Великденски благотворителен базар провеждат бургаски майки на пл. „Тройката“. Те са част от „Движението на българските майки“ и за 11 поредна година изработват и продават красиви предмети свързани с празника, съобщи Ани Сивева от организацията:
„Целта е със събраните средства да подпомогнем децата в четири институции в Бургас - Центъра за обществена подкрепа, Дома за медико - социални грижи "Вяра, надежда и любов", Помощното училище "Отец Паисий" и част от Центровете за семеен тип в Бургас. Организираме екскурзии, театри и празненства за децата в неравностойно положение. Подпомагаме целогодишно и социално слаби семейства и деца в риск“.
В дейността на бургаските майки се включват и доброволци от други градове – Банско, Шумен, София и др.
Базарът е от 10 до 19 ч. днес, на Лазаровден и на Цветница.
Увеличение на цените на шофьорските курсове е възможно след нововъведените изисквания към автошколите в страната, коментира за БНР Бургас председателят на Регионалния съюз на автоинструкторите в Бургас – Дойчо Пеев. Изискват се нови GPS приложения за проследяване на целия процес, камери във и извън автомобилите, а за курсистите се предоставят..
По повод 188 години от рождението на Васил Левски беше спазена традицията за почистване на паметника му в Морската градина в Бургас. Инициативата се провежда ежегодно на днешната дата, както и на 19 февруари – деня на обесването на Апостола. Паметникът и прилежащата територия бяха измити в ранните часове с вода с подходяща температура и специален..
Властите в Бургас ще осигурят фургон за възрастен мъж, чиито дом изгоря при пожара във вилната зона „Острицата 2 “ в началото на седмицата. В момента той живее на палатка. И с днешна дата продължава разчистването на местността от живущи и доброволци. Основно има нужда от дрехи и обувки. Около 30 къщи, по-голямата част необитаеми,..
Копие на прочутото Панагюрско златно съкровище е изложено в Общинския исторически музей в Царево. То пристига от Националния исторически музей и ще остане в града до края на месец август. Съкровището ще се съхранява в трезор под постоянна охрана. Посетителите ще могат да го разгледат всеки ден от 9:00 до 18:00 часа. Панагюрското съкровище е..
Крайбрежна алея ще свърже Приморско със залива Маслен нос и тракийското светилище Бегликташ. Идеята е част от усилията за развитие на района като предпочитана туристическа дестинация, съобщи кметът на общината Иван Гайков. По думите му вече е завършен и проектът за укрепване на брега в северната част на Китен. Районът е оформен като живописно място..
По повод празника на Созопол се състоя тържествен концерт-спектакъл "Пей сърце" с участието на Георги Христов. По време на тържеството кметът на Община Созопол Тихомир Янакиев връчи специална статуетка на д-р Найден Прахов - археолог от Националния археологически институт с музей при БАН, за неговия принос към разкриването и съхранението на културното..
С празнична литургия и курбан бургаското село Маринка отбелязва своя празник. За повода от кметството са подготвили двудневна празнична програма, като ще има футболен турнир, борби и фолклорна програма. „Честваме 116 години от основаването на селото“ съобщи кметът Иван Агафонов. От кметството очакват множество гости, отправени са покани да..
Разрешението за отсичане на 72 дървета по бургаските улици „Оборище“, „Асен Златаров“ и “Кирил и Методий“ е потвърдено от Върховния административен съд..
Навръх 24-тия си рожден ден почина Иво Христов. Младият писател се бореше над 10 години с коварно заболяване и претърпя с несломим дух множество операции...
Оранжев и жълт код за дъжд и гръмотевици издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 19 области. За четирите най-югоизточни..