Три коледни спектакъла са предвидени в празничната програма на Кукления театър в Бургас. Тя започва от този уикенд, съобщи директорът на културната институция Христина Арсенова
""Писмо до Дядо Коледа", "Тримата снежковци" и "Коледа с приятели" - мисля, че максимално ще можем за тази кратка Коледна кампания, която тази година е до 20-ти, да играем над 50 представления за всички деца, които искат да се срещнат с нашия театър. Предимно се играе по детски градини, защото, все пак, студено е. А те са направили своя украса, искат да отидем ние при тях, по тяхната елха, да им подарят подаръци. Практиката е театърът да ходи по Нова година при децата."
Спектакълът, който ще се играе днес и утре в залата на Кукления театър е "Тримата снежковци"с начален час 11.
Поетът, писател, режисьор и журналист Ваньо Вълчев ще представи новата си книга „Помниш ли Венеция“ на 16 октомври (четвъртък) от 18:30 часа в Центъра за съвременно изкуство и библиотека – Бургас . Изданието събира на над 350 страници кратки разкази, вдъхновени от съвременната действителност. В тях авторът вплита човешки съдби, градски истории и..
Благотворителна фотоизложба под надслов „Щастието и морето“ е представена на втория етаж на Дома на нефтохимика. Нейни организатори са дамите от Inner Wheel Club Burgas. Целта е събраните средства от продажбата на фотографиите да бъдат дарени за закупуването на озвучителна и осветителна техника на Драматичен театър „Адриана Будевска“...
Новата книга на поетесата Роза Боянова ще бъде представена днес в Бургас в рамките на Есенните литературни празници. Тя е озаглавена "Литературни легенди и съвременни прочити". Премиерата е от 18 часа в Дома на писателя. За книгата ще говори професор Калина Лукова, а модератор на срещата ще бъде издателят Румяна Емануилиду. В "Литературни..
Публиката в Бургас ще има възможност да се наслади на вечната опера „Кармен“ от Жорж Бизе в залата на Държавна опера – Бургас. Постановката ще бъде представена под диригентството на маестро Иван Кожухаров, а режисурата е дело на Дарина Главанакова-Бакърджиева. В спектакъла участват оркестърът, хорът и балетът на Държавна опера – Бургас, както и..
Дружеството на художниците в Сливен откри обща изложба по повод 35 години от създаването си. Изложбата е подредена в галерия „Май“ и се отличава с разнообразие от стилове и творчески идеи. При създаването на дружеството след падането на тоталитарния режим в България, то обединява всички художници в града, но впоследствие се образуват..
Фестивалът за съвременни изкуства „ВОДА“ продължава днес в пространството „Дупката“ на площад „Тройката“ в Бургас. Вторият фестивален ден включва интерактивни събития, които обединяват музика, движение и дигитално изкуство. От 18.30 до 20.00 часа Театър на сетивата – София ще представи „Live Trance Circle“ – пърформанс, в който участниците не се..
В Бургас ще се състои премиерата на дебютната стихосбирка на Марина Арнаудова „Отглеждане на страхове“. Събитието е на 13 октомври от 18:30 ч. в Регионалната библиотека „Пейо Яворов“, входът е свободен. Книгата е издадена с финансовата подкрепа на Община Бургас и с логото на издателство „Библиотека България“. Редактор е поетът Кръстьо Раленков, а..
В Бургас ще се състои премиерата на дебютната стихосбирка на Марина Арнаудова „Отглеждане на страхове“. Събитието е на 13 октомври от 18:30 ч. в..
Дружеството на художниците в Сливен откри обща изложба по повод 35 години от създаването си. Изложбата е подредена в галерия „Май“ и се отличава с..
С мегапродукцията „ Нестинари“ на Държавен Куклен театър- Бургас ще бъде открито 15-то издание на Фестивала на българския физически и визуален..