Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Откриха нова градина в с. Оризаре

Новата пристройка на детска градина „Радост“ в Оризаре официално бе открита днес. Лентата прерязаха кметът на Несебър Николай Димитров, кметът на селото Неделчо Недялков, директорката на образователното заведение  Пенка Вълчанова, директорът на дирекция "Здравеопазване, образование и хуманитарни дейности" Красимира Тодорова и представител на строителната фирма. Отец Евгени  отслужи тържествен водосвет.

„Нашият напълно  обновен дом вече прилича на един детски дворец“, заяви  Пенка Вълчанова. Пристройката бе реализира с пари от бюджета на общината. Тя е двуетажна  с осигурена топла връзка с основната сграда.На първия етаж  са разположени физкултурен салон, лекарски кабинет, свързан с изолационното помещение, санитарен възел, склад. На втория  има спалня с една занималня и връзка между тях, както и тераса със сенник. В занималнята е обособен кът за хранене в непосредствена връзка с кухненския офис за разливане на храна. Осигурени са и битови помещения за персонала.

Кметът на селото Неделчо Недялков обясни, че освен новата пристройка, е направен и основен ремонт на  съществуващата детска градина, положени са нови тротоарни плочки в двора, засадени са нови дървета, освежена е и оградата.

Казаното много често се забравя, но построеното остава. Нека с радост да се ползва тази детска градина за нуждите на селото и на останалите населени места в общината", подчерта кметът на Несебър Николай Димитров. Той поясни, че в страната ни много рядко се строят, престояват и ремонтират детски градини. „Ние от Общинска администрация и Общински съвет поддържаме съставните селища, така че да не се закриват детски градини и училища и това е свързано с нашата приоритетна политика в образованието и социалната сфера. Община Несебър продължава да инвестира средства във всички съставни селища, като ще се стремим и занапред да удовлетворяваме приоритетно нуждите на жителите на градовете и селата“, подчерта Николай Димитров. Кметът заяви още, че съвсем скоро в Оризаре и Тънково предстои да се изградят нови многофункционални сгради с пенсионерски клубове.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

До часове отменят бедственото положение в сунгурларското село Скала

До часове се очаква да бъде отменено бедственото положение в сунгурларското село Скала. Това каза кметът на общината Димитър Гавазов. „Нощта беше спокойна. Към този момент пожарът е локализиран. Няма действащи огнища. Има пожарни, които пазят от ново възобновяване на фронта. Чакам до обяд, ако всичко е нормално, следобед ще бъде отменено..

публикувано на 14.08.25 в 09:30

Временна организация в Бургас заради ВиК ремонт в „Зорница“ и „Братя Миладинови“

В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация в ж.к. „Братя Миладинови“ и ж.к. „Зорница“, по информация на общинската администрация. В „Братя Миладинови“ временно се затваря ул. „Струма“ в участъка между ул. „Одрин“ и ул. „Дрин“. Ограничението обхваща периода от 13:00 ч. на 14 август..

публикувано на 14.08.25 в 08:00

БЧК - Бургас помага на пострадалите хора от пожара в село Скала (ОБНОВЕНА)

Екип на БЧК - Бургас е оказал първа долекарска помощ и психосоциална подкрепа на евакуираните снощи жители от сунгурларското село Скала. В такива случаи има и логистична подкрепа за пострадалите хора, която е под формата на храна и вода. Това обясни за общественото радио Виолета Радева, директор на областната организация на БЧК. Как се..

обновено на 13.08.25 в 14:36

Премиерът благодари на младежите, помогнали при пожарите край Сунгурларе

Петима младежи, помагали при гасенето на пожарите край Сунгурларе, са били приети днес от министър-председателя Росен Желязков в Министерския съвет. „Това са момчетата, които в тези трудни дни, със своя тих и скромен пример в Сунгурларе се притекоха на помощ по свой начин. Но той стана толкова видим за всички и такъв кураж даде на огнеборците, на..

публикувано на 13.08.25 в 13:00

Богиня Матеева представя в Бургас "Вик за прошка"

На 14 август от 17:30 на „Флората“  в рамките на фестивала „С книга на плажа“ в Бургас гостува известната журналистка Богиня Матеева, за да представи в емоционална среща своята книга с разкази „Вик за прошка“. „Това са разкази за вечната битка между светлата и тъмна страна в човека. Когато тази битка е на територията на душата се появяват..

публикувано на 13.08.25 в 12:31

Първи фермерски пазар "ЗадругатА" ще се проведе в Бургас

Първото издание на фермерския и занаятчийски пазар „ЗадругатА“ предстои утре, 13 август в Бургас.  Производители и занаятчии от различни градове в страната ще представят своята продукция, съобщи един от организаторите Станислава Тодорова: „ Двигателят на идеята е моята приятелка и колежка Велислава. Желанието ни да реализираме..

публикувано на 13.08.25 в 09:00

В Ямбол ремонтират кръстовището до Биков мост

Строителните дейности по изграждане на кръгово кръстовище в района до „Биков мост“ започнаха в Ямбол. От днес  до 22 август ще се  премахва  съществуващата асфалтова настилка. Ще се направят изкопни работи по оформяне на кръговото кръстовище, демонтаж на светофарните уредби и извършване на насипни дейности. С оглед безопасността на всички участници в..

публикувано на 13.08.25 в 08:38