По селата могат да са спокойни, няма да закриват пощенските клонове. Там, където все още са останали. Пощенски клонове, защото и селата са тръгнали в една посока на закриване. Първоначалната идея беше населените места под 800 души, да останат без поща. Не, че местните водят активна кореспонденция, но поне пенсиите си получаваха по този стар начин. И като се замисля, имаше една приказка какво му трябва на едно село. Лекари или няма, или посещават по график по-малките места. Поповете също са кът. Кметовете или са наместници, или отговарят за няколко села. И са таксита, линейки, куриерски служби и арменски поп. Или омбудсман. И така бавно, бавно, селата изчезват от нашата тъжна действителност. Останат само в спомените, няколко избелели снимки, малко лайкове във Фейсбук и за тях напомнят старите, жълто – ръждиви пощенски кутии, отдавна загубили предазначението си. Както селата.
Ето и акцентите:
- Къмпингуването – между промените в ЗУЧК, регулациите и забраните. В темата на деня – мнения на къмпингари и на кмета на Царево Георги Лапчев
- Защо в Сливен се разделиха по въпроса да има ли кучешки приют?
- Какви нови социални услуги ще предоставя Община Бургас?
- В трудовата ни борса – какви свободни места има в региона и какво работят тайландци у нас?
- В рубриката „Лято по джапанки“ – къде почива семейството на бургаския лидер на СДС Дончо Златев.
- И днес – културни събитие, спорт, трафик – информация и вълненията на хората от социалните мрежи.
- Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да се свържете с нас и чрез Фейсбук, Инстаграм и Туитър
- Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18
Започва Седмицата за пожарна безопасност, в която ще има турнир по пожароприложен спорт за „Купа "Бургас". Той ще се проведе на 10 септември, на стадион „Лазур“. Отборите ще се състезават в дисциплината „Бойно разгръщане от мотопомпа“, съобщават от Регионалната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“. На 11 септември (четвъртък), в..
Православната църква отбелязва Рождество на Пресвета Богородица. Нарича се още Малка Богородица или Рожен. Това е третият празник в чест на Божията майка. Празникът се почита от жените, защото закриля християнското семейство, а Божията майка е покровителка на родилките и децата. На този ден се носят дарове в храма, приготвят се богородични питки,..
Липсата на вода се дължи предимно на климатичните промени и заради неадекватно управление на водния сектор. Инфраструктурата е собственост на няколко министерства, а МОСВ контролира подземните води - имаме Министерство на енергетиката, Министерство на икономиката, напоителна система, посочи в интервю пред БНР министърът на екологията Манол..
От 9 часа на 9 септември /вторник/ за два месеца се затваря за движение на автомобили вътрешна улица в промишлена зона "Юг - Запад" в участъка от ул. "Търговска" до път I-9 Бургас – Малко Търново, съобщават от общината. Причината е изпълнение на строително-монтажни работи за обект: „Изграждане на улици и техническа инфраструктура в границите..
Приключват археологическите разкопки в местността „Червен баир“ край Ямбол. Проучени са три надгробни могили от различни епохи. Разкопките в района на бившето военно поделение започнаха през пролетта, обясни д-р Тодор Вълчев от Регионалния исторически музей в Ямбол. „През месец май проучихме една надгробна могила, която се отнася към тракийската..
Прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа започва от днес. Мярката бе сред разписаните от държавата за ефективен контрол в подкрепа на пътната безопасност. Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за което едно превозно..
Пристанище Бургас ще бъде домакин на съвместното учение „Аспарух 2025“, насочено към действия при морски аварийно-спасителни операции. Сценарият ще се разиграе на 9 септември от 9:00 ч. на 7-мо корабно място. Ще бъдат проиграни сценарии за спасяване на бедстващи хора в открито море и овладяване на последствията от морски инцидент. Учението се..
Пристанище Бургас ще бъде домакин на съвместното учение „Аспарух 2025“, насочено към действия при морски аварийно-спасителни операции. Сценарият ще се..
Прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа започва от днес...
С тържествена програма Бургас отбеляза 140 години от Съединението на Княжество България с Източна Румелия. С военен ритуал на представителни части на..