Програмата на Европейските летни дни започва от днес в Бургас. Тя е част от ежегодно организираната инициатива "Дни на Европа в Бургас". Традиционната серия от прояви и през тази година ще бъде цветна и наситена с различни музикални, спортни и културни събития. Нейни организатори са Областен информационен център и Община Бургас.
Програмата започва с европейска арт работилница "Бургас в багри", която ще започне в 18.00 часа днес до Експозиционния център "Флора". По същото време на откритата сцена "Охлюва" ще звучи музика от произведения на европейски композитори, изпълнена от Бургаския духов оркестър. Арт работилниците ще останат и през следващите дни до края на август.
Литературно четене по произведения на бургаския автор - фантаст Янчо Чолаков ще се проведе в туристически комплекс "Акве Калиде" на 29 август от 11.00 часа. В него ще вземат участие доброволци от "Библиофенско лято` 2018", които работят в Регионална библиотека "Пейо Яворов".
Любителите на морските спортове ще станат свидетели на открит урок по уиндсърф на Северния плаж в Бургас. Той ще се състои на 30 август от 09.00 часа. В същия ден, на открита сцена "Охлюва", Бургаският духов оркестър ще зарадва почитателите на класическата духова музика.
През Европейските летни дни за спортните ентусиасти е предвиден и европейски пробег - "5km Run", който ще стартира от "Пантеона" в събота, 1 септември от 09.00 часа.
Бургаският куклен театър също ще се включи към инициативата, като ще зарадва своите малки зрители през септември с няколко интересни постановки.
Кулминация на Европейските летни дни ще бъде интересна арт инсталация, която ще бъде открита през септември.
От утре, понеделник, до четвъртък следващата седмица в сливенския участък на автомагистрала „Тракия“ временно се променя организацията на движение между пътните възли „Нова Загора“ и „Ямбол“ от 240-и до 273-и км., заради премахване на крайпътна растителност съобщават от Агенция пътна инфраструктура. Премахването ще стане поетапно в двете..
Потушен е пожарът, пламнал на обяд в района на пътен възел „Петолъчката“. Огънят е обхванал десетки декари сухи треви и храсти. На терен остават три противопожарни екипа, тъй като заради силния вятър има риск от повторно разпалване. От полицията уточниха, че няма опасност за близки населени места. Движението по подбалканския път и отсечката..
Няма промяна в състоянието на Христина и 4-годишния ѝ син Мартин, които остават в тежко състояние след инцидента с АТВ в Слънчев бряг. Това съобщи Юлиян Здравков, чийто две деца също пострадаха при инцидента. Той потвърди, че в УМБАЛ – Бургас пристига националният консултант по анестезиология проф. Николай Младенов. Заедно с лекарите от болницата той..
Църногоровският панаир е акцент в днешния трети ден на Летните културни празници в Малко Търново. Празничната програма ще се проведе в местността Черногорово. Тя се намира около 4 км югоизточно от Малко Търново, около Църногоровската река. Това е една от най-красивите местности в района, любимо място за отдих на малкотърновци и гостите на града...
Започва 11-то издание на Скейт фестивала в Бургас. Днес в района на Съдебната палата ще има състезателна част, а след това ще бъде открита изложба с тематични фотографии в Конгресния център. Един от организаторите Ивайло Найденов, управител на Скейтборд клуб Бургас, каза че тази година форма е по-различен. " Състезанията няма да само на..
Във връзка с ремонтни дейности по ВиК мрежата в ж.к. „Зорница“ , от 07:30 часа до 17:30 часа днес се затваря кръстовището на ул. "Св. Пантелеймон Лечител" с улицата водеща до и от УМБАЛ Бургас. Достъпен маршрут за пациенти на болницата и живущите в района: бул. „Димитър Димов“ – улицата до бл.82 в ж.к. „Зорница“ /Лазурен бряг/ - улицата пред жилищен..
Община Бургас информира, че днес и утре (събота и неделя) от 9:00 до 17:00 ч. ще бъде затворена за движение ул. „Конт Андрованти“ при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Ограничението се налага заради товаро-разтоварни дейности на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ в района на сградата на НАП.
Няма промяна в състоянието на Христина и 4-годишния ѝ син Мартин, които остават в тежко състояние след инцидента с АТВ в Слънчев бряг. Това съобщи Юлиян..
Във връзка с ремонтни дейности по ВиК мрежата в ж.к. „Зорница“ , от 07:30 часа до 17:30 часа днес се затваря кръстовището на ул. "Св. Пантелеймон..
Потушен е пожарът, пламнал на обяд в района на пътен възел „Петолъчката“. Огънят е обхванал десетки декари сухи треви и храсти. На терен остават три..