Достъпът до плаж „Делфин“ не е ограничен показа проверка на Регионалната инспекция по околна среда и водите – Бургас и Министерството на туризма, въпреки снимките, които се разпространяват в социалните мрежи. Проверката потвърди, че там се изгражда временен преместваем обект.
Според наемателя на плажа Йордан Тодоров, всички строителни работи на плажа са законни.
"Извършват се дейности, които поради опита, който натрупахме през последната година, от начало до края са в рамките на допустимото законодателство. Проверките установиха, че няма възпрепятстван достъп до плажа. То и няма логика да има", каза Тодоров. Той обяснява, че заведението и отдаването на чадъри под наем целят да има колкото се може повече плажуващи.
Кметът на община Царево Георги Лапчев потвърди, че местоположението на изграждащите се обекти, отговаря на определената от Министерството на туризма схема.
"Ако нещо не отговаря на законодателството, разбира се, че ще бъде премахвано", каза той. Кметът обясни и, че се работи за изграждане на пешеходен достъп към плажа, който да е щадящ околната среда.
Кубер Сапарев, който посещава плажа от 30 години твърди, че се прави грубо посегателство върху природата там."Той е един от малкото останали плажове, които бяха без човешка намеса. Последните дни сме свидетели на големи дървени постройки и огради, които не са подходящи за мащабите на плажа", смята Сапарев. Той разказа как преди година спасител се е опитал да го изгони от платената зона.
"Такава дискриминация на база "плажно облекло" ние няма да позволим на този плаж", обяви той и допълни, че ако обектите са построени според буквата на закона и не се ограничава достъпът на плажа, нудистите няма да имат нищо против наемателя.
"Какво против можем да имаме, ако ни се осигури среда, в която да си почиваме и да можем да се наслаждаваме на морето, плажа, слънцето, а не както беше миналата година. Тогава се монтираха камери за наблюдение. Ако съумее да предложи туристически продукт по природосъобразен начин, защо не - бихме се възползвали. Той би могъл да печели и всички ще са доволни", каза Сапарев.
Подробностите в звуковия файл:
Специализирани екипи от състава на Военноморските сили (ВМС) се включиха в помощ на населението след наводненията в област Бургас, съобщиха на сайта си от ВМС. След постъпили искания за активирането на специализирани екипи от състава на ВМС от областния управител на Бургас и получено разрешение от началника на отбраната, модулно формирование от..
Първата приливна вода около 6 м воден стълб с камъни и дървета е заляла курорта Свети Влас. В морето има над 30 коли и 50 екипа на пожарната и Гражданска защита, разказа в интервю пред БНР кметът на Свети Влас Иван Николов. Даниел Митов: Трима са загиналите при наводнението в "Елените" (обновена) В предаването "РадиоТочка" той..
„Водоснабдяване и канализация“ – Бургас съобщи, че вследствие на обилните валежи днес в община Царево са възникнали аварии на пречиствателната станция за отпадни води (ПСОВ) в града, на 10 канализационни помпени станции и по водопроводите за кв. „Василико“ и село Велика. До 16:00 часа екипите на дружеството са отстранили авариите по водопроводите и..
Вътрешният министър Даниел Митов потвърди, че има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените". "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са успели да спасят другите хора, които са в сградата. Има загинали и двама спасители. Единият от гранична полиция,..
ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ
Собственици на хотели и апартаменти остават блокирани в "Елените", разказва от там Красимир Антонов: "Плажът е изцяло залят с боклуци. Има и коли в морето. Тук виждам от терасата един микробус и една кола. Плажът наполовина е намалял, пред хотела има пожарни коли, има обърнати коли и дървета паднали. Знам, че има и починали хора, докато са се..
Община Царево изрази благодарност към дежурните екипи и институциите – полиция, гранична полиция, пожарна и аварийни служби, които са работили от ранните часове на нощта за овладяване на критичната ситуация след рекордните валежи. "Пътят за Синеморец е отворен и реката вече свободно се отича. Изказваме искрена благодарност на Военноморска..
В Бургас е въведено частично бедствено положение заради обилни валежи и мащабни наводнения. Заповедта на кмета Димитър Николов е в сила до 6 октомври...
Вътрешният министър Даниел Митов потвърди, че има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените". "Единият гражданин се е озовал в..
В 14:55 ч. българско време е регистрирано земетресение на 38 км югоизточно от Текирдаг, Република Турция. От Дирекция за управление при бедствия и..