагам, че ще му бъде повдигнато възможно най-тежкото обвинение", посочи прокурорът.

Служебния адвокат на обвиняемия - Радостин Пеев заяви, че няма доказателства клиентът му да е извършил престъплението

Още чуйте в репортаж на Даниела Костадинова





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна, архив

22-годишен от Средец запали колата на жена от с. Сливово

Мъж от Средец запали колата на 34-годишна жена от село Сливово, съобщават от полицията. Автомобилът е бил паркиран пред дома й. Съобщението за инцидента е получено минути преди полунощ.  Огънят е потушен от един противопожарен автомобил и трима огнеборци. Автомобилът е изгорял напълно.  В резултат на бързите полицейски действия е установено, че се..

публикувано на 21.02.25 в 09:06
Снимката е илюстративна

Проверки на плаж "Харманите" в Созопол за наличие на мазутни петна

РИОСВ – Бургас и Басейнова дирекция "Черноморски район"  извършват проверки по информация за наличие на мазутни петна на плажа "Харманите" в Созопол, съобщават от Министерството на околната среда и водите. Според Община Созопол петната вече се почистват. Експертите от екоинспекцията определят замърсяванията като уплътнена маслена фракция, престояла..

публикувано на 20.02.25 в 17:56

Замръзнали спирачки е вероятната причина за инцидента с влак на гара Карнобат (обновена)

Замръзнали спирачки е вероятната причина за инцидента, при който на гарата в Карнобат локомотив се удари във вагон на пътнически влак. Това каза кметът на Карнобат Георги Димитров. По информация на БДЖ, 6-ма души са леко пострадали.  Инцидентът е станал около 8 часа сутринта. Локомотив, при извършване на маневра за прикачване към пътническия влак..

обновено на 20.02.25 в 11:13
Лена Бориславова

Лена Бориславова на съд заради казуса "Да запазим Корал"

Софийската районна прокуратура внесе в съда обвинителен акт срещу Лена Бориславова за това, че в условията на продължавано престъпление с две деяния съзнателно се е ползвала от неистински частни документи, на които бил придаден вид, че подписите са положени от членове на Сдружение "Да запазим Корал", съобщиха от обвинението. Лена Бориславова вече..

публикувано на 20.02.25 в 11:00

Задържаха криминално проявен за кражба на пари от хотел

В резултат на бързите полицейски действия на служители от Второ и Четвърто Районни управления в Бургас е задържан мъжът, откраднал оборотната сума от около 4500 лв., от офис помещение на хотел, в ж.к. „Братя Миладинови“. Извършителят е 40-годишен криминално проявен и осъждан. Направил е пълни самопризнания и е върнал открадната парична сума. С..

публикувано на 20.02.25 в 09:15
Снимката е илюстративна

Шест коли горяха в Бургас

Съобщение за горящ лек автомобил, паркиран пред бл. 108 в ж.к. "Меден рудник", е получено на 18 февруари около 5 часа сутринта. Той е собственост на 35-годишен бургазлия.  Огънят се прехвърлил върху паркирания в близост лек автомобил,  собственост на 66-годишна бургазлийка. Вследствие на възпламеняването, колата потеглила напред и засегнала други два..

публикувано на 19.02.25 в 09:50

Прокуратурата в Ямбол ще проверява козметичен салон за ботулинов токсин

Районна прокуратура-Ямбол се самосезира по материали в медиите и разпореди проверка, която да установи поставен ли е ботулинов токсин и филъри от неквалифицирани лица в козметичен салон в град Ямбол.  В ямболски козметичен салон откриха флакони с ботулинов токсин Проверките са възложени на служители от ОДМВР-Ямбол. Полицейските..

публикувано на 18.02.25 в 18:00