На 25 март, понеделник, по случай навършването на 85 години от рождението на Христо Фотев, в 12.00 часа при паметника му в Морската градина приятели и почитатели ще положат цветя, докато звучат неговите стихове.
От 18.00 часа на следващия ден - 26 март, вторник, в салона на кукления театър тематичната вечер-спектакъл "Ти тръгваш и се връщаш пак в Бургас" ще представи неизвестни стихове на Фотев от ранните му години. Участие ще вземат поетът Недялко Йорданов, поетесата Венда Райкова, актьорът Пламен Каров и журналистът краевед Георги Райков.
Първото театрално преживяване на Морска гара Бургас предстои на 21 август. Началото ще постави френската комедия „Съвършени натрапници“. Това е интелигентна, забавна и пълна с неочаквани обрати история. Събитието е с начало от 20:00 часа, на уникалната сцена на Морска гара Бургас под открито небе, съобщи Община Бургас. Ролите са поверени на..
Бургас ще бъде домакин на мултимедийния спектакъл „Царете на хумора“ с участието на Иван Чешмеджиев и Венци Куцаров. Събитието ще се проведе на 22 август от 20:00 ч. на Морска гара. Дуетът, познат като съосновател на култовото шоу „Тутурутка“, се завръща на сцената заедно с младите комици Мелиса Обретенова, Райна Янакиева, Тихомир Маринов и Деян..
Проектът за подобряване визията на художествената галерия „Янис Хрисопулос“ в Созопол ще бъде реализиран от певеца и внук на художника Жан Шейтанов. Дарението беше обявено днес, когато се навършват 40 години от кончината на мариниста, чието име носи галерията. Българският художник-маринист Янис Хрисопулос е посветил живота и..
Шестото издание на Teen Boom Fest ще се проведе на Морска гара в Бургас и ще събере над 50 изпълнители и популярни лица от социалните мрежи. Фестивалът е насрочен за 23 и 24 август, входът е свободен. Сред акцентите е съвместната изява на Торино и Пашата, които ще участват във фестивала въпреки плановете си за самостоятелни кариери. На сцената ще..
Бургас е поредната спирка в турнето на Невена Цонева и Баш Бенд, озаглавено "ЗАЕДНО". Концертът е утре вечер в Дома на нефтохимика. На живо публиката ще може да чуе песните от албума ни "Тук сме", който излезе през тази година, съобщи изпълнителката: „Проектът създадохме с много любов и вдъхновение. По време на концерта..
Традиционните Летни културни празници на Малко Търново ще се проведат в края на тази седмица – петък, събота и неделя. Предвидена е богата програма, като на 24 август в местността Черногорово ще се състои и Църногоровския панаир. И тази година в празниците са включени разнообразни културни изяви с много музика, танци,..
Парти под открито небе ще събере на една сцена петима български DJ-и – SILVER BG, Milen, DIMO (BG), Vasko C и DJ Burlak. Събитието ще се проведе на 20 август на Морска гара – Бургас. Артистите ще представят сетове в различни направления на електронната музика – от хаус и прогресив до клубни ритми с международно звучене. Организаторите уточняват, че..
Бургас е поредната спирка в турнето на Невена Цонева и Баш Бенд, озаглавено "ЗАЕДНО". Концертът е утре вечер в Дома на нефтохимика. На..
Проектът за подобряване визията на художествената галерия „Янис Хрисопулос“ в Созопол ще бъде реализиран от певеца и внук на художника Жан Шейтанов...
Шестото издание на Teen Boom Fest ще се проведе на Морска гара в Бургас и ще събере над 50 изпълнители и популярни лица от социалните мрежи. Фестивалът е..