Извършени са всички проверки за осигуряване на пожарната безопасност по време на великденските празници в храмовете и църквите не само в града, но и в региона. Те са част от превантивните действия на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, каза инспектор Николай Николаев:
"Взели сме необходимите мерки, да направим проверка първо на всички храмове, църкви и параклиси за Великден, където очакваме събиране на голям брой хора. Първото, което направихме е проверка на пожарната безопасност на тези обекти. Наблегнали сме на евакуацията, отварянето на изходите, да има задължително пожарогасители. те пък от своя страна сме длъжни да проверим дали са годни, дали са изправни, да направим необходимите инструктажи на хората, които работят в тези обекти. Също сме в готовност, с дежурни екипи по време на посрещането на Възкресение Христово, в храмовете в Бургас, в продължение на 2 часа на 7 срещу 8 април вечерта. Специално хората, които ще присъстват вечерта, трябва да внимават да не са прекалено близо до другите присъстващи, защото все пак ще държат в себе си и до околните открит огън. Трябва да се държи на разстояние, както от себе си, така и от други горивни материали, както и да се внимава къде се оставя. Още повече при обикалянето на църквата да се внимава да не се предизвика пожар по непредпазливост. При влизане в църква трябва веднага всеки един от присъстващите да погледне къде са изходите, за да може при необходимост бързо да се излезе навън. Обслужваната от нас територия е общините Бургас, Созопол, Камено. В тези три общини сме проверили всички църкви параклиси и храмове. Няма нито един обект, който да е в нарушение на нормите на противопожарна безопасност. 5 екипа ще работят в навечерието на празника. Ще има такива и в Созопол и в Малко Търново..."
Противопожарните мерки са както тематични, свързани с празниците, но също и периодични всяка година и не са само в църквите и параклисите, но и в по-големите търговски обекти, където се струпват много хора, подчерта още Николай Николаев
Чуйте повече от интервюто в звуковия файл:Бургас ще бъде домакин на три последователни събития през август, обединени от темите за младежко участие, международно сътрудничество и насърчаване на четенето. Инициативите се организират от Центъра за развитие на човешките ресурси (ЦРЧР) с подкрепата на Община Бургас. На 11 август от 14:30 ч. в Международния младежки център ще се проведе..
Жилищният фонд в област Бургас достига 109,4 хил. сгради към края на 2024 г. За година броят им се е увеличил с 356. В градовете се намират 52,7 хил. сгради, а в селата – 56,7 хил., показват данните на Териториалното статистическо бюро – Югоизток. Преобладават тухлените сгради с бетонна плоча – 56,2% от всички, следвани от тухлените с гредоред –..
Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена на 9 и 10 август от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП.
Водоснабдяването в ниската зона на бл. 39 в ж.к. „Зорница“ в Бургас ще бъде прекъснато днес от 9:00 до 17:00 ч. Причината е извършването на строително-монтажни работи в района.
В Българово стартира вторият етап от проекта за изграждане на пречиствателна станция и доизграждане на битовата канализация. Началото беше дадено от кмета на Бургас Димитър Николов. Проектът се реализира с финансиране от ПУДООС и средства на Община Бургас. До момента са изградени основните колектори, а сега предстои изграждането на станцията и над..
35-годишната Стела Севдалинова от Бургас се нуждае от спешна животоспасяваща операция на гръбначния стълб в Турция. След неуспешна хирургична интервенция в България и последвали усложнения, единствената ѝ надежда за възстановяване остава операция, насрочена за 19 август в клиника в Истанбул. В Болярово организираха благотворителен базар в подкрепа..
Благотворителен базар в подкрепа на Стела Севдалинова се организира в Болярово. Инициативата има за цел да помогне за събирането на средства за животоспасяваща операция на младата жена в Турция. Стела Севдалинова е майка на две деца. След неуспешна операция в България, здравословното ѝ състояние се е влошило и се налага спешна хирургическа намеса в..
Бургас е третата община, в която стартира пилотният проект не само за България, но и за Европейския съюз, свързан с предоставянето на алтернативни..
35-годишната Стела Севдалинова от Бургас се нуждае от спешна животоспасяваща операция на гръбначния стълб в Турция. След неуспешна хирургична интервенция в..
Днес от 18:30 часа в конферентната зала на Регионална библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас ще се проведе събитие, посветено на индустриалното наследство,..