С калкулатор на загубите всеки може да изчисли колко би загубил в следващите 30 години, ако се осигурява на по-нисък от реалния си доход. Софтуерът е достъпен на интернет страницата www.zaplatavplik.bg и до момента е използван над 4 200 пъти. Калкулаторът позволява, след попълване на данни за действителния и деклариран доход, всеки да разбере колко средства няма да получи в бъдеще под формата на неизплатени средства от болнични, майчинство, обезщетения за безработица, както и пенсии. Най-голям интерес софтуерът предизвиква сред потребители на възраст между 18 и 34 години. 61 % от посетителите на сайта попадат в този диапазон, а 54 % от тях са мъже.
Калкулаторът е изработен съвместно от експерти на НАП и НОИ, за да подкрепи кампанията на приходната администрация срещу укриването на част от трудовите възнаграждения на наетите лица. Инициативата на НАП се осъществява и със съдействието и на Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда“, Министерство на труда и социалната политика, синдикатите, големите работодателски и браншови организации.
През изминалия месец НАП беше домакин на международна конференция, на която бяха обсъждани именно въпросите, свързани с недекларираните възнаграждения т. нар. „заплати в плик“. В рамките на събитието бяха представени практиките на приходните ведомства и структурите на министерствата на финансите на повече от 20 европейски държави за оценяване на мащабите на недекларираната заетост и мерките за противодействието й.
Над 30 горски служители от ТП ДГС Айтос извършиха попълване на двугодишни и тригодишни горски култури в землището на село Сини рид, отдел 679. За залесяването бяха използвани фиданки от дървесния вид цер, който е характерен за региона и устойчив на местните климатични условия. Целта на инициативата е да се подпомогне възстановяването и..
10 от най-силните гладиатори от телевизионния формат "Игри на волята" се изправят един срещу друг в зрелищни битки на живо. Стартът на турнирите на волята е от Бургас. Една от причините е топлото отношение на продукцията към Южното Черноморие, сподели Катерина Манолова, която е от екипа на предаването. "Пет години Царево и Южното море бяха..
Със спорове премина 27-ото заседание на местния парламент в Поморие. Дебати породи докладната записка на кмета Иван Алексиев за цялостна реконструкция на т.нар. бивша сграда на СДС в центъра на морския град. Останалите точки, по които общинските съветници си размениха реплики, са свързани с промяна в наредбата за паркиране и организацията..
Традиционното състезание с коне ще се проведе в Бургас по повод Тодоровден или т. нар. Конски Великден. Събитието ще се състои на конна база парк Езеро в Бургас в събота 8.03.2025г., с начален час - 11.00 ч. В надскачанията ще вземат участие едни от най-добрите коне и ездачи на конния клуб - ККС „Кан Крум“ и са поканени над педнадесет..
И четвъртият ден, обявен за бойкот на хипермаркетите, не остави без клиенти големите магазини в Ямбол. За разлика от предишните дати, обявени против пазаруването, този път повечето клиенти не знаеха, че и днес кампанията продължава. „ Чух, че ще има нещо, ама за кога.. ? Не, не знаехме, за предишните знаехме“ „Аз слушах сутринта, те..
Десетки мъже се включиха в осмомартенска кръводарителска акция в Бургас. Тя се провежда по инициатива на бургаската болница и лично на зам.-директора й д-р Светослав Тодоров. Сред кръводарителите бяха общински съветници, представители на община Бургас, служители на МВР и ученици. Дългогодишни кръводарители и такива, които за първи път дариха,..
Авариен ремонт на улица „Стара планина“ в участъка от улица „Републиканска“ до улица „Каваци“ започва в Созопол от днес. За времето на ремонтните дейности, алтернативният маршрут ще преминава през улиците "Одеса" и "Бузлужа", а излизането ще става през улица „Люлин“. От общината призовават местните жители да не паркират автомобилите си в отсечката от..
Областния т.нар. "капан" за безстопанствени селскостопански животни ще бъде изграден в сливенското село Глушник, стана ясно днес на срещата на..
Главна подстанция и съоръжение Н.Н. 0,4kw. ще бъдат включени в концесията на "Пристанищен терминал Бургас изток-2”, част от пристанище Бургас. Това реши..
Десетки мъже се включиха в осмомартенска кръводарителска акция в Бургас. Тя се провежда по инициатива на бургаската болница и лично на..