Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Събрахме три микробуса с дарения в кампанията ни "Дари и помогни"

Акцията ни приключва в края на седмицата

До края на седмицата продължава благотворителната ни кампания „Дари и помогни“. Провеждаме я съвместно със сдружение „Каритас“. Благодарение на вашата съпричастност вече сме събрали три микробуса с дарения.

В акцията ни през тази седмица се включиха ученици от 4 ж клас в ОУ „Братя Миладинови“ с класен ръководител Диана Ставрева. Те дариха запазени детски дрехи, обувки, помагала, настолни игри и играчки. Събраното ще бъде предоставено на социално слаби семейства в Малко Търново и в с. Маринка.

Благодарим на Татяна Гергинова, която живее в София, но ни изпрани дарение по куриер. Огромни благодарности и на десетките други дарители, които решиха да се включат в инициативата ни. Сред тях е и Марина Маджарова:

„Донесох якета, тениски, чорапи, каквото намеря още ще донеса. Идеята ви е много благородна и хуманна. Нека тези, които имат възможност да помогнат, защото има много бедни и нещастни хора!“ , сподели Марина Маджарова.

В кампанията ни събираме стари, но здрави и чисти дрехи и обувки за мъже и жени. Чрез „Каритас – Бургас “ те ще бъдат раздадени на хора изпаднали в крайна бедност или живеещи в социални институции, съобщи управителят й отец Михал:

„Искаме да помагаме от най – малките до най – големите, да заживееят нормално, да имат какво да облекат. Да знаят и слушателите, че това което са дарили ще бъде добре предназначено и ще отидат там където имат нужда от тях!“

Ако искате да участвате в кампанията ни „Дари и помогни“ може да донесете стари, но запазени дрехи, обувки, завивки, одеяла, спално бельо в БНР – Бургас ул. „Филип Кутев“ 2. Инициативата ни продължава до края на седмицата.

повече може да чуете в звуковия файл:

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

65 години град Средец: Кулминацията на тържествата е днес

Средец чества 65 години от обявяването му за град. Цялата година и наситеният с прояви септември минават под този знак, но кулминацията на тържествата е днес. Президентският указ, с който Средец става град е издаден на 6 февруари 1960 година . Събитията днес по този повод започват с поднасяне на венци и цветя пред паметника..

обновено на 20.09.25 в 08:10

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас заради строителни дейности

Улицата „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена за движение при кръстовището с ул. „Цар Петър“ заради товаро-разтоварни дейности, свързани със строителни материали и техника в района на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП. Ограничението ще важи днес и утре в часовете от 9:00 до 17:00 ч. Информацията е предоставена от Общината в Бургас...

обновено на 20.09.25 в 07:54

Нова 360° камера показва живота на птиците в Атанасовското езеро в реално време

Любителите на природата вече могат да наблюдават отблизо птиците в Атанасовското езеро и да посрещат изгрева над лагуната благодарение на нова камера с 360-градусов обхват. Техниката предава картина от 10 различни точки и е достъпна свободно от всяко устройство – телефон, таблет, компютър или смарт телевизор. Камерата е достъпна онлайн чрез сайта..

публикувано на 19.09.25 в 19:00

Временна промяна в движението в ж.к. „Зорница“ заради ремонт на ВиК мрежата

Кръстовището между улицата, успоредна на бул. „Стефан Стамболов“, и ул. „Св. Пантелеймон Лечител“ в ж.к. „Зорница“ ще бъде затворено за движение на превозни средства. Ограничението важи от 09:30 ч. на 23 септември до 2 октомври заради ремонтни дейности по ВиК мрежата. В района ще бъде въведена временна организация на движение. От Община Бургас..

публикувано на 19.09.25 в 18:00

Бургас с тържествена програма за Деня на независимостта

България отбелязва 117 години от обявяването на своята независимост – исторически акт, с който през 1908 г. страната отхвърля васалитета си към Османската империя и се утвърждава като суверенна държава. В Бургас честванията ще започнат на площад „Атанас Сиреков“ с официален ритуал по издигане на знамената на Република България, Европейския съюз и..

публикувано на 19.09.25 в 15:40

Хора с лилави гривни с незабравка - помогнете им, ако са сами

Покана за валс и ръчно приготвени сладки получиха днес бургазлии от хора с деменция. В центъра на града, на площад "Тройката", танците бяха много, съчетани с  настроение и ….гимнастика. Показаха ги  посетители на социалния център „Грижовник“в Бургас- първата в страната градина за възрастни с деменция. Поводът бе Световният ден за борба с..

публикувано на 19.09.25 в 15:20

Бургас за десети път се включи в световния Park(ing) Day

Бургас е сред градовете, които за десета поредна година участват в глобалната инициатива Park(ing) Day. Под мотото „Паркирай въображение, а не коли“ събитието превърна на 19 септември две паркоместа на ул. „Константин Фотинов“ в зелено и творческо пространство. Програмата започна с гимнастика за добро настроение, последвана от интернационална..

публикувано на 19.09.25 в 12:30