Петима души пострадаха при сблъсък между микробус и кон преди разклона за котленското село Градец. Това съобщиха от пресцентъра на МВР. Инцидентът е станал след 20.30 снощи. В превозното средство са пътували общо седем души.
Директорът на областната болница д-р Васислав Петров обяви състоянието на приетите за лечение пострадали.
"В болницата са приети пет човека, четири от които са в реанимация и един - в хирургия. Всички са в добро състояния, освен една от пациентките в реанимация, която е в тежко общо състояние, все още с опасност за живота".
При сблъсъка с коня, бусът е паднал от моста в реката и това е наложило предприемане на спасителна операция. Два пожарни автомобила са се включили в животоспасяващата акция, съобщи директортът на областната противопожарна служба комисар Владимир Демирев.
"Не се е наложило използване на специални хидравлични инструменти, за да бъдат извадени от микробуса, някои сами са успели да излязат на пътя".
Според полицията вероятно става дума за несъобразена скорост.
Автобус изгоря частично при пожар, възникнал в движение, съобщават от бургаската полиция. Сигналът е подаден снощи около 20 часа. Автобусът е пътувал между разклона за село Миролюбово и село Съдиево. Установено е, че най-вероятната причина за пожара е късо съединение в електрическата инсталация. В потушаването на огъня участвал един..
Нарушения в 27% от проверените участъци по Черноморието са установили контролните органи на Министерството на околната среда и водите. Министър Манол Генов разпореди проверката след наводненията по южното Черноморие през октомври. "Басейновата дирекция" - Черноморски район и регионалните екоинспекции във Варна и Бургас са проверили 52 речни участъка..
За опасно незаконно сметище за автомобилни гуми, течности и отпадъци, на което се изгарят и кабели за добиване на мед и други метали за скраб край река Тунджа, алармира общинският съветник Пепа Генчева. Екоактивисти поясниха, че автомобилните кабели се изгарят само вечерта, а до сега няма заловени и глобени за незаконната дейност. „Кабелите се..
Митническите служители на пункт Лесово задържаха 50 321 дамски и мъжки облекла с обозначения на световни марки при две отделни проверки на товарни автомобили. Те са превозвали стоки от Турция през България за държави в Европейския съюз. Голяма част от „марковите“ текстилни изделия не са били декларирани. В първия случай на МП Лесово пристига на входящо..
24-годишна жена от Стара Загора е катастрофирала днес сутринта около 9:34 часа по пътя от кв. "Сарафово" в посока Бургас. При инцидента няма пострадали. В този район снощи около 20 часа, поради движение с несъобразена с релефа на пътя скорост, катастрофира 24-годишен мотоциклетист. Той е с контузия на таза, прегледан е и е освободен за домашно..
19-годишен криминално проявен и осъждан бургазлия е задържан от полицията за кражба на кабели от храм "Св. Георги Победоносец" в квартал "Победа". Младият мъж е увредил електропреносната мрежа и е откраднал метална рамка за прозорец, както и около 10 метра захранващи електропроводници за осветителни тела и камери за видеонаблюдение, част от системата..
На извънредното си заседание днес, Областната комисия по безопасност на движението (ОКБД) в Ямбол взе решение за изграждане на кръгово кръстовище на международния път 1-7, където от началото на годната са станали няколко произшествия със загинали и тежко ранени. Последният инцидент е от неделя, при него 77-годишна жена загуби живота си, а други..
За опасно незаконно сметище за автомобилни гуми, течности и отпадъци, на което се изгарят и кабели за добиване на мед и други метали за скраб край река..
Нарушения в 27% от проверените участъци по Черноморието са установили контролните органи на Министерството на околната среда и водите. Министър Манол Генов..
Митническите служители на пункт Лесово задържаха 50 321 дамски и мъжки облекла с обозначения на световни марки при две отделни проверки на товарни..