Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бургаският „Черноморец“ с първа победа в мъжката "А" баскетболна група

Снимка: Sportal

С летящ старт започна отборът на "Черноморец" новия сезон 2018/2019 в мъжката "А" баскетболна група - Източна зона, съобщиха от Община Бургас. Водени от новия треньор Йордан Колев, бургазлии спечелиха като гости в Троян срещу местния "Чавдар" с 81:60. Нашите взеха солиден аванс в началото и след първите две части водеха с 45:25.

Отлично завръщане в отбор от родния Бургас направи Христо Николов-Гларуса. Бившият национал, който е рожба на школата на "Делфин", дълги години игра в чужбина, а през миналия сезон стана шампион с екипа на "Левски ЛУКойл". Николов завърши 26 точки, 6 борби и 4 асистенции за победата на "Черноморец". Робърт Георгиев вкара 15 точки и хвана 11 борби. С 11 точки и 6 борби се отчете Георги Кендеров. Димитър Найденов и Анди Франсис реализираха по 8 точки. 

В следващия втори кръг "Черноморец" ще посрещне в зала "Бойчо Брънзов" силния тим на "Шумен".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Черноморец победи Спартак(Пловдив) с 2:1

Черноморец победи Спартак(Пловдив) с 2:1. След този мач бургазлии  водят в класирането на Трета лига-Югоизток  с 8 точки пред днешния си съперник.  Акулите вкараха първия гол в 19-та минута, след пряк свободен удар на Емануил Манев. Противникът изравни в 26-тата минута . Вторият гол падна второто порувреме, малко след началото му в  49-минута  след..

публикувано на 22.02.25 в 17:12

Черноморец посреща Спартак (Пловдив)

Черноморец посреща Спартак (Пловдив). Срещата е  дербито на Трета лига - Югоизток. Двубоят е от XXI кръг на първенството. Срещата на стадион "Иван Притъргов" започва в 14:00 ч. Преди изиграването на този мач, Черноморец е лидер в класирането с 58 точки. Днешният съперник на "акулите" пък е на втора позиция, с 5 точки по-малко. Билети за срещата..

публикувано на 22.02.25 в 12:18

Отлагат срещата между ФК „Созопол“ и ОФК „Левски“ - Карлово

Мачът от 21 кръг на Трета Лига, който трябваше да се изиграе в събота, между отборите на Созопол и Левски Карлово е отложен поради ниските температури и падналия обилен сняг в морския град. БФС ще назначи нова дата за футболната среща, посочват от клуба. 

публикувано на 20.02.25 в 12:30

Футболният „Черноморец“ с поредна победа

ФК „Черноморец“ спечели с 2:0  гостуването си на Секирово - Раковски. Срещата е 20 кръг на Трета лига - Югоизток.  „Черноморец 1919“ е лидер в първенството. Първият гол беше реализиран от Станислав Маламов в 27-ата минута. Вторият падна в 42-ата, изпълнен от Димо Бакалов.  

публикувано на 15.02.25 в 17:24

Волейболистите на „Нефтохимик“ играят днес срещу „Дея“

Шесткратният шампион на България по волейбол за мъже ВК „Нефтохимик 2010“ излиза днес в 19:00 ч. срещу градския съперник „Дея“ в морското дерби на Бургас.  Срещата ще се играе в зала "Бойчо Брънзов" и е в рамките на 17-ия кръг на първенството на страната - Ефбет Суперволей. Първи съдия е Борислав Йорданов, на мрежата ще му помага Симеон Иванов...

публикувано на 15.02.25 в 17:12

Ангел Стойков: Атакуваме Втора лига, тръгваме с нагласата да бием във всеки мач

Черноморец стартира днес пролетния дял от първенството на Трета лига-Югоизток. Акулите са лидери в класирането с пет точки преднина и убедителни игри през есента. Главният мениджър на клуба Ангел Стойков коментира предстоящите мачове, подготовката на отбора и селекцията. „Смятам, че се подготвихме..

публикувано на 15.02.25 в 09:00