Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Преминаването в евро няма да повияе на пазара на недвижимите имоти

Влизането на България в чакалнята на еврозоната няма да се отрази на пазара на недвижими имоти Лихвите по ипотечните кредите ще бъдат атрактивни, каза председателят на националното сдружение  Недвижими имоти  Добромир Ганев .Той откри днес в Бургас 4- тото  изложение на най-големите фирми  от бранша. Проявата ще премине днес и утре във Флората.

Преминаването ще бъде по-скоро позитивно, отбеляза Ганев:

"Влизането в паричния съюз означава много по-голямо доверие към бизнеса, към банките като цяло. В края на годината ще се наблюдава леко завишаване на лихвените проценти , то няма да е толкова сериозно. Въпреки това , Централната банка предупреди потребителите да имат предвид това покачване, което може да се отрази на бъдещите месечни плащания."

Пазарът за първото тримесечие  е много активен. Отчита се ръст  20 процента на сделките спрямо същия период миналата година, каза още Ганев. В момента  най-търсени са двустайните апартаменти. Те са предпочитани както от млади български  семейства, така и от руснаците, поясни Лариса Костадинова, управител на една от  фирмите:

"Търси се както ново, така и старо строителство в диапазон около 40-50 хиляди евро. Интересът на руснаците се запазва, 12 процента са вече те в града. Бургас ги привлича много.Не търсят толкова ваканционни имоти, а се насочват към града, към "Лазур", защото живеят тук. Има интерес и от рускоговорящи от Израел, Казахстан и Украйна."

Повече по темата за тенденциите в пазара на недвижими имоти в Бургас с различни коментари, очаквайте в програмата  на БНР- Бургас в понеделник




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Разнопосочни са виждания за по-строги правила за младите водачи

Разнопосочни са вижданията за въвеждането на по-строги законови правила за младите водачи. Това коментира пред БНР Бургас депутатът и заместник-председател на парламентарната комисия по транспорт и съобщения Андрей Рунчев: "Дискутираше се да има рестрикции за мощността на автомобила, тъй като в част от случаи млади водачи са с..

обновено на 27.10.25 в 17:46
Пламен Димитров

КНСБ посочи "червените" си линии за Бюджет 2026

За КНСБ има няколко "червени" линии за бюджета за догодина, които, ако не бъдат предвидени, синдикатът няма да се съгласи с параметрите на финансовата рамка. Това заяви във Варна лидерът на синдиката Пламен Димитров. Става дума за БНР, БНТ и БТА, които са сред най-ощетените - увеличението при тях трябва да е поне 10 процента, както и при работещите в..

публикувано на 27.10.25 в 17:30
Общински съвет Болярово

Общински съвет Болярово: Предотвратяването на горски пожари ще бъде акцент в заседанието

Общинските съветници в Болярово ще заседават на 29 октомври, а основен акцент ще бъде проект за предотвратяване на горски пожари.  Заседанието ще започне от 9:30 часа. Сред основните точки в предварителния дневен ред е докладна записка от кмета на общината Христо Христов, свързана с кандидатстването на Община Болярово с проектно предложение по Интервенция..

публикувано на 27.10.25 в 17:00

Затварят временно кръстовище в „Славейков“

Във връзка с изграждане на водомерна шахта и водомерно отклонение, частично се затварят за движение на превозни средства кръстовището на улицата между очна клиника „Д-р Хубанов“ и комплекс „Триа Сентрал Парк“ с ул. „Даме Груев“ в ж.к. „Славейков“.  За целта от 13:30 часа днес за месец се въвежда временна организация на движението в района. 

обновено на 27.10.25 в 13:18

Над 2300 улични лампи в Бургас са подменени по проект

2366 улични лампи в Бургас вече са подменени с нови енергийно ефективни LED тела, които осигуряват по-добра осветеност, съобщават от общината.  Проектът е реализиран на територията на 4 жилищни комплекса – „Славейков“, „Зорница“, „Лазур“ и Централна градска част. На 65 възлови пешеходни пътеки пък са монтирани осветителни тела със соларно захранване...

публикувано на 27.10.25 в 13:00

Какво време ни очаква през новата седмица?

Валежите ще продължат днес преди обяд, но след обяд от северозапад ще спират и облачността ще се разкъсва. Интензивни и значителни по количество ще са в отделни райони от Южна и Източна България. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад; ще е умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина временно силен. Максималните температури ще бъдат..

обновено на 27.10.25 в 09:56

НСТС обсъжда отпуските на родителите, както и почивките по празниците

Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди четири законопроекта за промени в Кодекса на труда. Три от тях са внесени от народни представители от "Продължаваме промяната-Демократична България", а един - от социалния министър Борислав Гуцанов. Законопроект, внесен от Елисавета Белобрадова и група народни представители от "Продължаваме..

публикувано на 27.10.25 в 08:45