Първата катастрофа е станала рано сутринта в неделя на пътя Бургас – Варна, в района на кръстовището за село Тънково, съобщиха от полицията. Тя е между две коли, управлявани от 19-годишен бургазлия и 28-годишен варненец. При сблъсъка, едната кола се завърта и се удря в светофарната уредба. При катастрофата са пострадали леко три жени на възраст между 16 и 38 години, от Каблешково и Бургас. Те са откарани в УМБАЛ – Бургас. Причината за катастрофата не е установена.
Няколко часа по-късно на пътя между селата Ясна поляна и Веселие се е преобърнал автомобил, управляван от 18-годишен перничанин. Причината за катастрофата е, че той е шофирал пиян с 1.70 промила алкохол в кръвта. При инцидента той е получил само охлузни рани.
Третата катастрофа е станала по пътя между селата Лозенец и Фазаново. 18 – годишен софиянец се е движел с мотоциклет с превишена скорост в район, където има поредица от завои. Момчето не е имало шофьорска книжка. То е изгубило контрол над мотоциклета и се е преобърнало в ляво извън пътя. При инцидента е получил комоцио и порезни рани в областта на главата. Настанен е за лечение в УМБАЛ - Бургас, без опасност за живота.
Голямо количество "райски газ" (диазотен оксид) са иззети от два паркирани леки автомобила в местността "Аклади" край Черноморец. Акцията е на служители от сектор "Икономическа полиция" и Районното управление – Созопол. Автомобилите, и двата със софийска регистрация, са ползвани от 35-годишен мъж. В първия са открити 51 кашона с по шест флакона по..
Морето край Созопол изхвърли на брега военен дрон. Безпилотният летателен апарат е открит от плажуващи на плаж "Хармани", които са подали сигнал на телефон 112. На място са се отзовали полиция и военни. По счупените крила и раковините по корпуса може да се предположи, че дронът е престоял във водата няколко месеца, съобщават от Министерството на..
Бедственото положение, обявено заради пожарите в три населени места в община Средец, ще бъде отменено днес, съобщи кметът Иван Кичев: "Последните данни сочат, че вече почти няма активни огнища, така че вероятно днес ще го отменя. Няма опасност за населението. Днес има вятър от сутринта, по принцип духа по обед, но този път е от рано, затова и продължават..
Разследват се причините за катастрофата, при която загина 52-годишен военнослужещ, а други двама души са ранени, единият също е военен. Сблъсъкът стана вчера следобед между военен джип и лека кола на пътя Елхово - Болярово. За ранения военнослужещ се организира транспортиране във ВМА, съобщи директорът на ямболската болница "Св. Пантелеймон" д-р..
Служители на Второ районно управление – Бургас установиха, че задържан за кражба на парфюми 18-годишен софиянец е действал заедно с още двама криминално проявени младежи на 16 и 17 години. Момчето е било спряно по пътя Бургас - Созопол. Разследването показало, че те са извършили няколко кражби от търговски обекти в Бургас. От магазин за козметика в..
Двата фронта на пожара край сунгурларските села Скала и Бероново са локализирани след цяла нощ работа. Възникнал е трети в смесена широколистна и иглолистна гора, далеч от населените места. Районът е труднодостъпен, което налага работа на ръка. Фронтът на огъня е над 10 км. Гори основно борова гора, съобщи областният управител Владимир..
17-годишен младеж от Руен е пострадал след самостоятелна катастрофа с мотор в поморийското село Косовец. Момчето е шофирало кросов мотор в гориста местност край населеното място. Той е откаран в болница с фрактура на челото, без опасност за живота. Работата по случая продължава.
Евакуираха жителите на село Скала, съобщиха от бургаската областна администрация. Няма пострадали хора.Те ще бъдат настанени в село Славянци, където екип..
Огънят край сунгурларското село Скала е ограничен, но не и потушен. Близо 50 жители бяха евакуирани от къщите им в центъра на селото. Няма..
Морето край Созопол изхвърли на брега военен дрон. Безпилотният летателен апарат е открит от плажуващи на плаж "Хармани", които са подали сигнал на телефон..