Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Теодора Мудева спечели конкурса „Кралица на Бургас“

17-годишната възпитаничка на ГПАЕ "Гео Милев" Теодора Мудева е новата "Кралица на Бургас". Тя плени жури и публика в провелия се в неделя конкурс за красота в морския град. Нейни подгласнички станаха 19-годишната Джесика Гюмишева и 17-додишната Джулия Мицова - съответно на 2-ро и 3-то място. С лентата "Лице на публиката" се окичи Мариела Калоянова от Френската гимназия в Бургас.

Конкурсът "Кралица на Бургас" се проведе в препълнената зала на Летния театър. Водещ бе Руслан Мъйнов, а публика и жури имаха възможността да се насладят не само на красотата на участничките, но и на две впечатляваща шоу програма - спектакълът "Елементи" на бургаския стилист Тодор Тодоров и  уникалното мапинг шоу "Креволюшън". За доброто настроение на гостите между част от турове пък се погрижи очарователната Нелитa, която направи промоция на най-новата си песен Can't hide. Участничките в конкурса "Кралица на Бургас" дефилираха в тоалетите на Елена Христова, Милена Дамянова и официалните тоалети на Стоян Радичев.

Финалистката ще представя Бургас на националната надпревара Мис България 2018г.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Откриха "Лъч надежда" на стената на бургаското читалище "Фар" (СНИМКИ)

„Лъч надежда“ се казва новия графит на Иван Янков – Esteo. Той беше открит днес на стената на НЧ „Фар 1946“ на ул. ,,Странджа планина“ №20 в Бургас.   Рисунката е на момиченце, което държи светещ фар в ръцете си вместо свещ. „За мен той е символ на надеждата! За мен това читалище трябва да бъде адмирирано, защото много бургазлии,..

публикувано на 06.03.25 в 12:02

Автомобил "Чайка" ще бъде превърнат в подводен риф край Бургас

Лек автомобил ГАЗ-13 „Чайка“, легендарният модел кола на бившия Източен лагер, ще бъде потопен край бреговете на Бургас, за да се превърне в подводен риф. Инициативата е на Сдружение „Приятели на морето“ – Бургас, със спомоществователството на Община Бургас и предстои да бъде реализирана преди началото на летния сезон. Заедно с лимузината на същото място..

публикувано на 05.03.25 в 14:00

Централният мостик в Слънчев бряг ще свети в бяло, зелено и червено

По случай Националния празник на България – 3 март, един от символите на Слънчев бряг – централният мостик, ще бъде осветен в цветовете на българския трибагреник. Това съобщиха от държавното акционерно дружество в курорта. Мостикът в най-големия курортен комплекс в България в момента се ремонтира, като вече са подменени парапетите, осветителните тела..

публикувано на 02.03.25 в 14:30

В Природонаучния музей предлагат бижута със седеф

Бижута със седеф предлагат в Природонаучния музей в Бургас. Там ще откриете интересна колекция от брошки, медальони и гривни. Преливащите цветове и интересните фигурки ще ви впечатлят.  Освен това според вярванията, седефът носи спокойствие, хармония и намалява стреса. Тези бижута определено са интересен и красив подарък за всяка жена,..

публикувано на 02.03.25 в 14:00

Ирина Флорин: Мечтая за нови хитове и големи концерти

Ирина Флорин не спира да твори и след сингъла си "Магия", който представи на рождения си ден през февруари, планира поне още един през тази година. Тя сподели, че през миналата година е имала близо 30 концерта и е много щастлива от срещите си с публиката.    Певицата има издадени осем албума. Кариерата й започна през 90 години на миналия век...

публикувано на 02.03.25 в 13:30

Белият кукер и дружината му ще обходят село Стоилово

Днес, 2 март на Сирни Заговезни в малкотърновското село Стоилово ще бъде пресъздаден обичаят за Белия кукер. Той е единствен по рода си. Бял кукер, или кукер без маска, има само в Странджа.  "Обичаят Кукеровден е свързан с вярата, че осигурява плодородие и изобилие!", припомнят от кметското наместничество в селото и канят да отпразнуваме традицията на..

публикувано на 02.03.25 в 08:00

Сирни Заговезни е! Време за кукери, хамкане и прошка

Сирни Заговезни е седем седмици преди Великден. Тази година празника се пада на 2 март, неделя. Вечерта на празника се заговява в кръга на близкородствени семейства. До самата вечеря трябва да завърши обичаят „прошка”- по-младите целуват ръка на по-старите и искат и получават прошка за извършени грешки и обиди. По традиция за тържествената трапеза се..

публикувано на 02.03.25 в 07:30