Стремим се да поддържаме чистота и качество на Централния плаж в Лозенец. Това каза в изнесеното ни предаване в курортното селище Силвия Кисьова, управител на ивицата. Осигурен и достъп за хора с увреждания, добави тя:
„Подсигурен е – от единия вход на плажа се стига до чадърите. Имаме такива, те са обозначени с табели, които са за хора с увреждания. Чадър – 6 лв., шезлонг – 6 лв. Има много свободна зона. Даже е повече от половината, по последните измервания на Министерството на туризма. Който не иска да плаща – си ляга там. Тя също се чисти, бих казала – повече, защото е по-посещавана“
Александър Самаров, дългогодишен барман, сподели в нашето предаване, че българите имат по-добра култура на пиене на алкохол и са по-щедри в бакшишите. И добави:
„Любимите коктейли са: от безалкохолните – фрапе; от алкохолните – мохито, кайпириня, блъди мери доста се пие… Шотове също – текила, водка, абсент… Всички ме знаят мене като любител на абсента. Ние го сервираме на нашия бар на шотове и студен, като уелкъм дринк“
Следващата дестинация в лятната ни кампания „На море с БНР – Бургас“ е Черноморец. В неделя, 28 юни, оттам ще се излъчва предаването „Гларуси и шамандури“.
Максималната месечна стойност на ваучерите за храна да се увеличи от 200 на 300 лева предлагат от Асоциацията на операторите на ваучери. Предложението идва от работодатели и служители и вече е внесено в парламента. По този начин ще се запази покупателната способност на българските служители и работници, посочи Таня Обущарова от сдружението и се..
Част от бургаската ул. „Ивайло“ ще бъде затворена за ремонт за повече от месец. Там ще се извършват ремонтно-възстановителни дейности на битово-фекална канализация. Затова и о т 10:30 часа днес /7 февруари/ до 14 март се затваря за движение на автомобили участъкът от ул. „Цар Самуил“ до ул. „Христо Фотев“. Там ще бъде въведена временна..
Намерено е финансиране за пречиствателна станция и изграждане на канализация в Българово. Изградената до момента канализация там обхваща само част от града, информират от Община Бургас. Оттам напомнят, че Българово е вторият град в общината, но все още няма своя пречиствателна станция. Изграждането на канализацията започна още..
Над 170 безработни се включиха в организираните от Агенцията по заетостта трудови борси в Ямбол. В момента в региона се отчита най- високата за сезона безработица. Стълпотворение от безработни очакваха представителите на 16- те работодателски фирми, които се се включиха в борсите: „За работа чакаме, имам осми клас. Мога да работя в заводи, да..
Плакет за заслуги към общината получиха Радостин и Мартин, които спасиха общинския пазар в Поморие от изгаряне. Днес кметът Иван Алексиев награди младежите. Той ще внесе в Общински съвет и докладна записка, с която ще предложи осигуряването на парична награда за смелата постъпка на двете момчета. Полицията в Поморие задържа мъж за палежа на..
Бургас отбеляза 147 години от своето освобождение с празничен ритуал по полагане на венци и цветя, изложба и фолклорен концерт. На 6 февруари 1878 година в града влиза „летящият отряд“ на полковник Александър Лермонтов и така се слага край на османското иго, продължило пет века. Под звуците на националния химн и в присъствието на..
Община Поморие оттегли предложението си за подмяна на 63 стари дървета в центъра на града с нови. Седмица след първата среща с жителите на Поморие, на която беше представена идеята, заради създалото се напрежение Общината организира втора среща. Снощи, в новото читалище на града, кметът Иван Алексиев предложи един демократичен подход за решаването..
Община Поморие оттегли предложението си за подмяна на 63 стари дървета в центъра на града с нови. Седмица след първата среща с жителите на Поморие, на..
Бургас ще почете с поредица от събития, 147 години от своето освобождение. На 6 февруари програмата предвижда полагане на венци и цветя, изложба и..
Основен ремонт на фонтана и градинката на бургаския булевард "Демокрация" срещу Трета полоклиника предвижда общината. На сайта на администрацията..