Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Световноизвестният струнен квартет BOND изнася концерт в Бургас

Най-успешният струнен квартет за всички времена BOND ще изнесе концерт в Летния театър в Бургас по случай 20-годишния си юбилей на сцената.

Музикалният спектакъл ще се състои на 11 юли от 20:30 часа. Публиката ще има възможността да слуша на живо музиката на Таня Дейвис (първа цигулка), Еос Чатър (втора цигулка), Елспет Хенсън (виола) и Гай-И Уестерхоф (чело), които ще представят един спиращ дъха кросоувър спектакъл, подготвен специално за ключовата годишнина. Той ще включва всичко най-добро от великолепното им творчество.

Името BOND не се нуждае от представяне. От раждането на групата през 2000 г., те привличат огромно внимание върху себе си, заради нечуваните до този момент интерпретации на класическа музика, примесена със съвременна поп и денс музика. От тогава те се превръщат в емблема и пионери на кросоувър течението. С реализирани милиони продажби BOND си спечелват титлата на най-успешния и добре продаван струнен квартет за всички времена.

Билети за концерта на BOND в Бургас на 11 юли могат да се открият в билетната каса на НХК, касата на Държавна опера - Бургас, OMV, мрежата на Ивентим и онлайн oт www.eventim.bg

Снимка



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Представят "Суша" в "Кино под звездите" в Бургас

Чешкият център ще представи в Бургас филма на Бохдан Слама "Суша". Прожекцията е в рамките на лятната програма на открито "Кино под звездите" в Бургас.   Зрителите ще имат възможност да видят филма на 5 август от 21 часа на откритата сцена „Охлюва“. Бохдан Слама е и с ценари ст  на лентата, а ролите са поверени на  Дорота Шлайерова, Томас..

публикувано на 23.07.25 в 10:37

Хеви метъл легендата Ози Озбърн почина

Легендарният хеви метъл певец Ози Озбърн почина само няколко седмици, след като се събра с бившите си колеги от Black Sabbath и изнесе грандиозен прощален концерт за феновете си. За това съобщиха близките му. Семейството му съобщи в социалните мрежи, че той си е отишъл "обграден от любов". 76-годишният Озбърн страдаше от болестта на Паркинсон, като..

публикувано на 22.07.25 в 22:23

Лицата на Брюксел в романа на Ирина Папанчева "Брюксел, разголен"

Романът на Ирина Папанчева "Брюксел, разголен" е сред заглавията в лятната кампания "1 град, 19 книги" на обществените библиотеки в Брюксел.  Българката живее в Белгия и има шест романа, детска книга, пише и разкази. За първото си пътуване до столицата тя си спомня: "То беше през февруари 2003 г., когато отидох на стаж в Европейския..

публикувано на 22.07.25 в 18:30

Елена Папаризу за първи път на сцената на SPICE Music Festival

Гръцката поп икона Елена Папаризу ще стъпи за първи път на сцената на SPICE Music Festival в Бургас това лято – с концерт на 9 август 2025, който ще бъде спектакъл и емоционално завръщане към най-големите хитове на певицата. Елена Папаризу, която прослави Гърция с победата си в „Евровизия“ през 2005 г. с My Number One, споделя, че участието..

публикувано на 22.07.25 в 14:00

Маргарита Хранова с нова песен на "Бургас и морето"

42-ото издание на националния конкурс „Бургас и морето“ е на 26 юли от 21 часа в Летния театър.

публикувано на 22.07.25 в 13:05

Филип Донков е най-младият участник в конкурса "Бургас и морето"

Песента е изцяло в духа на конкурса –голямата тема е човекът и морето като негов дом. Морското момче Филип Донков казва: „Морето винаги ме успокоява. Гледам към него, когато има хубави залези и изгреви. Това е нещо, което всеки може да почувства и изрази. С песента могат да го съпреживеят. Имайки предвид невероятната история на този конкурс..

публикувано на 23.07.25 в 09:30

„Музикална магия 2“ гостува в Бургас и Несебър

Бургас и Несебър са следващите спирки от турнето на „Музикална магия 2“ на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов. В програмата се включват и двама виртуози от световна величина - музикантите Вероника Тодорова, акордеон и "българският Паганини на кларинета" Атанас Маринов. Това турне продължава вече трета година,  защото е една „музикална..

обновено на 22.07.25 в 12:41