Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Наша гордост:

Две отборни купи от престижни турнири за бойците от Полицейския Карате и Джу Джицу Клуб – Бургас

Състезателите са спечелили общо 88 медала от двата турнира

Общо 43 медала завоюваха възпитаниците на треньорите Венилин Русинов и Павел Димитров от Полицейския Карате и Джу Джицу Клуб – Бургас на приключилия в Скопие, Република Северна Македония Международен турнир по джу джицу „Скопие Оупън”.

В престижния спортен форум от страна на бургаския клуб се включиха общо 13 състезатели / момчета и момичета/, които премериха сили с представителите на 20 клуба от десет държави или близо 300 спортисти. В крайното класиране бургаския клуб се нареди на първо място, като заслужи и купата за комплексен шампион. Това се случва за втора поредна година, след като и през 2018 г. купата отново беше притежание на крайморския клуб.

Централният полицейски карате и Джу Джицу Клуб – Бургас участва и във фестивала на бойните спортове „Св. Архангел Михаил” в Смолян, в който участваха 18 клуба от цялата страна и от Република Гърция. В надпревара с близо 150 участници, бургаския клуб спечели 45 медала и отново за пореден път стана комплексен шампион.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

ММА боецът Митко Илиев претърпя операция на откъснатата част на ухото

Състезателят по ММА Митко Илиев, който загуби долната част на лявото си ухо по време на двубоя с Георги Валентинов на бойната галавечер MAX FIGHT 62 в Свети Влас, бе опериран успешно от екип на университетската областна болница в Бургас.  Припомняме, че заради инцидента на ринга двубоят бе прекратен след втория рунд. Илиев бе обявен за победител и е..

публикувано на 21.07.25 в 16:51
Снимката е илюстративна.

Каратеки от 17 държави се събират в Арена Бургас

От 25 до 27 юли град Бургас ще бъде домакин на Международен семинар по шотокан карате и Отворено Европейско Първенство на IJKA (Международна Японска Карате Асоциация). Организатори на събитията са Карате клуб “Ронин” Бургас, IJKA- представителство България, Община Бургас и Българска Федерация Шотокан Карате-до (БФШК). Тренировките в семинара ще се..

публикувано на 21.07.25 в 13:30

Цанко Цанков преплува Северния канал за 12 часа и 13 минути

Цанко Цанков преплува Северния канал за 12 часа и 13 минути, съобщиха от щаба на плувеца.  Каналът между Северна Ирландия и Шотландия е една от най-трудните дистанции в маратонското плувно предизвикателство, известно като Oceans Seven. Постижението е в изключително тежки условия - силни насрещни течения, ниска температура на водата и..

публикувано на 20.07.25 в 22:40

Георги Валентинов със забрана да участва в събития на MAX FIGHT

Георги Валентинов е дисквалифициран, санкциониран и получава забрана да участва в събития на MAX FIGHT. Забраната е заради бруталния инцидент в събота вечерта в Свети Влас, когато в двубой Валентинов отхапа част от ухото на съперника си Митко Илиев. Станахме свидетели на нещо, което няма място в спорта, се казва в позиция на..

публикувано на 20.07.25 в 18:32

Плувният маратон в Царево събра близо 200 участници (видео)

Близо 200 плувци от цялата страна изпълниха водите на Черно море с енергия и вдъхновение по време на второто издание на плувния маратон в Царево. Сред тях бяха както професионалисти, така и любители – обединени от любовта към морето и спорта. Най-малкият участник беше едва на 7 години, а най-възрастният – 72-годишен. За всички тях трасето от 1.6..

обновено на 19.07.25 в 20:50

Състезателки от 6 държави на турнира по художествена гимнастика в Бургас

Продължава Международният турнир по художествена гимнастика „Жулиета Шишманова“. В „Арена Бургас“ в спор за отличията на килима спорят състезателки от шест държави - Италия, Канада, Румъния, Украйна, Южна Африка.  България се представя от домакина на турнира - клуб по художествената гимнастика Черноморец, гостуват клуб Жулиета Шишманова - Несебър, Берое..

публикувано на 19.07.25 в 11:25