Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сливен: С благотворителен концерт събират средства за сина на народния певец Деян Митев

Александър е с диагноза ДЦП спастична квадрипареза и има нужда от рехабилитация, за да проходи

Момченцето е родено на 07.11.2014 г. Той е първи близнак и е с диагноза детска церебрална парализа /ДЦП/ спастична квадрипареза. Необходима му е спешна рехабилитация и лечение в Турция, която да подобри двигателната му способност.

От 3 години провежда лечение и рехабилитация в България, но резултатът е незадоволителен. След непрестанно търсене на различни алтернативи, Алекс започна лечение в рехабилитационен  център „Рибем“ в гр. Истанбул. Там провежда по 2 процедури на ден, интензивна физиотерапия, Бобат-терапия, упражнения за равновесие и координация и др.  Изработени са специални дневни шини, които да държат крачетата изправени. Резултатът от проведената рехабилитация е видим и напредъкът е огромен.  Лекарите  дават надежди, че Алекс ще проходи.

Предстоят още доста посещения в клиниката, а сумата, която е необходима е непосилна за семейството. Препоръката е рехабилитацията да се извършва всеки месец по 2 седмици  до прохождането на Алекс. Сумата, която е необходима за година лечение е 36 000 €.

На 10.10.2018 г. е организиран благотворителен концерт за набиране на средства за лечението на Александър Деян Митев за рехабилитация в Истанбул. В него участие ще вземат известни български изпълнители на фолклорна и популярна музика, сред които – Нелина, Славка Калчева и Тони Дачева.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Временна организация в Бургас заради ВиК ремонт в „Зорница“ и „Братя Миладинови“

В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация в ж.к. „Братя Миладинови“ и ж.к. „Зорница“, по информация на общинската администрация. В „Братя Миладинови“ временно се затваря ул. „Струма“ в участъка между ул. „Одрин“ и ул. „Дрин“. Ограничението обхваща периода от 13:00 ч. на 14 август..

публикувано на 13.08.25 в 17:00

БЧК - Бургас помага на пострадалите хора от пожара в село Скала (ОБНОВЕНА)

Екип на БЧК - Бургас е оказал първа долекарска помощ и психосоциална подкрепа на евакуираните снощи жители от сунгурларското село Скала. В такива случаи има и логистична подкрепа за пострадалите хора, която е под формата на храна и вода. Това обясни за общественото радио Виолета Радева, директор на областната организация на БЧК. Как се..

обновено на 13.08.25 в 14:36

Премиерът благодари на младежите, помогнали при пожарите край Сунгурларе

Петима младежи, помагали при гасенето на пожарите край Сунгурларе, са били приети днес от министър-председателя Росен Желязков в Министерския съвет. „Това са момчетата, които в тези трудни дни, със своя тих и скромен пример в Сунгурларе се притекоха на помощ по свой начин. Но той стана толкова видим за всички и такъв кураж даде на огнеборците, на..

публикувано на 13.08.25 в 13:00

Богиня Матеева представя в Бургас "Вик за прошка"

На 14 август от 17:30 на „Флората“  в рамките на фестивала „С книга на плажа“ в Бургас гостува известната журналистка Богиня Матеева, за да представи в емоционална среща своята книга с разкази „Вик за прошка“. „Това са разкази за вечната битка между светлата и тъмна страна в човека. Когато тази битка е на територията на душата се появяват..

публикувано на 13.08.25 в 12:31

Първи фермерски пазар "ЗадругатА" ще се проведе в Бургас

Първото издание на фермерския и занаятчийски пазар „ЗадругатА“ предстои утре, 13 август в Бургас.  Производители и занаятчии от различни градове в страната ще представят своята продукция, съобщи един от организаторите Станислава Тодорова: „ Двигателят на идеята е моята приятелка и колежка Велислава. Желанието ни да реализираме..

публикувано на 13.08.25 в 09:00

В Ямбол ремонтират кръстовището до Биков мост

Строителните дейности по изграждане на кръгово кръстовище в района до „Биков мост“ започнаха в Ямбол. От днес  до 22 август ще се  премахва  съществуващата асфалтова настилка. Ще се направят изкопни работи по оформяне на кръговото кръстовище, демонтаж на светофарните уредби и извършване на насипни дейности. С оглед безопасността на всички участници в..

публикувано на 13.08.25 в 08:38

Морето e бурно, спасителите призовават за спазване на флаговата сигнализация

Традиционно през месец август се появяват опасните явления в морето - мъртво вълнение и сологан -когато вятърът образува големи подводни вълни. Тази година обаче те са подранили и от няколко дни на плажа в Бургас е поставен червен флаг на спасителните постове. Червената сигнализацията означава, че влизането в морето е забранено, тъй като има..

публикувано на 13.08.25 в 08:20