Проблемът наистина е сериозен и трябва да се реши. Това посочиха голяма част от общинските съветници. Калояна Живкова от ГЕРБ обясни, че преди време е търсила примери в другите градове в страната как те се справят с паркирането на фирмени автомоили в жилищните комплекси. Оказва се, че до този момент този всеобщ проблем няма решение. Повечето общински съветници бяха скептични и посочиха, че предложението трябва да се преработи.
Общинските съветници Константин Бачийски и Костантин Луков предложиха да бъде въведен часови диапазон, в който фирмените автомобили да не паркират в жилищните комплекси. Според тях той трябва да е от 20.00 ч. до 07.00 ч.
Константин Бачийски допълни, че е по-добре да се въведе ограничение в тонажа на автомобилите, отколкото те да се делят на фирмени и на физически лица.
„Смятам, че при разграничението между физически и юридически има дискриминация. Дискриминираме юридическите лица спрямо физическите. По-добре е разграничението да е за автомобили, които са над 3,5 т. Това е най-балансирано и справедливо.“
От местната администрация посочиха, че трудно ще могат да правят разграничение кои автомобили са фирмени и кои не. Проблем създават и тези, които са на лизинг.
Според бургазлии идеята да се забрани на фирмените автомобили да нощуват пред домовете на собствениците им е добра, но не смятат, че това ще реши големия проблем с паркирането в централните комплекси:
„Реално колко са фирмените автомобили? В района са може би около десетина. Те са 0.05% от всичко, което задръства тук. Трябва да се измисли друго-инфраструктурата да се промени, паркингите да не са толкова скъпи. Подземният на площад „Св.св. Кирил и Методий“ е 2 лева на час, по-добре да си пуснеш СМС за синя зона.“
„Трудно е паркирането, просто всеки има вече по няколко коли. Но може и да помогне, ще се освободят няколко места. Особено за Центъра е много удачно.“
„Аз имам гараж, не ме засяга, но не знам как общината ще се справи с проблема. Фирмените автомобили имат значение, но не са съществен фактор. Проблемът е глобален. Трябват нови паркоместа.“
Предложението ще бъде гласувано в края на месеца по време на редовната сесия на Общинския съвет.
В четвъртък и петък заради изграждане на уличен водопровод и улична канализация в ж.к. „Изгрев“ се въвежда временна организация на движението, съобщават от община Бургас. Затваря се за движение кръстовището на улицата между бл.184 и бл.181 и улицата между бл.37 А и ТП „ДЛС Ропотамо“.
В Етнографската експозиция на бургаския музей отново отваря врати „Работилничка за мартеници“. В рамките на един астрономически час, с помощта на уредниците от музея, децата ще се запознаят с материалите, от които се изработват и ще могат да сътворят своя мартеничка. Работилницата ще бъде отворена до края на месеца от 10:00 до 16:00 часа..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за Коледа и Великден за предоставянето на хранителни продукти на възрасти хора в нужда. Сега каузата им цели да помогне на деветгодишното момче, което има сериозен здравословен проблем. Необходима..
16 души от Община Камено ще получават безплатно здравно-социални услуги. Те се реализират по програма, в която са заложени по-малко средства спрямо предходни периоди. От нея ще се възползват хора с увреждания и възрастни хора, обясни кметът Жельо Вардунски: "Те ще получат човек, който два часа ще е до тях. Ще им пазари, почиства. Това са хора..
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни заговезни. В края на февруари в Ямбол за 26-и път ще се проведе Международният маскараден фестивал „Кукерландия". Представители на единствената градска ямболска кукерска група ще огласят парламента..
2 деца са потърсили медицинска помощ в Бургас след употреба на вейп с упойващо вещество. Случаите са от ноември миналата година и бяха изнесени днес при отчет на Местната комисия за борба с противообществените прояви на непълнолетни и малолетни лица в града. В електронното устройство е открит хексахидроканабинол. Момчетата са имали повръщане и..
Един летящ ловец е застрашен от изчезване в България. Това е ловният сокол, който е бил предпочитан за лов на зайци от конния български народ. Сега ловът със соколи е забранен, а видът е включен в Червената книга на България в категорията „Критично застрашен“. Спасителния център на „Зелени Балкани“ търси финансова подкрепа, за да..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за..
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни..
Пътят между Ямбол и Сливен е най-натовареният участък от републканската пътна мрежа на територията на Ямболска област. Възможност за разтоварване на..