Новината на 29 май опрелено е свързана с появата на работното място на един народен представител – млад и успял бизнесмен, междудругото. И това далеч не е първата му поява на работното място. Разни медии пишат, че и друг път бил ходил през този мандат на Народното събрание. Но това не е всичко. Делян Пеевски, за когото иде реч, искрено се изненадал, когато някакви журналисти го попитали какво прави тук и чистосърдечно отговорил (цитиран от OFFNews):
"Какво ме води насам? Идвам на работа. Какъв изненадващ въпрос "какво правите тук?" Аз съм избран народен представител. Аз си ходя в районните и работя, това е важното за хората. Не смятам, че работата е само в Народното събрание."
А на въпроса дали ще изостави българския парламент и ще иде в Европейския, за който беше законно избран, Пеевски пояснил, че остава тук. И добавил:
„Защото надделя колективното решение, по-нужен съм в България"
Както пишат родолюбци в Интернет – истинските патриоти се познават по действията!
Така започваме днешната среща на ефирен адрес „Булевард Демокрация“. Ето и акцентите:
- Защо основно фелдшери са в спешните екипи в областта? Ще има ли Приморско такъв? В темата на деня – разговаряме с началника на Регионалната здравна инспекция Георги Паздеров
- И бургаски ученици сигнализираха образователното министерство, че матурата по английски език е с грешки. Докато в Интернет вече тече допитване дали тя е писана от Бареков или Стоичков, представяме ви позицията на зрелостниците
- Още една ефирна покана към концерта ни „7 години БНР-Бургас – 7 години Странджа пее“, отправена от Петко Янгьозов, ръководител на оркестър "Жарава"
- И днес – рубриката „Новини в минало време“. А в коментара на деня – акцентираме на (след)изборните драми в БСП.
- И още – спортни новини, културните събития от деня.
- Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да се свържете с нас и чрез Фейсбук, Инстаграм и Туитър.
Още близо 1 процент нагоре е индексът на тържищните цени тази седмица, отчита Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се покачва тази седмица с 0,96 процента до 2,321 пункта. Миналата седмица ИТЦ беше на ниво..
С протест и блокиране на пътища заплашват жители на села от крайграничната община Болярово. Участъците са част от републиканската пътна мрежа и за преминаването по тях се плащат винетни такси. В окаяно състояние е пътят между селата Мамарчево - Воден и Крайново, въпреки че по него има извършени дейности, поставена е маркировка, почистена е..
Сдружение „Ангели на пътя“ организира национален протест под надслов „Стига мълчание“. Акцията е насрочена за 12 часа пред съдебните палати в София и в останалите градове на страната. Протестът се организира в социалните мрежи. Организаторите на националния протест, сдружение "Ангели на пътя" заявяват, че акцията е в името на Мартин и всички загинали..
С редица събития отбелязват празника на храм "Свети Пимен Зографски" в бургаския квартал "Крайморие". Православната църква почита светеца на 3-ти ноември. Литературно четене на любими откъси от Свещеното писание и житията на светиите ще се проведе днес от 16.00 ч. В него ще вземат участие децата при Неделното училище към храма, техните родители и..
Днес от 10:00 ч. стартира Супер Рали Созопол 2025. Трасето е отсечката от сградата на Община Созопол до разклона за с. Равадиново с дължина 6 км. Участниците преминават индивидуално по еднакъв маршрут, като времето за преодоляване на дистанцията се измерва. Ралито не е състезателно и се провежда в съответствие със Закона за физическото възпитание и..
Мартин Атанасов , създателят на "Черната писта" на катастрофите в България, е "Будител на годината 2025". 18-годишният ученик от София е най-младият носител на титлата в историята на кампанията на БНР. Той спечели вота на публиката с проекта, който показва опасните пътни участъци у нас според честотата на произшествията, като синтезира в интерактивна..
"Будител" – българската дума, която е трудно да бъде преведена. Свързваме я с "Народните будители" – просветители, книжовници и революционери, които през различните епохи са допринесли за духовния и културен възход на народа, съхранявайки националната ни идентичност. Но какво означава будител днес? Какво е будителство? Кой и защо има нужда от..
Село Веселие се намира в община Приморско и в него живеят около 500 човека. Разположено е в долина, близо до река Ропотамо, в Странджа планина и е на 30..
Днес от 10:00 ч. стартира Супер Рали Созопол 2025. Трасето е отсечката от сградата на Община Созопол до разклона за с. Равадиново с дължина 6 км...
С редица събития отбелязват празника на храм "Свети Пимен Зографски" в бургаския квартал "Крайморие". Православната църква почита светеца на 3-ти ноември...