Отпадат таксите за детските градини и „млечната кухня“ в община Камено. Това решиха днес общинските съветници, които подкрепиха единодушно предложението на кмета Жельо Вардунски:
„Ние отдавна я замисляме тази идея. Навсякъде говорим, че искаме раждаемостта да се вдигне, че искаме да помогнем на родителите с малки деца. Искам хората да знаят, че могат да бъдат спокойни. Децата им ще бъдат обгрижвани в детските градини, ще бъдат безплатни и няма да има неравенства. Ще имат една добра млечна кухня, от която жителите на общината могат да се възползват.“
Според кмета на Камено, над 100 деца не посещават детска градина поради финансови причини. Той цитира данни на ГРАО, че малчуганите на възраст между 2 и 6 години в общината, са 521. От тях 251 посещават общинските заведения, а над 100 са в чужбина.
Жельо Вардунски уточни, че забавачниците в общината имат достатъчен капацитет да поемат желаещите.
„В Русокастро имаха притеснение, че трябва да закупуваме нови легла и да обзавеждаме нова стая. В Черни връх провеждаме обществена поръчка за построяване на втори корпус, защото забелязваме, че има приток на деца към тази детска градина, след като закрихме тази в Тръстиково. В Камено и Трояново имаме необходимата база.“
Заделените средства от бюджета на общината за детските градини са в размер на 42 хиляди лева. Безплатната „Млечна кухня“ ще струва 7 хиляди лева. Кметът на Камено уточни, че услугите ще влязат в сила до 20 дни.
Подробностите в звуковия файл:
Около 120 допълнителни паркоместа предстои да бъдат изградени в Каблешково. Това стана ясно след приключилия оглед на ключови улици в града от специална комисия с представители на кметството, община Поморие, полицията и граждани. До него се стигна след множество глоби за неправилно паркиране на живущи и последвала подписка сред местните...
Първа копка на Индустриалния парк Сливен, разположен на летище „Бършен“, бе направена от кмета на общината Стефан Радев. Това е третият по площ регистриран индустриален парк в България и обхваща 2,7 млн. квадратни метра. Близо 20 милиона лева ще струва изграждането му, като 14 млн. лева са безвъзмездно финансиране от държавата. Днес беше..
"В църквата има далеч по-големи чудеса, но те са за духовна полза - било за здравето на хората, било за укрепване на тяхната вяра, за утвърждаване в доброто. Нестинарството, действително е езически обичай, не е вследствие на вярата. Носенето на икони по времето, когато се изпълнява този нестинарски танц, е опит да се придаде някаква мнима църковност и..
Работещи в бургаското образование ще бъдат отличени за високи професионални заслуги през учебната година днес. Събитието е от 13.00 часа в конгресния център. Поводът е предстоящият 24 май - Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, и на славянската книжовност. 97 педагози, работили активно и успешно от детски..
Няма да се изграждат ветрогенератори в Черно море – това е уверението, което представители на рибарския и туристическия бранш са получили от държавната администрация на среща в Министерството на земеделието. Срещата бе инициирана заради опасения около приетия на 8 май Закон за енергията от възобновяеми източници. „Може би за първи път..
Нестинарски игри в Странджа ще има на 3 юни. Това потвърдиха от нестинарската общност пред БНР-Бургас. Никой обаче от практикуващите ритуала не пожела за коментира официално забраната на Сливенския митрополит Арсений нестинарските игри да започват от православен храм и да се насят иконите на светците Константин и Елена. Общината не влиза в спор с..
Населените места в община Болярово вече се надпреварват за отличието „Най-приветливо и чисто село“ – инициатива, организирана от общинската администрация, която цели да стимулира грижата за местната среда и активното участие на жителите в поддържането на добър облик на селата. Конкурсът е разделен в две категории – за кметства и за кметски..
На 21 май православната църква почита паметта на светите равноапостолни царе Константин и Елена. В Странджа този ден се свързва с нестинарските игри,..
Забрана нестинарските игри да започват от православен храм, издаде Сливенския митрополит Арсений по повод празника „Св.св. Константин и Елена“, при който..
Нестинарски игри в Странджа ще има на 3 юни. Това потвърдиха от нестинарската общност пред БНР-Бургас. Никой обаче от практикуващите ритуала не пожела за..