Културна организация "АРТ АТЕЛИЕ" и Театър "Българска армия" представят в Бургас "Тайната вечеря на дякона Левски". Постановката ще се играе на 12.02.2019 г., от 19 ч., в зала НХК. Билети се продават в касата на НХК.
Автор: Стефан Цанев, Режисьор: Асен Шопов, Сценография: Асен Шопов
Участват: Милен Миланов, Георги Новаков, Стойко Пеев, Александър Дойнов, Антоанета Добрева - Нети, Георги Къркеланов, Тигран Торосян, Радосвета Василева, Луизабел Николова, Веселин Ранков, Иван Радоев, Владислав Виолинов, Иван Налбантов
На сцената ще оживеят образите на Левски и Ботев, Матей Миткалото и Панайот Хитов, Димитър Общи, Наталия Каравелова... Действието ще се разиграе в една-единствена нощ, нощта преди обесването. Нощ, изпълнена с драматизма на всички въпроси, подозрения и терзания, обвинения и признания. Нощ, в която Левски ще изповяда сам себе си, а зрителят ще се опита да намери отговор на стряскащите и до днес въпроси за предателството, идеалите и цената на свободата.
Летният театър в Бургас ще бъде домакин на седмото издание на концерт-спектакъла „Обичам Бургас“. Днес сцената ще събере над 140 музиканти, танцьори и художници, за да поднесат вечер, посветена на музиката, поезията, театъра и танца – празник на духа и идентичността на града. Събитието е част от културната програма на Общината в Бургас за 2025 г. и..
Бургаският изпълнител и автор Явор Велчев – YAVI представи новата си песен „Дзен“ – музикален подарък, който той сам описва като „антидот срещу стреса“ от края на отпуските и началото на учебната година. Парчето носи плажни вибрации, безгрижно настроение и щипка романтика, а към него излиза и пъстро видео, заснето сред изгреви, плажове, яхти, танци и..
Изложбата под открито небе "100 килима от Котленско" ще се състои от 19 до 22 септември в екоселище "Синия вир" в село Медвен. Събитието събира на едно място ръчно тъкани килими, всеки от които носи духа на Котленския край, историите на женските ръце, които са ги създали, и символите, вплетени в традицията, разказва Дора Куршумова. Изложбата..
Улица „Алеко Константинов“ в Бургас ще се изпълни с цвят и настроение на 22 септември, когато там ще се проведе есенното издание на арт базара с участието на приложници и занаятчии от цялата страна. Посетителите ще могат да открият ръчно изработени бижута, сувенири, плетени играчки и различни арт изделия, а за доброто настроение ще се погрижат артистите..
Един от най-посещаваните туристически обекти в Бургас – туристическият комплекс „Акве калиде“, ще се включи в глобалната инициатива World Wellness Weekend под егидата на ООН. Международната неправителствена организация насърчава здравословния начин на живот и грижата за доброто състояние на хората по целия свят. В инициативата тази година се..
Регионална библиотека „Пейо Яворов“ е сред номинираните в престижната категория „Библиотечно дело“ на Националната награда „Христо Г. Данов“ 2025. Новината бе официално обявена от Министерството на културата. Отличието е сред най-значимите в страната и се присъжда на личности и институции, които развиват и опазват българската литература, словото и..
В галерията „Георги Баев“ в Бургас ще се проведе уъркшоп за млади творци, посветен на създаването на късометражно кино. Обучението се води от режисьора Кирил Тодоров и ще даде възможност на участниците да преминат през всички етапи на филмовата продукция – от сценарий до постпродукция. Програмата обхваща анализ на сценарий, изграждане на герои, избор..
Изложбата под открито небе "100 килима от Котленско" ще се състои от 19 до 22 септември в екоселище "Синия вир" в село Медвен. Събитието събира на едно..
Бургаският изпълнител и автор Явор Велчев – YAVI представи новата си песен „Дзен“ – музикален подарък, който той сам описва като „антидот срещу стреса“ от..
Улица „Алеко Константинов“ в Бургас ще се изпълни с цвят и настроение на 22 септември, когато там ще се проведе есенното издание на арт базара с участието..