Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БСП-Бургас подаде сигнал до прокуратурата срещу Община Бургас заради „Парк Арена”

Бургаската структура на БСП подаде сигнал до прокуратурата срещу Община Бургас заради спортния комплекс „Парк Арена”. През месец юли представители на БСП-Бургас поставиха въпроси във връзка със спортния комплекс: „Какви действия е предприела Община Бургас, за да предотврати оскъпяване на предварително договорената стойност? Потърсила ли е обезщетение от проектанта, изготвил идейния проект, и ако не е (т.е. проектът е изряден), на какво основание е изплатена допълнителната сума на строителя?“

В подписания договор за изпълнение на обществената поръчка е заложено изграждане на трибуни на стойност 708 398.95 лева без ДДС. Видно от завършения и въведен в експлоатация строеж, трибуни не са изградени, посочват от партията. Вместо трибуни са изградени два допълнителни паркинга и детска площадка, които пряко сили могат да се остойностят на 200 000 лв. без ДДС. Няма представени заменителни таблици и изменение на договора в Профила на купувача на Община Бургас, което е нарушение на ЗОП и на Правилника за приложение на ЗОП. От партията питат къде е разликата от 500 000 лв. Към момента те не са получили отговор от страна на Община Бургас.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Прокуратурата в Ямбол ще проверява козметичен салон за ботулинов токсин

Районна прокуратура-Ямбол се самосезира по материали в медиите и разпореди проверка, която да установи поставен ли е ботулинов токсин и филъри от неквалифицирани лица в козметичен салон в град Ямбол.  В ямболски козметичен салон откриха флакони с ботулинов токсин Проверките са възложени на служители от ОДМВР-Ямбол. Полицейските..

публикувано на 18.02.25 в 18:00
Снимката е илюстративна

Пожар в склад в бургаския квартал "Долно Езерово"

Пожар избухна в сладова база на изхода на бургаския квартал "Долно Езерово". Гори постройка, разположена на 800 кв. метра площ, като част от метална конструкция е паднала.  Директорът на службата за пожарна безопасност и защита на населението старши комисар Николай Николаев, който е на място, поясни, че в района на складовата база е имало камиони, но те..

публикувано на 18.02.25 в 17:37

Близо 2 кг контрабандно злато откриха под ластичен колан на мъж

Служители на Митнически пункт Малко Търново откриха 1841 грама контрабандни златни накити при проверка на влизащ в страната лек автомобил. Недекларираните бижутерийни изделия е пренасял турчин, укрити под ластичен колан на тялото му. Стойността на задържаните златни накити възлиза на287 053 лева, според извършената експертиза от вещо лице. По случая..

публикувано на 18.02.25 в 10:00

Разбиха депо за съхранение на наркотици в "Победа"

Около 5 килограма "друсан чай" и 5 грама метамфетамин са намерени и иззети след претърсване на частен дом, разположен в бургаския квартал "Победа".  Служителите на Първо районно управление - Бургас установили, ч е жилището е използвано като депо за съхранение на наркотичните вещества.  По случая е образувано досъдебно производство. Работата по..

публикувано на 17.02.25 в 11:00
Снимката е илюстративна

Не спират кражбите на пътни знаци по пътищата в Ямболско

Кражбите на пътни знаци по републиканската мрежа в Ямболска област не спират през последните години. Не са редки случаите и на умишлено увредени и простреляни табели. Екипи на пътното управление периодично правят обходи, за да констатират къде има липсващи или повредени знаци, не са малко и подаваните сигнали от водачи, коментира директорът на..

публикувано на 17.02.25 в 10:05

Печка на дърва подпали къща в село Козичино

Къща в поморийското село Козичино се запали след неправилно използвана печка на дърва, съобщават от бургаската полиция.  Съобщението за инцидента е получено около 5,30 часа на 14 февруари.   Огънят е изпепелил покривната конструкция и вътрешната част на четири от помещенията.  Къщата е собственост на 66-годишен несебърлия. Работата по случая..

публикувано на 17.02.25 в 09:40

Ученици посетиха лабораторията към ОДМВР-Бургас

Фиксиране и изземване на дактилоскопни следи от различни повърхности, спецификата на системата за въвеждане и обработка на дактилоскопни следи и отпечатъци "АFIS", както и с технически методи за изследване истинността на различни документи, бяха демонстрирани пред учениците от профил "Обществени науки с изучаване на криминалистика и криминология" към..

публикувано на 15.02.25 в 15:15