Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Нефтохимик" би "Монтана", "Дея спорт" посреща днес "Пирин" Разлог

Снимка: sportal.bg

Шеста поредна и общо 12 – та победа във волейболната Суперлига постигна тимът на „Нефтохимик 2010“.

Момчетата на треньора Николай Желязков надделяха много трудно и драматично като гости над Монтана с 3:2 (23:25, 25:22, 22:25, 25:21, 15:10) в един от най-интересните мачове от 19-ия кръг, игран в зала "Младост", пише sportal.bg.

Така бургазлии продължават да са на 6-о място във временното класиране с 12 победи, 5 загуби и 34 точки, но и две срещи по-малко. В следващия 20-и кръг “Нефтохимик” играе срещу съгражданите си от “Дея спорт”. Мачъте в петък (1 март). Преди товашампионите ще изиграят и отложения си двубой от 14-ия кръг срещу Дунав (Русе). Тази среща ще бъде във вторник (26 февруари) от 19,00 часа в Бургас.

Най-полезен за Нефтохимик отново стана Николай Учиков с 24 точки (1 блок и 51% ефективност в атака) за победата. Георги Петров добави още 16 точки (1 блок, 1 ас, 74% ефективност в атака и 41% позитовно посрещане) за успеха.

"Дея Спорт" ще посрещне в спортна зала "Младост" тима на "Пирин"-Разлог. Тази среща е от 17:30 часа. Входът е свободен. Във временното класиране "Дея Спорт" заема 11-то място с 9 точки. "Пирин"-Разлог е на седма позиция с 30 точки.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

„Нефтохимик“ U18 изравни в добавеното време срещу „Локомотив“ София

В третото си домакинство от началото на сезона в елитната юношеска група до 18 години „Нефтохимик“ завърши 2:2 с „Локомотив“ София. Футболистите на Васил Цветанов и Константин Джамбазов догонваха в резултата и стигнаха до точката с гол в добавеното време. Попаденията за бургазлии реализираха капитанът Георги Аладжов и Неделин Манолов. „Проспахме..

публикувано на 21.09.25 в 10:00

Над 400 вещи на известни спортисти са подредени в изложба в Ямбол

Изложба, посветена на успехите на българския спорт, беше открита в ямболския Безистен. Експозицията „Личности и събития в българския спорт“, която събира над 400 изключително ценни спортни артикули на олимпийски шампиони и медалисти, световни и европейски първенци, е първото от поредицата събития, с които петвековният паметник на културата от национално..

публикувано на 20.09.25 в 11:30

„Разходка с кауза“ в Бургас през Европейската седмица на мобилността

Бургас се включва активно в Европейската седмица на мобилността 2025 (14 – 22 септември), която тази година преминава под мотото „Комбинирай и се движи“. Сред акцентите е социално значимото събитие „Разходка с кауза“ (Walk & Talk Tours), насочено към потребители на социални услуги в града. На 18 септември от 10:30 ч. участниците ще тръгнат от символа..

публикувано на 18.09.25 в 10:20

Волейболистите ни на осминафинал срещу Португалия на СП

Националният отбор на България по волейбол за мъже ще играе срещу Португалия на осминафиналите на световното първенство, като мачът ще бъде в понеделник от 15:00 часа българско време. Българският тим тази сутрин постигна третата си победа на шампионата във Филипините - над Чили, и си гарантира първо място в групата.  Волейболните национали завършиха..

публикувано на 17.09.25 в 16:00

Гонзо и митрополит Арсений откриха обновеното игрище във „Ветрен“

Обновеното футболно игрище в бургаския квартал „Ветрен“ беше открито тържествено от президента на Българския футболен съюз Георги Иванов – Гонзо и сливенския митрополит Арсений. На церемонията присъства и кметът Димитър Николов, който подчерта значението на новата база за развитието на детско-юношеския футбол в града. Съоръжението, обновено с..

публикувано на 15.09.25 в 16:00

БК Ямбол назначи нов треньор

Баскетболният Ямбол обяви, че има нов треньор на тима и това е Стойо Чолаков. "Чолаков има 15 сезона като играч на Ямбол в периода 2004-2018. Има изиграни 408 официални мача за мъжкият ни отбор, всичките в елита на българското първенство. В тях е отбелязал общо 1564 точки, взел е 926 борби и е подал 451 асистенции", написаха от клуба. Като играч е..

публикувано на 15.09.25 в 12:30

Ветроходци от Бургас с два златни и един сребърен медал на държавното първенство

Две шампионски и една вицешампионска титла спечелиха състезателите на яхт клуб „Черноморец Бургас“ на Държавното първенство по олимпийски класове, проведено в акваторията на Несебър. Въпреки силния вятър до 23 възела и вълните, достигащи 4 метра, бургаските ветроходци показаха характер и майсторство. Александра Лукоянова защити титлата си в клас ILCA..

публикувано на 15.09.25 в 11:30