Взети са всички превантивни мерки за зимния период, всичко е обсъдено по време на заседанията, коментира за БНР Бургас кметът на Карнобат Георги Димитров. Друг е въпросът, че никой не може да прогнозира капризите на времето през зимата, уточни той и конкретизира:
"Условно сме готови за зимата. Това, което е необходимо като предварителна подготовка е направено. След обществена поръчка е избрана фирмата за снегопочистване. Машините са оборудвани с GPS, за да можем да ги следим в реално време докъде са.
Проведени са срещите с полиция, пожарна, общинския щаб. Имаме готовност за града да помагат още две машини, плюс малките роторни снегорини, които ще почистват площадите и тротоарите. Все пак при нас навяванията са много големи, когато започне зимата. Знам какви трудности сме имали в годините, когато изпадаме в реални действия. не разполагаме с общински хотел или изобщо някакви възможности за да можем да приемаме бедстващи хора, които са останали по пътищата, защото като се затвори магистралата и II 76 всичко остава в Карнобат, а няма къде да настаним хората.
Молим се да няма голяма зима. Макар, че реално се очаква тя да започне още тази седмица. Осигурихме техника, която почисти храстите край четвъртокласната пътна мрежа в общината. Това означава, че намаляваме възможността за натрупването на преспи. Закупихме и машина, която ще почиства канавките. И все пак не знаем откъде ще ни дойде поредната изненада", каза още Димитров
Чуйте повече в звуковия файл:
Буйове, които измерват вълнението на морето и температурата на водата, са инсталирани на шест места по Българското Черноморие. Проектът за създаване на системата е на НИМХ, информира директорът на института - Иван Иванов. Националният институт по метеорология и хидрология във Варна участва в консорциум от осем научни институти и университети, които..
Тази година в България е произведена повече от 7 млн тона пшеница- сочат последните данни на агростатистиката . Увеличението се дължи на по-големите площи, засети през есента на миналата година. 7 131 095 тона пшеница - това е количеството, което българските зарнопроизводители успяха да ожънат това лято. Данните са от официалната статистика на..
Откриването на ловния сезон за пернат дивеч допълнително усложнява пожароопасната обстановка в крайграничната община Болярово. Кметът Христо Христов, който е и председател на Ловно рибарското сдружение Странджа, призова за строг контрол по време на излетите. "В тази горещина и вятър няма безопасна искра! Моля не палете огън!" С тези думи кметът на..
Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена днес и утре от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП.
В град Българово започна вторият етап от проекта по изграждане на Пречиствателна станция и доизграждането на битовата канализация. Началото беше дадено вчера от кмета на Бургас Димитър Николов. Средствата са осигурени чрез Предприятието за управление на дейността по опазване на околната среда (ПУДООС), към ресорното министерство. Това обясни..
В село Крайново, община Болярово, започва изграждането на нов православен параклис, който ще замени опожарения миналата година молитвен дом. Строят нов параклис в боляровското село Крайново Инициативата е на кмета Христо Христов, а проектът се реализира със съдействието на Сливенския митрополит Арсений, който е избрал терена и ще дари сградата..
Община Бургас ще бъде домакин на международната работна среща „Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност“, която ще се проведе на 12 август в Експо център „Флора“ и е част от проекта „В подкрепа на синята и интелигентна трансформация на Черноморския басейн - Сини порти”/Empowering Blue and Smart Transformation..
Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена днес и утре от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е..
35-годишната Стела Севдалинова от Бургас се нуждае от спешна животоспасяваща операция на гръбначния стълб в Турция. След неуспешна хирургична интервенция в..
Водоснабдяването в ниската зона на бл. 39 в ж.к. „Зорница“ в Бургас ще бъде прекъснато днес от 9:00 до 17:00 ч. Причината е извършването на..