Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Намериха двамата мъже от Несебър, които изчезнаха край Козичино /обновена /

| обновено на 28.11.18 в 12:02
Снимка: Bulgarian photography Website

Намериха двамата издирвани мъже от Несебър, които бяха в неизвестност от снощи, изгубили се в гориста местност между селата Паницово, Козница и Козичино. 

Мъжете, които са на 33 и 36 години, са открити от един от спасителните екипи, включили се в издирвателните действия. Те са в добро здравословно и психическо състояние, въпреки че са леко премръзнали заради понижените температури от снощи и лошите метеорологични условия, в които са прекарали нощта. 

Близо 30 души, сред които служители от звената „Пожарна и аварийна безопасност и защита на населението” – Бургас и Поморие, Районни управления – Поморие и Несебър, Държавно ловно стопанство – Несебър и ловци от местната дружинка в поморийското село Козичино, предприеха действия по издирването на несебърлиите.

Сигнал за изчезването на двамата несебърлии е подаден около 01.00 ч. днес, 28 ноември, от техни близки.  Бил е направен многократно опит за връзка с мобилните телефони на двамата, но това не се е случило, заради липса на  контакт. Дейностите по издирване са били силно затруднени поради влошените метереологични условия / обилен дъжд и гъста мъгла/, както и поради голямата площ на пресечения горист терен, който е трябвало да се обходи пеша.

Спасителите са били разпределени в няколко екипа, чиито действия се координирани от сформиран спасителен щаб, ситуиран през цялото време  в кметството на Козичино.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Възстановено е движението по подбалканския път край Сливен (обновена)

Възстановено е движение в участъкът от Подбалканския път София – Бургас в района на сливенския квартал „Речица“, информират от АПИ. След 18:00 часа там се случи катастрофа между лек автомобил и камион превозващ дърва. Тежка катастрофа край Сливен, има загинал Над половин денонощие бе затворен пътния участък в района на квартал „Речица“. Дълго..

обновено на 12.02.25 в 13:45

На първо четене: НС одобри забраната за продажба на вейпове на деца

Народното събрание одобри на първо четене забраната на вейповете за деца. С решението се забранява продажбата и рекламата на продукти, съдържащи наркотични вещества, прекурсори или техни аналози. ГЕРБ-СДС предложиха проект за решение за изготвяне на законодателни мерки за забрана на рекламата на тези продукти. Вейпове онлайн: Битка с вятърни..

публикувано на 12.02.25 в 13:00

Валута за близо половин милион лева задържаха на Лесово

Недекларирана валута за близо половин милион лева откриха митническите служители на пункт Лесово. Те са били скрити във фабрична кухина под седалка на товарен автомобил. Товарната композиция е пътувал към Турция. Банкнотите са били разпределени в 13 пакета, увити с хартия. По случая е образувано досъдебно производство от разследващ митнически..

публикувано на 12.02.25 в 11:00

Тежка катастрофа край Сливен, има загинал

Подбалканският път София-Бургас в района на сливенския квартал "Речица" е затворен заради катастрофа. Инцидентът е станал след 18:00 ч., сблъскали са се пикап и камион, превозващ дърва. На място е загинал водачът на пикапа. В момента се прави оглед на мястото на инцидента. Комисар Димитър Кикьов - началник на "Охранителна полиция" Сливен, обясни какво..

публикувано на 11.02.25 в 20:00
Изображението е илюстративно.

В ямболски козметичен салон откриха флакони с ботулинов токсин

Флакони с ботулинов токсин, забранен за употреба в България , е открит в ямболски козметичен салон, съобщават от здравната инспекция.  Общо 38 проверки са извършени през последните седмица в салони за красота и лечебни заведения, на петима от собствениците са издадени предписания.  27 салона са влезли във фокуса на проверките на инспекторите. На..

публикувано на 11.02.25 в 13:00

Лек автомобил изгоря в комплекс „Лазур“

Лек автомобил изгоря в комплекс „Лазур“ миналата нощ, съобщават от бургаската полиция.  Съобщението е получено в 4,26 часа. Колата е била паркирана пред блок 14А, собственост е на 57-годишен бургазлия.  Огънят е потушен от един противопожарен автомобил и четирима огнеборци. Автомобилът е изгорял напълно, частично обгоряла е паркирана в съседство..

публикувано на 11.02.25 в 09:37
Снимката е илюстративна

Задържаха ирландец с 400 грама марихуана в дома му в Бургас

В Бургас полицаи задържаха 31-годишен ирландец, в чиито дом намериха около 400 грама марихуана.  Наркотичното вещество било разпределено в полиетиленови пликчета и пластмасови съдове.  В апартамента му на ул. „Иван Богоров“ били открити още електронни везни и около 3000 лева в банкноти с различен номинал.  Мъжът е задържан за срок до 24 часа. По..

публикувано на 11.02.25 в 09:25