Двама от осемте обвинени по случая "Винпром-Карнобат" са обявени за общодържавно издирване, а трети е издадена европейска заповед за арест. Това съобщи ръководителят на Специализираната прокуратура Даниела Ненчева, която обяви подробности по разследването срещу престъпна група за производство на цигари без бандерол, данъчни престъпления и пране на пари.
До акцията във фирмите на собственика на "Винпром-Карнобат" Миню Стайков и разплитането на организираната престъпна група се стигнало след сигнал от юли тази година за фабрика за незаконно производство на цигари в района на промишлената зона на град Карнобат.
"Имотът е собственост на сина на кмета на града, на дружество, което той управлява и е собственик на това дружество. Организацията на дейност на групата е изключително конспиративна. Създаден е режим на работа на въпросната фабрика по начин, по който да не се използват български граждани в производството. Установили сме, че са се използвали чужди граждани от бивши съветски републики, които да работят вътре", обясни наблюдаващият разследването прокурор Ангел Кънев.
Цигарите с фалшив бандерол са били продавани в България и в страни от Европейския съюз. Проверката на място е открила цех с машини, но е нямало работници. Установени са натоварени в камион цигари на стойност над 3 милиона лева. Хванат е шофьорът и част от товарачите, но е било решено да не се ограничават с арести на ниско ниво, затова акцията е продължила.
"В хода на разследването установихме, че лицата, свързани с въпросната фабрика за производство на тютюн, и тези, установени на място при нейното установяване, по един или друг начин са свързани с търговски дружества в качеството им на управители на такива или на служители в търговски взаимоотношения - шофьори, пазачи, охранители, на една верига от свързани фирми, които са управлявани, респективно контролирани, от едно от лицата, обвинено като участник в тази престъпна група. След един цялостен анализ на всички доказателства стигнахме до данни, че се извършват и данъчни престъпления", поясни Даниела Ненчева - ръководител на Специализираната прокуратура.
Към този момент са възложени данъчни ревизии на над 40 фирми, уточни наблюдаващият разследването прокурор Ангел Кънев.
Претърсени са 38 адреса на различни дружества, събрани са конкретни факти, които насочват към високото ниво на тази организирана престъпна група.
Открити са печати на кухи фирми, както и на банка, оперираща в България.
Представители на цялата юридическата общност от Бургас се събраха да поздравят Събина Христова – Диамандиева, съдия в гражданско отделение на Апелативен съд – Бургас, бивш председател на Окръжен съд – Бургас и бивш член на Висшия съдебен съвет по повод пенсионирането й. Магистрати от съдилища и прокуратури в Съдебната палата на Бургас,..
Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване по АМ „Тракия“ да предвидят повече време и да спазват стриктно пътните знаци и въведената временна организация на движението. В три участъка на автомагистралата в областите Софийска, Пазарджик и Сливен от тази седмица се извършват ремонти в платното в посока Бургас..
Двама младежи обраха мъж на кръстовището на улиците „Тракиец“ и „Ален мак“ в Бургас. Сигналът е подаден около 20,15 ч на 25 септември. Мъжът се оплакал, че са му откраднали сумата от 52 лв. В резултат на бързите полицейски действия извършителите на кражбата са установени - това са двама бургазлии на 18 и 20 години. Те обяснили, че след..
Кола блъсна ел. триколка, управлявана от 76-годишен мъж в Айтос. Зад волана е бил шофьор на 19 години. Пътното произшествие е станало на кръстовището на улиците „Цар Освободител“ и „Димчо Карагьозов“ вчера следобед, съобщават от бургаската полиция. Шофьорът не е спрял на пътен знак „СТОП“ и навлизайки в кръстовището удря движещата се по..
7 незаконни мигранти са задържали гранични полицаи в района на Малко Търново. Това е станало при специализирана операция на 21 септември до село Крушевец, съобщава днес Главна дирекция „Гранична полиция“. При проверка лек автомобил, управляван от румънски гражданин екипите им са открили 7 чужденци без документи за самоличност. По техни..
45-годишна жена от ямболското село Зимница е задържана за смъртта на 42- годишен мъж от същото село. Служители на Районното управление в Стралджа са задържали жената късно снощи. Около 22 часа в дома й в Зимница след скандал, прераснал в сбиване тя е нанесла прободна рана с нож на 42-годишен мъж от същото село. Вследствие на раната,..
150 декара тревни площи и пасища в местността "Аязмото", в близост до манастир "Света Богородица" край "Меден рудник" са изгорели вчера, съобщават от ОД на МВР в Бургас. В потушаването на огъня участвали няколко пожарни екипа. Свидетел е заявил, че в района на пожара преди възникването му е забелязал двама мъже, които са косили тревните площи с..
Двама младежи обраха мъж на кръстовището на улиците „Тракиец“ и „Ален мак“ в Бургас. Сигналът е подаден около 20,15 ч на 25 септември. Мъжът се..
7 незаконни мигранти са задържали гранични полицаи в района на Малко Търново. Това е станало при специализирана операция на 21 септември до село..
Кола блъсна ел. триколка, управлявана от 76-годишен мъж в Айтос. Зад волана е бил шофьор на 19 години. Пътното произшествие е станало на..