Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Паякът" в Поморие започва работа от днес

паяци паяк
Снимка: БГНЕС

Започва работа репатриращия автомобил в Поморие. „Паякът” ще премества принудително автомобили, чиито водачи са нарушили Закона за движение по пътищата или неправомерно са паркирали на места с предплатено преференциално паркиране. Репатрираните превозни средства ще бъдат извозвани на Паркинг „Нео Анхиало“ - пред сградата на Община Поморие. За всеки час от престоя там собствениците ще заплащат по 2 лева, а за освобождаване - 48 лв. Телефон за връзка с „паяка”: 0879 388 288

Туристическите автобуси влизащи в Поморие, с цел превозване на туристи, имат право на престой максимум 30 минути при пристигане - за слизане на пътниците и 30 минути при заминаване - за качване на пътниците, на обозначените места: на паркинга по ул. „Н. Й. Вапцаров“ (до манастир Св. Георги) - 2 броя автобусни места и на паркинга пред Община Поморие - 2 броя автобусни места.

На същите места могат да паркират и автобусите с туристи за посещение на музеи, галерии и други туристически обекти . Правото им на престой е максимум 10 минути при пристигане - за слизане на пътниците и 10 минути при заминаване - за качване на пътниците. След слизането на пътниците, автобусите се насочват за престой на паркинга пред Община Поморие и на паркинга на „Анхиалоавто“ ООД, с адрес гр. Поморие, кв. „Свети Георги“, ул. „Странджа“ № 5.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

НСИ стартира теренно изследване "Европейско здравно интервю"

От началото на октомври Националният статистически институт започва теренна работа по изследването „Европейско здравно интервю, 2025“, съобщават от Териториално статистическо бюро - Югоизток, отдел „Статистически изследвания – Сливен“. То е част от Европейската система на здравни изследвания и цели да събере данни за здравето, начина на живот..

публикувано на 13.10.25 в 18:00

Община Царево получава финансиране за електрически автомобил и културни инициативи

Община Царево спечели проект за закупуване на електрическо превозно средство и свързана зарядна станция за нуждите на Центъра за социална рехабилитация и интеграция (ЦСРИ). Проектът е одобрен с финансиране в размер на 113 600 лв. и цели повишаване на енергийната ефективност и устойчивостта на социалните услуги. С реализацията на инвестицията се..

публикувано на 13.10.25 в 17:00
Министър Иван Иванов, заместник-министър Веселина Терзийска и представители на ДНСК посетиха днес пострадалото от наводнение ваканционно селище

РДНСК-Бургас с констативен акт за незаконното строителство в "Елените"

По цялото Черноморие започват проверки дали в деретата и реките има застрояване, съобщи пред медии в Албена министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Той уточни, че ако сигнали за подобни проблеми има за вътрешността на страната, също ще бъдат извършени инспекции.  Министър Иванов: Установени са съществени пропуски при..

публикувано на 13.10.25 в 16:30

Обществен съвет Несебър ще подаде сигнали до институциите заради стадиона в Свети Влас

Сигнал до различни институции ще подаде Общественият съвет Несебър по повод стадиона в Свети Влас. Той е неизползваем заради наводнението отпреди 10 дни, съобщи председателят на организацията Кръстьо Пеев. Във видео в социалните мрежи той описва установените от организацията нарушения. Пеев обясни, че все още няма публикувана информация за нанесените..

публикувано на 13.10.25 в 15:36
В

Адв. Ошавков: Премахването на хотел на "Елените" е кризисен ПР на държавата

Становището за премахване на колектор или хотел "Негреско" на "Елените" е кризисен ПР от страна на държавата. Това коментира пред БНР бургаският адвокат Драгомир Ошавков. В Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) се подготвя акт за установяване на незаконно строителство и предписание за събаряне на корекцията на реката, която се..

публикувано на 13.10.25 в 15:20

Дупката в центъра на Бургас оживя (видео)

Емблематичният терен в центъра на Бургас, известен като Дупката, е отворен за посетители. Поводът е Международният фестивал за съвременно изкуство „Вода“. Община Бургас обяви и конкурс за идеи за преобразяване на градското пространство.  След като няколко десетилетия огромният терен бе затворен, три дни в рамките на фестивала,..

публикувано на 13.10.25 в 14:30

Бургаски ученици ще видят своите рисунки като графит на Esteo

Фондация „Шанс за децата и природата на България“, със съдействието на Центъра за развитие на човешките ресурси, обяви регионален конкурс за рисунка за младежи от 14 до 19 години от Бургас и региона. Конкурсът е посветен на 35 години от създаването на международната мрежа „Евродеск“, която подкрепя младите хора в намирането на възможности за..

публикувано на 13.10.25 в 12:30