Условна присъда от 3 години лишаване от свобода получи Тодор Николов, който през 2017 година упражни насилие над незрящи словашки граждани в Несебър. Той се изправи пред съда с обвинения за „лека телесна повреда по хулигански причини“ и „пътно хулиганство“.
За първи път в съдебната зала се чуха извиненията на Тодор за извършеното.
По време на заседанието стана ясно, че въпреки, че е карал бавно автомобила на дядо си, Тодор не е имал намерение да спре пред групата незрящи граждани. Той дори е дал звуков сигнал, за да се дръпнат от платното.
Въпреки това, с предната част на колата си е ударил една от пресичащите. След почукване на стъклото и отправяна му забележка от страна на една от жените, той слиза от автомобила и ѝ удря шамар.
В същия момент, автомобилът му, който е бил с работещ двигател, е продължил на собствен ход към тротоара и се е ударил в дърво. Именно нанесените щети по по возилото са причината да не се стигне до по-сериозна саморазправа, според прокурора по делото.
Според защитата, Тодор Николов не е блъснал словашките граждани, а е имало само леко съприкосновение и бутване. Те настояха да отпадне и обвинението за нарушаване на правилата за движение по пътищата.
Според адвоката на словашките граждани Иво Баев след като видеозаписите от действията на Тодор са били разпространени, е имало широк негативен отзвук към страната ни.
"Има обществена значимост. Едно престъпление се наказва не заради това какво мисли обществото, а заради конкретните детайли на извършеното. Но не може да се загърби и обществения отзвук, който е много тежък. Тежка щета за България, защото никой не казва Тодор или Иван извърши това. Там става дума за България."
Районният съд в Несебър го призна за виновен по всички обвинения и наложи 3 годишна условна присъда. По време на изпитателния срок Тодор Николов трябва да се подложи на пробация в рамките на 6 месеца, както и да заплати парични обезщетения за над 8 000 лв.
Възстановено е движението по път I-6 София – Бургас в участъка Айтос – Бургас при разклона за Българово. По-рано движението се отклоняваше в една лента поради катастрофа. Остава ограничението по пътя Варна-Бургас, в участъка Старо Оряхово-Рудник. Там също е станал пътен инцидент. Трафикът се регулира от екип на Пътна полиция.
Рекордно количество от 205 кг и 940 грама кокаин е задържано на граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) "Капитан Андреево" в автомобил с белгийска регистрация, в който е пътувал дипломат на Република Конго в Брюксел, предаде БТА. Задържани са трима души - двама мъже на 40 и 43 години, и 54-годишна жена. Това стана известно на брифинг на..
При инцидент на бензиностанция в ж.к. „Славейков“ в Бургас е пострадал 59-годишен мъж и неговата 13-годишна внучка. Те се намирали в микробус, който зареждал метан, когато една от бутилките от горивната система се взривила. Инцидентът е станал около 19:48 ч. Бутилката е изхвърчала от превозното средство и е попаднала в близката автомивка. В резултат..
Камерите на тол системата вече са ефективно включени в контрола на движението по магистралите. Осъзната е нуждата да се води война с нарушителите на пътя През вчерашния ден само на автомагистрала "Хемус" при тунел "Топли дол" са съставени 10 акта за шофиране в аварийната лента и още два на магистрала "Тракия", на територията на Софийска област,..
57-годишен мъж от созополското село Росен е издъхнал тази нощ, след свада и удари с юмруци от своя наемател, съобщават от полицията. Съобщението за мъж в безпомощно състояние е получено о коло 3 часа тази нощ на тел. 112. Дошлите на място полицейски служители и екип на "Спешна помощ" констатирали смъртта на собственика на къщата, който бил с..
Дете с колело пострада, а автомобил се обърна по таван при две катастрофи, станали тази нощ в Несебър, съобщават на фейсбук страницата Шофьори Несебър. Инцидентът с детето е станал след 1 часа през нощта. То е блъснато докато кара колело в района след светофара в града. „Часът е 1:23???? Какво правят деца с колела по това време по улиците?..
В община Сливен квотата от 40 доброволци за справяне с бедствия и кризи е запълнена. Предвидено е да има 4 формирования, разпределени на зонален принцип. Първите две формирования вече работят, като предстои обучение на новите две, обяви Снежана Кънева, главен експерт в Отдел “Сигурност и управление при кризи“. С лекции, обучения и демонстрации за..
При инцидент на бензиностанция в ж.к. „Славейков“ в Бургас е пострадал 59-годишен мъж и неговата 13-годишна внучка. Те се намирали в микробус, който..
57-годишен мъж от созополското село Росен е издъхнал тази нощ, след свада и удари с юмруци от своя наемател, съобщават от полицията. Съобщението за мъж в..
Окръжният съд в Бургас пусна под домашен арест фолкпевицата Дебора Иванова. Миналата седмица съдът в Поморие бе наложил най-тежката мярка за неотклонение..