Намаляването на цените на билетите и картите за градския транспорт е сред водещите теми на предстоящата сесия на Общинския съвет днес. Внесена е и извънредна докладна записка, чрез която местната администрация иска да кандидатства с проект за финансиране по Оперативна програма "Околна среда". Целта е да се закупят нови 56 електробуса и тролейбуса. По време на сесията ще бъдат гласувани и предложения за създаването на нови паркинги в града.
Предложението за намаляване цената на градския билет на 1 лев бе сред най-дискутираните точки по време на обсъжданията в комисиите към Местния парламент. Докладната записка е внесена от общинските съветници от НФСБ. Ивайло Вагенщайн защити идеята на партията:
"Осъзнавам, че дружеството едва закрепи финансовите си резултати и има нужда от стабилизиране, но мнението на хората е, че се дават пари за всякакви други неща. Редно е цената на транспорта да бъде съобразена с други големи общини."
Според повечето общински съветници обаче, няма как билетът за градския транспорт отново да стане 1 лев.
По време на сесията, Общинските съветници ще трябва да гласуват няколко изменения на Общи устройствени планове в града. Единият от тях е по искане на частен инвеститор, който смята да изгради нова Многопрофилна болница за активно лечение, която да се намира до Университета "Проф. д-р Асен Златаров".
Искането на инвеститора е да разполага с 276 легла, обясни главният архитект на Община Бургас Веселина Илиева.
"Предложението е Общинският съвет да се съгласи и да предложи на Министъра, той да отпусне отклонение, като нормата на легло от 90 кв.м, както е заложено в наредбата, да стане 11."
Редовното сесия на Общинския съвет ще започне в 9 часа в Културен център Морско казино.
Остров Света Анастасия беше посетен от висши духовници от Българската и Гръцката православна църква заедно с кмета на Бургас Димитър Николов. В обиколката участваха Сливенският митрополит Арсений, Пловдивският митрополит Николай, митрополит Йеротей III от островите Лимнос и Св. Евстратий, както и областният управител на Бургас Владимир Крумов. По..
Организацията на движението при надлез СОМАТ в Бургас ще бъде променено на 17 септември, сряда, от 07:00 до 14:00 часа заради почистване на шахти за дъждовната вода. През този период обслужването на фирмите от промишлена зона „Лозово“ ще се извършва по улицата пред Свободната безмитна зона и по ул. „Крайезерна“.
През септемврийските почивни дни Бургас предлага разнообразни културни и спортни събития. От 17 до 22 септември градът е домакин на седмото издание на Международния фестивал за историческо документално кино DOCK. В конкурсната програма са включени десет филма, а прожекциите са със свободен вход. На 20 септември от 20:00 ч. в Летния театър ще се..
Фестивал на електромобилността ще се проведе на 20 септември на Морската гара в Бургас. Събитието е част от „Европейската седмица на мобилността“, която за 12-а поредна година се отбелязва в града. През целия ден посетителите ще могат да разгледат последни модели електрически автомобили, да участват в тестови шофирания и да се запознаят с възможностите..
Оставката на директора на Държавната агенция за безопасност на движението по пътищата Малина Крумова поискаха от Института за пътна безопасност в декларацията, изпратена до премиера Росен Желязков. В мотивите на организацията се посочва, че шест години агенцията не изпълнява основната си функция - да бъде координиращ и водещ орган за..
Работниците от летищата във Варна и Бургас, членове на Федерацията на транспортните работници към КТ "Подкрепа" и на КНСБ, ще предприемат протестни действия, съобщиха от КТ "Подкрепа". Причината е неизпълнение на справедливите им искания от страна на ръководството на Дружеството за изплащане на бонуси за изминалите три месеца, в които обемът на..
Българо-германски консултативни дни по пенсионни въпроси ще се проведат в Бургас от днес до 18 септември включително. Те се организират от Националния осигурителен институт, Федерацията на Германското пенсионно осигуряване и Германското пенсионно осигуряване Средна Германия. Експерти ще разясняват права на работили в Германия българи за..
10-годишният Никола Димов от Бургас страда от рядко вродено заболяване и има нужда от финансова подкрепа за операция в САЩ. При него едното..
Работниците от летищата във Варна и Бургас, членове на Федерацията на транспортните работници към КТ "Подкрепа" и на КНСБ, ще предприемат протестни..