И машинното гласуване падна на земята в неравната борба на нашето аналогово общество. ЦИК се притеснили, че машините няма да може да издържат на напора на кандидати за местната власт. Защото там не са един и двама – то кметове, то районни кметове (на места), то общински съветници, селски кметове… Неведнъж съм ви казвал, че народът може да изчезне, не и управляващите. После – защо не въвеждали електронно гласуване. Че ние с едни принтери не можем да се справим, вие за компютри говорите. Така че, нека останем спокойно в ерата на компотите, за да сме спокойни, кучето да е вързано и изборите да си ги правим както си знаем.
Едно знам със сигурност, започва предаването „Булевард Демокрация“. До 18 – с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- В темата ни днес – след като чухме притесненията на законодателите относно мерките, които се въвеждат в съответния закон, за домашните кучета, какви са притесненията на собствениците на четириногите?
- Нов инцидент с влак остави пътници да чакат повече от два часа между гарите Дружба и Долно Езерово, тази сутрин.
- И още в предаването – какви са правилата при наемане на непълнолетни работници и от кога касовите бонове трябва да са с QR код?
- Означава ли отливът на туристи по-малко престъпления през летния сезон и кой гази законът в курортите?
- В рубриката „Лято по джапанки“ – какво предлагат детските лагери на какви цени?
- Във времето за спорт – как ситуацията с джипа на пясъка край Приморско провали състезание по джетски?
- И днес – вълненията на хората в социалните мрежи, трафик – информация. В рубриката „Знаете ли, че…“ – разказваме за истинските карибски пирати.
- Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да се свържете с нас и чрез Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18
Деветото издание на фестивала „Хайдушка среща“ започва тази сутрин в Сливенския балкан с традиционната надпревара по изкачването на планината с 43-литров мях, пълен с вино за мъжете и с чувал брашно за жените. Три километра е изкачването на „Хайдушката пътека“, повтаря това на Хаджи Димитър, когато е бил още четник в дружината на войводата..
Камено отбелязва днес своя празник, на свети Георги Победоносец, който е и патрон на едноименния православен храм в Камено. Празничният ден ще започне с тържествена литургия в църквата „ Св. Георги Победоносец“, от 8:30 часа, каза за БНР Бургас кметът на община Камено Жельо Вардунски. „От 9:00 часа ще стартира и младежката надпревара..
В навечерието на Гергьовден деца от сливенското село Гавраилово и Обществен дарителски фонд (ОДФ) Сливен отново съживиха традицията на приготвяне на обредни хлябове, посветени на светеца-покровител на овчарите. Върху шаблони на обредни хлябове децата моделираха с тесто различните ритуални фигури – на овчар, овце, кучета и гега. По време на събитието..
Министърът на електронното управление Валентин Мундров разпореди незабавна проверка за причините, довели до прекъсването на работата на сайтовете на няколко ведомства, съобщиха от МЕУ. От министерството отбелязват, че поради технически проблем е била възпрепятствана работата на сайтовете на няколко ведомства в продължение на два часа, като към момента..
От 7 май до 11 май движението в близо 13-километров участък от 472-и до 485-и км на път I-6 София – Бургас, в област Бургас, ще се осъществява поетапно в една лента, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура". Промяната в организацията на движение е за ремонтни дейности по асфалтовата настилка. От 7 май ще се ограничи преминаването по..
Сайтовете на НАП, Агенция "Митници" и Министерството на електронното управление (МЕУ) се сринаха в продължение на около 2 часа, показа проверка на БНР. От Националната агенция за приходите обясниха, че са имали проблем с достъпността на сайта, но не и на електронния портал (https://portal.nra.bg/). В портала всички услуги са достъпни и работят..
Десетки хора предложиха помощ и изразиха съпричастност към бургаското семейство, чието жилище пострада при пожар на 1 май . Пожар изпепели апартамент в бургаския комплекс "Зорница" Пети ден след огъня, изпепелил дома им в жк "Зорница", семейството продължава да живее при свои приятели. Апартаментът им е негоден за живеене след..
Десетки хора предложиха помощ и изразиха съпричастност към бургаското семейство, чието жилище пострада при пожар на 1 май . Пожар изпепели..
14-годишният ученик от Бургас Християн Василев се нуждае от спешна помощ, за да получи шанс за живот. Родителите му отправят апел за подкрепа на сина си,..
Християнското братство “Александър Георгиев - Коджакафалията” проведе б лаготворителна кампания в подкрепа на нуждаещи се преди Великден. Тя бе..