С по-малко туристи от обичайното за август започва месеца в Царево. Търговците се надяват, че посетителите от страната и чужбина ще се увеличат, показа репортерска проверка на БНР – Бургас:
„По-слабо е, много, от миналата година. За 15 – 16-та година продавам тук. Получава се така, защото медиите тръбят постоянно за времето, синоптиците не могат да познаят, че няма да вали, че е лошо времето… Че обслужването е лошо, че не знам си какво…
… Нормално, средно… Няма я тая атмосфера, както преди години… От 10-ина години съм тук. Осезателно по-слабо е, чувства се…
… От 10 г. съм тук. Тази година е по-слабичко. Може би – от времето…
…. Досега нямаше много, защото, явно, имаше причина. Но започнаха да идват, прииждат. Тука някъде – до 20 август, дай Боже, да има…“
Няма увеличение на цените тази година спрямо миналия сезон, твърдят още местните хора.
Подробности можете да чуете в прикачения файл.
Предстои първото морско издание на фестивала за светлинно изкуство LUNAR. Своеобразен домакин е община Царево. Прожекции и светлинни инсталации ще има от 1 до 4 август в Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец. От 2022 г. фестивалът представя над 110 светлинни произведения, създадени от повече от 70 автори от цял свят. Лятното му издание ще..
Овладян е големият пожар между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. На място остават 6 противопожарни екипа, работата по пълното ликвидиране на огнищата ще продължи и през следващите няколко дни. През цялата нощ тежка верижна техника е прокарвала просеки, за да се ограничи пожара от всички страни, уточни директорът на..
Рибен фест „Поморие“, организиран от Община Поморие и НЧ „Просвета 1888′, започва от днес в курортния град. Идеята на фестивала е чрез концерти, презентации на рибни ястия, театрални скечове и занимания за най-малките да бъде представена част от живота и занаята на рибарите. Фестивалът се организира за трета поредна година и цели да насърчи..
Трети ден продължава овладяването на пожара между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. С тежка верижна техника се прокарват просеки, за да се достигне до огнището на пожара. Работата на огнеборците е силно затруднена, заради силния вятър и пресеченият терен. На място и днес ще бъдат 11 противопожарни екипи, горски служители и..
Във връзка с подмяна на канализационната мрежа по бургаската ул. „Емил Де Лавеле“, от 9 часа днес се въвежда временна организация на движението на автомобили. Затваря се за превозни средства участъкът от ул. "Георги Шагунов " до ул. "Доктор Нидер". Ограничението ще бъде в сила до 9 август. Част от ул. „Кавала“ също ще бъде затворена заради ВиК..
Постепенно се нормализира ситуацията около населените места в Ямболско, в близост, до които и в момента продължават да горят пожари. Няма пряка опасност за къщите в селата. В овладяването на огнената стихия се включиха над 15 противопожарни екипи, тежка верижна техника и два военни хеликоптера. Потушаването на пожарите продължава. Над..
Все още не е овладян пожарът, пламнал вчера между боляровските села Стефан Караджово, Камен връх и Денница. Заради опасност от навлизане на огъня в село Камен връх областният управител Николай Костадинов задейства системата за ранно предупреждение BG-ALERT. В борбата в огъня са включени и два военни хеликоптера. Подробности от кореспондента ни Даниела..
Общинският съвет в Средец отмени решение на съветниците в общината от 2023-та година за изграждането на огромен фотоволтаичен парк на площ от 6..
Все още не е овладян пожарът, пламнал вчера между боляровските села Стефан Караджово, Камен връх и Денница. Заради опасност от навлизане на огъня в село..
Трети ден продължава овладяването на пожара между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. С тежка верижна техника се прокарват просеки, за..