Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петър Драгоев със сребро и бронз от Световното по Тай Чи в Бургас


Третият състезателен ден на провеждащото се в момента световно първенство по Тай Чи в Бургас зарадва родните фенове на бойните изкуства с два медала за капитана на българския отбор - Петър Драгоев. Отличията дойдоха в коронните за състезателя дисциплини - традиционен Чън стил без оръжие (сребро) и Чън стил с меч (броз).

Петър е треньор в клуб "Черен дракон"- София, личен ученик на вече покойния майстор на бойните изкуства Красимир Димитров - Китаеца, а посвещението му в Чън стил идва от Грандмайстор Чън Сяоуан - 19-то поколение Майстор от фамилия Чън, Пазител на традицията на Чън Стил Тайдзицюан.

На терена на световното първенство, събрало 500 състезатели от 35 държави сили мерят още петима състезатели от България - Десислава Холодна, Станислав Багалев, Иво Георгиев, Теодор Недев и Димитър Тончев. Участието им продължава и утре, а състезанието може да бъде наблюдавано на живо в канала на Световната ушу федерация.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Александър Димитров: Автоголът ни срина

Селекционерът на българския национален отбор Александър Димитров имаше много тежък дебют на поста - поражението с 1:6 от Турция в третата среща от група "Е" на квалификациите за Мондиал 2026. Димитров обаче не приема прекалено тежко резултата, като отбелязва доброто първото полувреме, но заостри вниманието и върху класата на турците, които имат..

обновено на 12.10.25 в 08:39

Стотици младежи се очакват във второто издание на ММЦ-Бургас 3 км Рън

Стотици младежи ще се включат във второто издание на ММЦ-Бургас 3 км Рън. Тази година спортното събитие е организирано от Международен младежки център-Бургас, в партньорство с Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров”. Стартът е в 10 часа, на бариерата на Солниците, като регистрацията започва в 08:30 часа на място. Право на участие..

публикувано на 11.10.25 в 08:32

Единствената дамска регата "Амазонка 2025" се провежда в Бургас

Единствената регата в България за изцяло дамски екипажи ще се проведе от 10 до 12 октомври в акваторията на Бургас. Организатори на състезанието са яхт клуб „Порт Бургас“ в партньорство с Time To Dare, които дръзнаха да са първият дамски екипаж, участвал и успешно завършил изключително трудната регата AEGEAN 600 през тази година. Регатата..

обновено на 10.10.25 в 09:10
Карлос Насар

Златният Карлос Насар: Дадох на хората това, което искат!

Новият световен шампион във вдигането на тежести при 94-килограмовите Карлос Насар описа титлата си като една от ценните в кариерата си и добави, че е щастлив, че е зарадвал всички хора, които са го подкрепяли. Българинът взе златото с двубой от 395 килограма, въпреки че бе четвърти след изхвърлянето. Той обаче направи световен рекорд в изтласкването..

публикувано на 10.10.25 в 07:04

Организаторите на Маратон Бургас 2025 търсят над 100 доброволци

Организаторите на Маратон Бургас 2025 обявиха, че за провеждането на събитието са нужни над 100 доброволци. Те ще подпомогнат организацията и провеждането на маратона, който ще се състои на 9 ноември и ще бъде едно от най-мащабните спортни събития в града. Доброволците ще бъдат включени в различни ключови зони – по трасето, на старт-финала, на..

публикувано на 08.10.25 в 18:30
Цанко Цанков след 24-часовото плуване без прекъсване в река Дунав през август 2025

Връчиха сертификат на Цанко Цанков за плуването в Дунав

Президентът на Българската федерация по плувни спортове (БФПС) Георги Аврамчев връчи официален сертификат на Цанко Цанков за 24-часовото плуване без прекъсване в река Дунав през август. Цанко Цанков с историческо постижение в Дунав – 24 часа плуване без прекъсване Документът, подписан от Аврамчев и от главния съдия при постижението и..

публикувано на 08.10.25 в 13:30

Двама бургазлии са вече със званието "заслужил треньор"

По време на Държавното първенство по муай тай в град Варна бяха официално отличени с присъдено звание „Заслужил треньор” бургазлиите Димитър Топалов и Николай Атанасов. Това е трябвало да се случи още през 2011 година за Топалов и през 2017 година за Атанасов, но така или иначе признанието за постигнатите изключително високи резултати в областта на спорта..

публикувано на 08.10.25 в 10:30