Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

45 см снежна покривка в Сливенското село Градско

архив

Най-много сняг в Сливенско през последното денонощие е паднал в планинското село Градско, съобщават от общината. Измерената снежна покривка там е 45 см. Въпреки обилния снеговалеж в, обхванал цялата община, няма бедстващи селища и затворени пътища. Положителните температури вече топят падания в равнината сняг. 

От община Сливен призоваха шофьорите, които имат намерение да пътуват към местността „Карандила,“ да отложат пътуването за следобедните часове, за да не се пречи на снегопочистващата техника. В Сливен основните булеварди се почистват, каза Снежана Кънева, началник на отдел ”Сигурност и управление при кризи“ в общината. 

"Ток и вода имаме навсякъде. Храна има навсякъде. Пътищата се обработват по десет направления по общинската пътна мрежа, които достигат до границата на съседните общини. Спирки, подходи – всичко е обработено към Ямбол, към Бургас, към с. Бяла така че мога да кажа, че е нормален режима на придвижване. Обществения транспорт се движи по направленията без закъснения. "

Единственият затворен за ползване път през зимния период е пътя „Селището“ – вр.“Българка“и преминаването по него е забранено.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

След ремонт отваря врати за миряни храм "Св. Богородица" в Бургас

Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений ще отслужи света архиерейска света литургия в бургаския храм „Света Богородица“ в Бургас.  По този начин ще бъде извършено обновление на храма, който беше затворен за служби в продължение на три месеца.  След основен ремонт, който включваше монтиране на подово отопление и подмяна на старите..

публикувано на 09.08.25 в 17:30

Буйове измерват вълнението и температурата на морето на шест места по Черноморието ни

Буйове, които измерват вълнението на морето и температурата на водата, са инсталирани на шест места по Българското Черноморие.  Проектът за създаване на системата е на НИМХ, информира директорът на института - Иван Иванов. Националният институт по метеорология и хидрология във Варна участва в консорциум от осем научни институти и университети, които..

публикувано на 09.08.25 в 14:30

Зърнопроизводителите са ожънали над 7 млн. тона пшеница

Тази година в България е произведена повече от 7 млн тона пшеница- сочат последните данни на агростатистиката . Увеличението се дължи на по-големите площи, засети през есента на миналата година. 7 131 095 тона пшеница - това е количеството, което българските зарнопроизводители успяха да ожънат това лято. Данните са от официалната статистика на..

публикувано на 09.08.25 в 13:30
Снимката е илюстративна

Ловният сезон усложнява пожароопасната обстановка в Болярово

Откриването на ловния сезон за пернат дивеч допълнително усложнява пожароопасната обстановка в крайграничната община Болярово. Кметът Христо Христов, който е и председател на Ловно рибарското сдружение Странджа, призова за строг контрол по време на излетите.   "В тази горещина и вятър няма безопасна искра! Моля не палете огън!" С тези думи кметът на..

публикувано на 09.08.25 в 08:30

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас за два дни заради строителни дейности

Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена днес и утре от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП.

публикувано на 09.08.25 в 07:30

В Българово започва вторият етап от проекта за канализация и пречиствателна станция (ОБНОВЕНА)

В град Българово започна вторият етап от проекта по изграждане на Пречиствателна станция и доизграждането на битовата канализация. Началото беше дадено вчера от кмета на Бургас Димитър Николов. Средствата са осигурени чрез Предприятието за управление на дейността по опазване на околната среда (ПУДООС), към ресорното министерство. Това обясни..

обновено на 08.08.25 в 18:18

Започва строежът на нов параклис в село Крайново

В село Крайново, община Болярово, започва изграждането на нов православен параклис, който ще замени опожарения миналата година молитвен дом. Строят нов параклис в боляровското село Крайново Инициативата е на кмета Христо Христов, а проектът се реализира със съдействието на Сливенския митрополит Арсений, който е избрал терена и ще дари сградата..

публикувано на 08.08.25 в 18:00