Бургаският духов оркестър с диригент Анастас Камиларов отправя покана към всички бургазлии да се включат в коледния концерт - матине, който музикантите ще изнесат по повод предстоящите празници. Той ще се проведе в Дома на нефтохимика на 15 декември, от 11.30 часа. Входът е свободен.
В празничния концерт на Бургаския духов оркестър участие ще вземат смесен хор и солисти от класовете по поп и джаз пеене в НУМСИ "Проф. П. Владигеров" - Бургас.
В програмата зрителите ще чуят произведения на Джон Мос, Франк Лоезер, Мат Еми, Глен Милър, Хенри Бети, Роджър Холмс, Джеймс Петерик, Пол Кук и други.
Бургаският духов оркестър е професионален концертен състав с богат репертоар. Диригент на оркестъра до април 2014 година е Иван Ганев, до май 2018 е Христо Кожухаров, а сега музикантите са под ръководството на Анастас Камиларов.
От своето формиране досега съставът развива оживена концертна дейност - самостоятелни концерти в зала и на открито, участия в шоу програми, народни празници и веселия. Бургаският духов оркестър е носител на наградата "Златна лира" на Съюза на музикалните и танцови дейци в България.
Списание ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио . На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през 1935 г. цар Борис ІІІ издава указ, с който радиоразпръскването в България става държавна собственост. Изданието на Българската телеграфна агенция (БТА) е озаглавено "БНР 90 години..
Забележителен артефакт – възпоменателна сребърна чаша на опълченец, участвал в боевете при Шипка, ще представи Историческия музей в Бургас. Редкият по рода си предмет ще бъде изложен по повод националния празник Трети март в Историческата експозиция на РИМ-Бургас. Запазените до днес сувенирни съдове от масивно сребро – всяка..
Новият филм на режисьора Павел Г. Веснаков ще бъде показан премиерно в Бургас в рамките на 23-тия “София филм фест на брега”. “Безветрие” спечели Специалната награда на международното жури на фестивала CinEast в Люксембург, както и Наградата за режисура, Наградата на младежкото жури и Наградата на град Варна на фестивала “Златна..
Премиера на оперетата "Царицата на чардаша" от Имре Калман предстои на сцената на Държавна опера-Бургас тази сряда, 26 февруари. Режисурата е на Александър Текелиев, а зад диригентския пулт застава Иван Кожухаров. За костюмите се грижи Яна Дворецка. Хоровият състав ще бъде с диригент Александър Чепанов, а автор на хореографията е Марина..
Деница Кючукова ще представи книгата си "Приключения за летящи, пълзящи и четящи" днес, 25 февруари в Регионалната библиотека "Пейо Яворов" в Бургас. Това е втората й детска книга, след "Приказки различни за герои симпатични" издадена през миналата година. Авторката е създала отново пет истории с нови шарени герои: „Този..
В Бургас ще се състои прожекция на документалния филм "20 дни в Мариупол". Той е режисиран от украинския военен кореспондент, фотограф и журналист на „Асошиейтед прес” Мстислав Чернов. Първият украински филм носител на „ Оскар ” ще бъде представен тази вечер от 17.00 часа в зала "Георги Баев" на Културния център "Морско казино“. Събитието..
Творецът Димо Колибаров отбелязва 60 години със самостоятелна изложба в галерия "Пролет" - Бургас. Експозицията ще бъде 27-ми февруари, от 17.00 часа и ще представи непоказвани работи, обединени в три цикъла - "Опити за летене", "Фрагменти от една мечта" и "Суета". "Известен период се колебах дали изложбата да има заглавие и най-спряганото бе..
Забележителен артефакт – възпоменателна сребърна чаша на опълченец, участвал в боевете при Шипка, ще представи Историческия музей в Бургас...
Премиера на оперетата "Царицата на чардаша" от Имре Калман предстои на сцената на Държавна опера-Бургас тази сряда, 26 февруари. Режисурата..
Деница Кючукова ще представи книгата си "Приключения за летящи, пълзящи и четящи" днес, 25 февруари в Регионалната библиотека "Пейо Яворов" в..