Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тригодишният Никола от Бургас се нуждае от скъпа операция, за да ходи нормално

| обновено на 04.09.18 в 15:13

Тригодишният Никола Димов от Бургас е с вроден дефицит на бедрената кост. За да се движи нормално, той се нуждае от операция на стойност 120 000 щатски долара в САЩ.  Операцията трябва да се извърши в най-кратък срок, а сумата е непосилна за семейството! Нека помогнем на малкия Никола да оздравее и да ходи нормално!

Община Бургас подкрепя кампанията на близките на болното дете да бъдат събрани средства за скъпите операции. Част от нея е инициативата "Дарение вместо цветя". Призивът към всички родители е в първия учебен ден предвидените за цветя пари да бъдат дарени за лечението на Никола.

Средства за лечението на 3-годишното дете се събират на няколко места. Специални кутии са поставени във фото "Дъга" в комплекс "Меден рудник", в Карнобат - ул. "Христо Смирненски" - в магазина за GSM аксесоари. Днес кутия за дарения ще бъде поставена на партера в Община Бургас, а до няколко дни ще бъде активиран DMS номер, на който всеки ще може да изпраща дарителски SMS.

В момента Никола ходи със специални обувки. Те вече не могат да компенсират разликата в дължината на крачетата, която е 4,5 сантиметра. В България операции за подобен проблем се правят чак след 11-годишна възраст. 

Дотогава не само разликата ще е по-голяма, но и тялото на детето може да получи множество изкривявания. Ето защо семейството е принудено да търси друг вариант в името на сина си.

В медицински център "Света Мери", Уест Палм Бийч, Флорида, САЩ могат да оперират Никола още сега. 

Световноизвестният детски ортопед-хирург д-р Пейли дава надежда, че крачето на Никола може да бъде оперирано и подложено на удължаване, ако интервенцията се извърши точно в този момент.

Разликата може да бъде компенсирана и крачето да израсте нормално, без да се създава риск за здравето на детето. Скъсяването на крачето му в зряла костна възраст ще е 9,5 см, ако сега не се оперира.

В средата на септември д-р Пейли ще преглежда в Барселона. Там ще назначат и дата за операцията на Ники.

Операцията се състои в поставяне на външен фиксатор за 10 седмици (това е периодът на удължаване ). През този период има осигурена физиотерапия, прегледи и рентген в клиниката. След постигане на желания резултат, фиксаторът остава за още 10 седмици, но Никола ще може да се прибере в България. Тук фиксаторът ще може да се премахне и да поставят пирони, за да се избегне фрактура на костта.

Сумата за операцията е 120 000 долара и е непосилна за нашето семейство, за това се обръщаме към Вас за помощ!, споделя семейството на Никола.


1. Превод по дарителска сметка:

НИКОЛА ПЕТКОВ ДИМОВ
IBAN : BG92UNCR70001523296890BIC:UNCRBGSF


2. PayPal:

valia0014@abv.bg


3. HelpKarma:

https://helpkarma.com/campaign/shans-za-nikola-103


4. Благотворителен базар във Фейсбук


5. Чрез дарителска кутия

Списък на дарителските кутии:
Гр. Бургас, "Меден Рудник", Фото Дъга
Гр. Карнобат, ул. "Христо Смирненски" 10,  Магазин за GSM аксесоари

Повече информация за малкия Никола и напредъка на кампанията може да получите на Фейсбук страницата : Шанс за Никола

За връзка с майката на Никола Валентина Христова може да се обадите на тел: 0887506011.

Благодарим Ви, че давате шанс на Никола!


 



Снимка

Снимка


Снимка



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

35-годишна бургазлийка, майка на две деца, се нуждае от средства за лечение в чужбина

35-годишната Стела Севдалинова от Бургас, майка на две малки деца, едното от които с диагноза аутизъм, се нуждае спешно от втора операция на гръбначния стълб, след като първата интервенция в България се оказва неуспешна и с тежки последствия за здравето ѝ.  Преди около година Стела започва да изпитва силни болки и изтръпване в лявата ръка..

публикувано на 29.07.25 в 12:30

„Да помогнем на Тани“ в Летния театър

На 21 август от 20:00 ч. в Летния театър на Бургас ще се проведе благотворителен концерт под надслов „Да помогнем на Тани“ – едно събитие, обединяващо музика, танц и човечност. Тани е смело момиче, което вече е преминало през редица тежки изпитания, но я очаква четвърта, съдбоносна операция в Германия.  Събраните средства от..

публикувано на 27.07.25 в 16:00

Таня от Бургас има нужда от помощ в битката с тежка болест

17-годишната Таня от Бургас се нуждае от средства за лечение в чужбина. „Пред нас днес стои поредното препятствие, което ние сами няма да можем да преодолеем. Молим Ви най-сърдечно да ни подкрепите отново, за да може и този път Тани да се пребори и следва мечтата си - да стане лекар и да лекува деца“, призовават близките на момичето.  Таня отново се..

публикувано на 20.07.25 в 11:30

Командироват още 22 полицаи в Приморско и Китен

От 7-ми юли, понеделник, 22 – ма допълнително командировани служители на Министерство на вътрешните работи ще се грижат за безопасността на жители, гости и туристи в Приморско и Китен. Това стана ясно по време на среща на кмета Иван Гайков с гл. инспектор Владимир Колев - началник на РУ Приморско.  В общината също така категорично се забранява..

публикувано на 03.07.25 в 17:15

Благотворителен концерт в помощ на малкия Дани

Благотворителен концерт "Детска усмивка за живот" с кауза, в помощ на Дани ще се проведе на 13 юни в Бургас. Началото ще бъде от 18.00 часа в Спортна зала "Бойчо Брънзов" в ж.к. "Зорница".  Диагнозата на малкия Дани е Детска церебрална парализа и е необходима операция в САЩ.  Родителите на момченцето отправят апел в социалните мрежи: „Нашият..

публикувано на 09.06.25 в 17:35

Зов за помощ: Крисена, която е с рядко заболяване, има нужда от скъпоструващ медикамент

Крисена Георгиева от Бургас,на 41 години, майка на две деца има нужда от финансова подкрепа за закупуването на скъпо струващо лекарство.   Крисена е с много рядко и болезнено злокачествено заболяване, което обхваща кожата, костите, зрението. Направени са множество консултации при медицински специалисти в страната и чужбина. Дадена е надежда, че..

публикувано на 08.06.25 в 16:00

Благотворителна инициатива събира средства за лечението на Натали

Натали е ученичка, която до съвсем скоро е водила обичайния живот на всяко дете на нейната възраст – с училище, приятели и планове за бъдещето. Животът ѝ обаче рязко се променя след поставянето на две тежки диагнози – Болест на Хиршпрунг на червата и Фелън-Макдермид синдром. Заради усложненията от заболяванията Натали вече се придвижва с инвалидна..

публикувано на 23.05.25 в 13:30