Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бачийски: Опитваме се да спасим стадион "Черноморец"

За конфликт на интереси по казуса с ПСФК „Черноморец Бургас“ сигнализира общинският съветник Константин Бачийски. Той посочи, че адвокатът, който трябва да защитава правата на дружеството и прокуристът са свързани с фирмите-кредитори. В момента има риск ПСФК „Черноморец Бургас“ да бъде обявен в несъстоятелност и да започне разпродажба на активите му.

„ПСФК „Черноморец Бургас“ се защитава от адвокат Керка Богоева. Същевременно тя се явява свързано лице с един от кредиторите – „Силва Маре“ ЕООД се казва компанията. В Търговския регистър е видно, че адвокат Богоева е съдружник със собственика и управителя на това дружество. От друга гледна точка, другият кредитор „Спортс Пропърти Мениджмънт“, който претендира да е основен кредитор на ПСФК „Черноморец“, се оказва, че адвокат Богоева защитава и неговите интереси. Междувременно прокуристът на ПСФК „Черноморец“ Пламен Киряков, който представлява дружеството, също според мен е заинтересован дружеството да бъде обявено в несъстоятелност. Причината е, че той самият е кредитор. Има съдебни решения в негова полза, осъдил е ПСФК „Черноморец“ на доста големи суми“, обясни БачийскиПотърсихме Пламен Киряков и Керка Благоева за тяхното становище по казуса, но към момента няма отговор от тяхна страна.

Оказва се и, че представителите на Община Бургас в Съвета на директорите на ПСФК „Черноморец“ нямат достъп до документацията на дружеството. „Не мога да разбера как едно дружество може да бъде обявено в несъстоятелност при положение, че Съветът на директорите няма достъп и не знае, че има такива задължения. Т.е. някакви фирми казват, че имат претенции към дружеството, но те не са представили документи на Съвета на директорите“, обясни Бачийски. Той допълни, че като председател на комисията за ПСФК „Черноморец“, създадена от Общинския съвет, е искал достъп до документацията от деловодството на дружеството, за да се запознае с това кои са кредиторите и на какви документи се позовават. „Беше ми отказан достъп под предлог, че ние си имаме представител в Съвета на директорите. При поставени въпроси и при поискване на информация от Съвета на директорите, те казват „ние откакто сме в Съвета сме нямали достъп до тази информация“. За да съм 100 %, че това, което казват е вярно -  аз и двамата членове на Съвета на директорите, които представляват Община Бургас, които са излъчени от Община Бургас, сме ходили лично в деловодството на ПФСК „Черноморец Бургас“ с нотариус. Има нотариално заверени протоколи, в които е отказано достъп до документацията и достъп до деловодството на дружеството на лицата, които управляват дружеството. Това е един правен абсурд“, посочи той.

Според него другият акционер „Петрол Холдинг“ АД не гледа как да спаси и запази дружеството, а работи в обратна посока. Към момента състоянието на това предприятие също не е добро. Заради многото задължения, които има, то е обявено в несъстоятелност с решение на Старозагорския окръжен съд от октомври 2016 г. Това показва справка от Търговския регистър. Наложен е запор върху цялото движимо и недвижимо имущество на „Петрол Холдинг“ АД.

 Бачийски посочи, че ако бъде направена нова пазарна оценка на активите на ПСФК "Черноморец", а именно стадиона, тя ще бъде много по-висока от времето, когато е бил апортиран. „Съизмерими имоти в подобна локация се продават на в пъти по-високи цени на квадратен метър, отколкото е апортиран този терен. Ако се направи преоценка на активите ще се окаже, че дружеството има много по-голяма стойност и много повече активи, отколкото задължения“, допълни общинският съветник.

Според Бачийски прокуратурата трябва да се намеси по казуса, тъй като вече има видими индикации за умишлен опит дружеството да бъде доведено до обявяване в несъстоятелност. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Призови места за бургаски каратеки на Държавното първенство "Купа Божилов"

Седем първи места и купата на първенството спечелиха възпитаниците на Гергана Апостолова-Костова на 4-тото Държавно първенство за всички възрасти „Купа Божилов“ във Варна. В състезанието взеха участие 160 каратеки от 12 клуба, членове на БКА – ИКО България. От клуба на шихан Апостолова-Костова взеха участие 27 състезатели, сред които..

публикувано на 04.07.25 в 12:05

Цанко Цанков с безплатни уроци по плуване в Царево

Световен и европейски рекордьор Цанко Цанков ще проведе безплатни уроци по плуване в Царево тази събота, съобщават от общината. Мястото е плаж „Понтона“ от 18 часа. Това ще стане д ве седмици преди второто издание на Плувен маратон Царево. Цанков е приятел на морската община Царево и редовно плува в района. Първата му треньорка, Мария..

обновено на 04.07.25 в 11:12

Над 300 бойци от цял свят ще мерят сили за Световната купа по Кудо в Бургас

Знаете ли какво е „Кудо“? Това е сравнително нов спорт, изобретен през 1981 година, съчетаващ техники от няколко бойни изкуства: от киокушин, карате, муай тай, джудо и джиу джицу. Този уикенд град Бургас ще приеме бойци от цял свят, които в бургаската зала „Арена“ ще премерят сили за Световната купа по кудо.  Кудо като спорт комбинира..

публикувано на 03.07.25 в 15:40

Продължава ремонтът на военния стадион в Сливен

Предстои полагане на изкуствена настилка на бившия военен стадион в Сливен. Това стана ясно след инспекция на ремонтните дейности от кмета Стефан Радев. По време на огледа стана ясно, че трибуните са компрометирани, заради буйната растителност. Ремонтът на трибуните не бе предвиден в проекта. За това кметът Радев и изпълнителят обсъдиха, какво да се..

публикувано на 01.07.25 в 16:30

Царево спортува 2025 – спортен уикенд за всички възрасти

В Царево се организира уикенд, посветен на движението и спорта на открито. От 18 до 20 юли жителите и гостите на града могат да се включат в плувен маратон от 1,6 км край плаж „Понтона“, бягане 5 kmrun по крайбрежието и турнир по плажен волейбол на „Нестинарка“. В допълнение програмата предлага зумба парти на плажа, пилатес на Морската сцена, каланетика..

публикувано на 01.07.25 в 15:30
Денислав Дачев и Добрил Савов (в ляво) от Beach tennis Burgas

Турнир по плажен тенис и този уикенд в Бургас

10 медала спечелиха българските състезатели на световното първенство по плажен тенис, което се проведе в италианския град Римини. В Мондиала участие взеха над 300 състезатели от 20 държави. Световни шампиони в категорията +30 години при мъжките двойки станаха Добрил Савов и Денислав Дачев. Савов участва в надпреварата на смесени двойки, където..

публикувано на 01.07.25 в 13:28

10 медала за българските състезатели на световното по плажен тенис

10 медала спечелиха българските състезатели на световното първенство по плажен тенис, което се проведе в италианския град Римини. В Мондиала участие взеха над 300 състезатели от 20 държави. Световни шампиони в категорията +30 години при мъжките двойки станаха Добрил Савов и Денислав Дачев. Савов прибави още една титла и в надпреварата при смесените..

публикувано на 01.07.25 в 07:50