Правителството даде съгласие Полша да открие почетно консулство в Несебър с консулски окръг, обхващащ територията на общините Бургас, Варна и Добрич. За почетен консул е предложена Лидия Барбара Пиетшик - Вангелова.
Тя има професионален опит в областта на международната търговия. От 2004 г. тя е ръководител на Полското културно-образователно дружество „Владислав Варненчик“, отдел – Бургас. Удостоявана е с наградата „Бене Мерито“ на министъра на външните работи на Полша и със Златен кръст за заслуги от президента на Полша.
Откриването на почетното консулство ще допринесе за стимулирането на българо-полските отношения, които през последните години се развиват динамично във всички сфери на обществения живот.
Критично остава и днес състоянието на пострадалите 35-годишна жена от Пловдив и 4-годишното ѝ момченце. Те са в отделението по анестезиология и интензивно лечение, с опасност за живота. Борбата на лекарите за техните здраве и живот продължава. Това съобщи за общественото радио заместник-директорът на УМБАЛ - Бургас д-р Светослав Тодоров. Изписан е..
Стига институционално следене, това е български безумен патент. Всяка институция, натоварена със следене на нещо, обримчва с толкова много безумни изисквания на дейността, че я прави неизпълнима и в същото време простите протоколи не се изпълняват, следят се само на хартия, защото е невъзможно да се следи, препоръча журналистът Лияна..
10-годишният Никола Димов от Бургас се нуждае от нова операция в САЩ, за да продължи да се движи свободно. Той е роден с дефицит на бедрена кост тип А1 по класификацията на Пейли – състояние, при което едното краче е по-късо от другото. През 2018 и 2020 година в болница „St. Mary“ във Флорида бяха извършени две операции по удължаване на крака,..
Предстои 11-то издание на Скейт фестивала в Бургас. В събота в района на Съдебната палата ще има състезателна част, а след това ще бъде открита изложба с тематични фотографии в Конгресния център. Един от организаторите Ивайло Найденов, управител на Скейтборд клуб Бургас, каза че тази година форма е по-различен. " Състезанията няма да само на..
Благотворителен концерт под надслов „Да помогнем на Тани“ предстои в Летния театър в Бургас. Събитието ще е в подкрепа на 17-годишната Таня Сурчева, която вече девет години се бори с рядък злокачествен мозъчен тумор. Необходима е нова операция, за която са нужни 35 хиляди евро. Концертът ще обедини музика, танц и човечност,..
Край с режима и безводието в община Стралджа. След години на воден режим в редица населени места от общината, където се разчита предимно на местни водоизточници, това лято проблемът е решен, каза кмета Атанас Киров. "Направихме сондажи, след което изследвахме водата дали може да се използва за питейни нужди и дали има нужния дебит...
Община Болярово прави всичко възможно да осигури подкрепа за земеделските стопани, които пострадаха тежко от летните пожари. „Работим за това хората, понесли щети, да получат компенсации. Това е справедливо, защото много от тях загубиха продукцията си, дори фуража за животните“, заяви зам.-кметът на общината Нина Терзиева. Една от тежките ситуации бе..
Критично остава и днес състоянието на пострадалите 35-годишна жена от Пловдив и 4-годишното ѝ момченце. Те са в отделението по анестезиология и..
Четиринадесет души са приети в сливенската болница със стомашно чревни оплаквания и висока температура, след сватбено тържество в село Филаретово,..
Благотворителен концерт под надслов „Да помогнем на Тани“ предстои в Летния театър в Бургас. Събитието ще е в подкрепа на 17-годишната..