Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пуснаха в продажба билетите за „Джаз в Бургас“

Снимка: theodosiispassov.com

Вече са в продажба билетите за "Джаз в Бургас 2018". Търсете ги в касата на експо център "Флора", лятната каса до Часовника, в мрежите на Eventim и Grabo. Еднодневният билет е 15лв, а за петте дни на феста цената им е 45лв. Има опция и за билети за два, три и четири дни.

Първите три дни на фестивала /12, 13 и 14 юли/ ще гостуват проектите: "So nice ...south jazz", "Golden project ", "Zootcase", "Jazz fusion trio PLAYIS ", "Lilly Ilieva & "The Minimum Quartet", "Джазта-праста трио" и "Хилда Казасян квинтет".

Втората порция джаз е на 3 август на откритата сцена в експо център "Флора", където ще звучи квинтет "Фънкалеро" и проектът с американско участие "Two Cities One World".

Кулминационен завършек на "Джаз в Бургас 2018" ще поставят музикантите от "Стик", Теодосий Спасов и Людмил Крумов Дуо, а за доброто настроение до малките часове на всяка една от фестивалните вечери ще допринася фестивален джемсешън.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

До 20-ти август приемат творбите за литературния конкурс на името на Янаки Петров

Започна третото издание на Националния литературен конкурс за поезия и проза на името на Янаки Петров, организирано от Община Средец. Всеки желаещ да участва, може да го направи, като изпрати своите произведения в разделите поезия или проза до 20 август.  Общият награден фонд на конкурса е над 2 800 лева. Най-добрите литературни произведения..

обновено на 05.06.25 в 12:33

Изложбата „Дипломация и изкуство“ гостува в Бургас

Емблематични живописни творби от колекцията на Министерството на външните работи гостуват в Бургас.  Изложбата „Дипломация и изкуство“ се открива днес  от 18:00 ч. в галерия „Ателие“ на Националната художествена академия – Филиал Бургас .  Тя е своеобразно продължение на едноименната изложба от 2019 г., посветена на 140 години от създаването на..

обновено на 05.06.25 в 11:06

Започва вторият Черноморски международен литературен фестивал в Бургас

"Морето говори езика на свободата" e мотото на втория Черноморски международен литературен фестивал в Бургас. Престижното литературно събитие ще се проведе от днес до 8 юни и ще събере над 60 писатели, преводачи, издатели и литературни професионалисти от България, Турция, Украйна, Грузия и Румъния. Участниците ще се включат в литературни четения,..

публикувано на 05.06.25 в 10:35

„Трубадур“ на сцената на Бургаската опера тази вечер

Операта „Трубадур“ от Джузепе Верди ще бъде представена тази вечер от 19:00 часа в залата на Държавната опера в Бургас. Постановката включва участието на солисти, оркестър, хор и балет на Бургаската опера. На диригентския пулт ще застане Иван Кожухаров. В ролята на трубадура Манрико ще бъде Валерий Георгиев, солист на оперите във Варна и Бургас. В..

обновено на 05.06.25 в 10:10

Фондация "Да вярвам в теб" кани на изложба с кауза

Фондация „Да вярвам в теб“ организира благотворителна изложба в Бургас. Събитието поставя и началото на организацията, която си поставя за цел да подкрепя деца и младежи в откриването на техния път, смисъл и сила в живота. Изложбата включва 30 творби на двама художници от различни поколения, съобщи Ралица Рачева от фондацията:..

обновено на 05.06.25 в 09:43

Младежка театрална школа – Бургас представя "Рейс" по Станислав Стратиев

Младежка театрална школа – Бургас ще представи днес спектакъла „Рейс“ по Станислав Стратиев. Пиесата представя абсурдната реалност на едно пътуване без ясно начало и край, в автобус, чийто шофьор е безумен, а пътниците – изгубени, уплашени и объркани. В свят, в който всеки оцелява сам, героите се сблъскват с екзистенциални въпроси,..

публикувано на 04.06.25 в 09:10

С икони нестинари танцуваха върху жаравата в село Българи

Хиляди жители на Странджа и гости от цялата страна се събраха на площада в село Българи, където под съпровод на тъпан и гайда нестинари танцуваха върху огнена жарава. Въпреки призивите на православната църква да не се използват икони в ритуала, нестинарите танцуваха с образите на Св.Константин и Елена, а църковна камбана постави началото на..

обновено на 04.06.25 в 08:26